Slasher

Kanada / Veľká Británia / USA, (2016–2023), 30 h 19 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Aaron Martin

Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers, Patrick Garrow, Christopher Jacot, Dean McDermott, Erin Karpluk, Rob Stewart, Jessica Sipos (viac)

Řádění sériových zabijáků po sobě zanechává spoušť a jejich další oběti bojují v hororové sérii o život. (Netflix)

Recenzie používateľa Trevor k tomuto seriálu (31)

9:00 až 12:00 (2019) (S03E02)

Angel Lopez bol ako stredoškolák zbitý hráčmi školského týmu v americkom futbale, pretože zistili že je homosexuál. V súčasnosti má vzťah s joeom, manželom blogerky Violet a ich rozhodne sa spoločné chvíle so svojim priateľom zachytiť na mobilný telefón. Vo flashbacku sa dozvedáme aj o tom, že v minulosti mal vzťah z prvou obeťou Druida, Kitom Jenningsom. Saadia Jalalzai a Jen Rijkers hľadajú Saadiin stratený telefón, pretože si sú isté že ho ukradla Cassidy. Tá už odpočíva v školskom ventilačnom systéme. Potom ako sa Violet pokúsi získať exkluzívne zábery spred bytu Franka Dixona Joe sa ju pokúsi odhovoriť. Violet uverejní ich hádku na blogu a tak tam ktosi pridá aj video, ktoré natočil Angel Lopez a Vic tak má novú ústrednú tému pre svj blog. Zatiaľ čo polícia zvažuje možnosti prečo sa stal obeťou Frank Dixon, ďalšou obeťou vraha sa stane majiteľ miestnej kaviarničky, ktorého telo nájde bezdomovec. Jedna z najteplejších epizód akéhokoľvek seriálu vôbec. A to nehovorím o vonkajšej teplote...je to všade a je to už príliš trápne, preto tomu zodpovedajúce hodnotenie. ()

12:00 až 15:00 (2019) (S03E03)

Justin Riijkers sa potom, ako pred rokom po smrti Kita Jenningsa pod príspevkom o udalosti uverejnila nenávistný komentár, stane terčom útokov svojho okolia a verejnosti. Z tohto dôvodu sa pred očami ostatných na nádvorí obytného bloku zaživa upáli. Táto udalosť vedie k tomu, že jej manželka Amber sa psychicky zrúti a neskôr obviňuje Saadiu, že to videla a nezabránila tomu. Jen na školskom dvore prenasleduje muž v Druidovej maske, učiteľka Greenbergová je však presvedčená, že "útočníkom" bol chlapec zo školy Charlie, ktorý si spolu s ďalšími kamarátmi na oslavu konca školského roka priniesli kostým Druida. Charlie spolu so svojim kamarátom nakoniec v školskej učebni objavia telo učiteľky Greenbergovej, ktorá mala tiež vzťah s Kitom Jenningsom a Druid ju rozpáral ako žabu...a to je zároveň najlepší moment tejto epizódy, hneď sa lepšie pozerá na seriál, ktorý nestavia politickú korektnosť nad dej a konečne seriál ponúkne niečo, čo od jeho názvu divák očakáva. Vzácna zhoda 11 užívateľov databázy, všetci sme dali za 3*. To sa vidí málokedy. ()

15:00 až 18:00 (2019) (S03E04)

Pán Olensky obviňuje políciu z toho, že sa nevenuje vyšetrovaniu zmiznutia jej dcéry Cassidy. Pre vyšetrovateľov Robertu a Pujida to je nová informácia a tak sa rozhodnú prehľadať školu ešte raz. Vo flasbackoch z minulosti sa dozvedáme viac o osude hráčky Xander a o tom ako v detstve stratila rodičov a aký bol jej vzťah k Alexovi Sanderovi a Kyleovi Jenningsovi. Sama objaví Alexove telo. Betaverzia hry,ktorú testuje jej odhalí skryté tajomstvá...a sama sa stane obeťou Druida,aj keď dej epizódy práve ju označuje po celý čas za možného páchateľa. Priehľadný trik,ale jej vražda a objavenie tela Cassidy v závere predsa len jej kvalitu trochu zdvihlo. ()

18:00 až 21:00 (2019) (S03E05)

Druid vystaví prvýkrát obeť na verejnom priestranstve. Zavraždí ženu, ktorá prečíta spomienkovú reč na Kita Jenningsa rok po jeho vražde a jej telo zavesí za nohy na strom v parku. Polícia vďaka záznamom z noci Kittovej vraždy zistí, že do Druida vrazil mladík Charlie, ktorý stále v jeho kostýme straší Saadie a Jen a vďaka tomu a kanálu Violet identifikujú ako možného vraha Wyatta,ktorého zatknú. Druid sa medzitým vláme do bytu Violet a zavraždí jej manžela Joea aj Violet s jej priznaním o tom,že sa priživovala na nešťastí ľudí. Ak do časti nie je zapracovaná politická korektnosť sériu možno považovať za trochu lepší priemer, ale za oboma predchádzajúcimi sériami zaostáva. ()

21:00 až 24:00 (2019) (S03E06)

Roberta vypočúva Wyatta, muža, o ktorom je presvedčená že je Druidom,avšak jej istota sa pomaly vytráca. Saadie s Jen a jej bratom sa vyberie na párty a cítia sa pokojne, kedže všade sa objavujú tweety o tom že polícia už má páchateľa. Charlie však obe dievčatá vystraší,ale nakoniec sa sám stane obeťou Druida. Ten naláka do pasce Dana a Angela a hispánsky homosexuál Dana napadne, lebo je bielym mužom, ktorý sa stará sám o svoju dcéru a Cassidy bolá aká bola. Po vzájomnej potýčke muži zistia,že Druid sa ich v uzamknutej miesnosti rozhodne otráviť...O tom, že táto epizóda okrem toho, že bola natočená liberálnym fašistom neznášajúcim bielych ľudí (rovnako ako celý Netflix) netreba presvedčovať nikoho,avšak za zmienku stojí fakt že omylom som vynechal 5 epizódu a o nič podstatné som neprišiel, snáď iba o to ako sa čiernej perle Roberte podarilo zatknúť bieleho nevinného muža. Nevadí, pozrieme to teraz avšak ak v 8 doelnom seriály vynecháte epizódu a nič sa nestane, je to smutné... ()

0:00 až 3:00 (2019) (S03E07)

Dan s Angelom sa pokúšajú újsť s miestnosti, v ktorej ich zavrel Druid. Roberta a Pujid sú Druidovi na stope, rozdelia sa však a to sa stane Pujidovi osuným, pretože Druid naňho čaká. Saadia sa rozhodne prespať u Jen a Connora a vo flashbacku sa dozvedáme, že Connor sa pokúšal spáchať samovraždu na mieste, kde sa upálila jeho mama. Oslobodenie sa od politickej korektnosti je opäť vidieť a epizóde to prospelo. Mixovaný Pujid zaujal. ()

3:00 až 6:00 (2019) (S03E08)

Saadie sa skrýva u Jen a Connora, kde jej Amber ukáže svoju zbierku suvenýrov. Chce odísť, lebo v byte je horúco a tak Jen s ňou odchádza do kej bytu zatiaľ čo Connor povie, že sa pokúsi znížiť teplotu v kotolni. Tam už naňho čakajú Dan s Angelom a podarí sa im ho zabiť, avšak umrie aj Angelo. Saadie vďaka zápachu tiel zistí,že vrahom je Connor, Jen ju však predtým omámi a Saadie sa preberie spútaná v ich byte. Po hádke Jen zabije Amber a vyberie sa hľadať Connora. Saadie sa podarí z bytu ujsť, v tom však začuje z kotolne volanie Dana o pomoc...Priemerný záver, nakoniec ani Saadie nebola bez viny a akej takej satisfakcie sa dočkal aj Dan. ()

Flesh & Blood (2021) (S04)

Po slabšom a zdĺhavom rozbehu série sme sa nakoniec dočkali priemeru v tomto žánri, ktorý ničím nevynikal, na strane druhej naplnil to čo od neho mohol človek očakávať a tak vďaka niektorým nápaditým vraždám a zapracovaním adoptovanej siroty a preto aj štvrtú sériu možno označiť za dobrú zo zodpovedajúcim hodnotením a vytretosť dnešnej doby bola naplnená, neprežil jediný biely muž takže LQBTQ vypatlanci budú ale že totálne spokojný. ()

Thicker Than Water (2021) (S04E01)

25 rokov potom ako im uniesli jedného zo synov sa rodina Gallawayovcov stretáva v rodinnom sídle kde sa im hlava rodiny rozhodne oznámiť dôležité rozhodnutie...rozpačitý úvod do štvrtej série, pomerne zaujímavá myšlienka s hereckými výkonmi je to už o niečo horšie. ()

The Sins of the Father (2021) (S04E02)

Návrat strateného syna zatieni správa o tom že Spencer už nie je nažive a súrodenci sa dozvedia že hru musia hrať inak nedostane z dedičstva nič ani jeden z nich...pre mňa prekvapivé čísla na imdb keď momentálne majú epizódy medzi 7,7 až 8,9... ()

In Trust (2021) (S04E03)

Členovia rodiny Gallawayovcov sa snažia spamätať z brutálnej vraždy ktorej boli svedkami ale čoskoro sa zhodnú na tom že ostrov nemôžu opustiť a musia pokračivať v hre o dedičstvo. Odhaľujú sa aj ďalšie tajomstvá z minulosti...ktoré zabránili epizóde dať ešte o jednu hviezdičku vyššie hodnotenie, najmä čo syna bohatého starého muža najprv vyrafe do ritzi údržbár a potom si to rozdá s upratovačkou, pochopiteľne čiernej farby pleti. Aby asi všetkým bolo, v rámci korektnosti jasné akí sú biely bohaté muži bububu ujovia s predsudkami. ()