Sladký ničomník

• Česko Sladký ničema (viac)

Emmet Ray je muž s velikým psem na vodítku. Tím psem je jeho talent, který ho táhne tam, kam chce on. Emmet svou hudbou dokáže získat odpuštění všech svých nepřeberných hříchů, ale bez ní je úplně ztracený - nezodpovědný zhýralec, alkoholik a příležitostný pasák, který miluje svobodu, auta a ženy, a obdivuje Djanga Reihardta, který prý hraje líp než on. Pak ale potká záhadnou a tichou Hattie, možná jedinou skutečnou láskou svého života. Otázkou je, jestli si uvědomí, jaký poklad v ní má, a jak s ním se svou povahou naloží. Emmetův příběh se odvíjí jako série vtipných anekdot s různými možnými konci - prostě Woody Allen! (oficiálny text distribútora)

BrunoA

docela neobvyklý Woody Allen, s menším množstvím vtípků, ale s o to lépe vykreslenou atmosférou. Postava Emmeta byla celý film hodně tragická (pro svou neschopnost se pohybovat v realitě) až nakonec také tragicky skončila. ()

MaxForValue

Mne sa tento film nezdá byť tak "priemerný", ako je to tu prezentované. Woody dal do Penna svoje "ja" a do vynikajúcej Samanthy Morton svoje tiché alter-ego. Nebyť silného ročníka na udeľovaní výročných cien Akadémie, tak verím tomu, že by nezostalo len pri tých oscarových nomináciách, ale Penn a Norton by si "sošky" odniesli. Na Woodyho, bez Woodyho, mimoriadne podarený počin. ()

kubilov

Hudební styl ve filmu prezentovaný mi nic moc neříká, ale miluju filmy Woodyho Allena, takže Sladký ničema byl prakticky povinností. Film ukazuje několik významných momentů z bohatého života druhého nejlepšího kytaristy (po cikánu Djangovi), který byl opilec, nespoutaný bohém a naprosto nespolehlivý ignorant, přesto ho hlavně jeho publikum bezmezně milovalo. Sean Penn je v hlavní roli jako Emmet Ray jako vždy naprosto perfektní, ujdou i jeho dvě partnerky, první je postava Samanthy Morton, němá tichá dívka, a tou druhou role Umy Thurman, chytrá a uvědomělá nýbrž přelétavá žena. Trochu zklamání přišlo se zjištěním, že se ve filmu Woody objevuje jen jako vypravěč dohromady asi na ne více než minutu, a to i když je zde napsaný hned jako první. Z devadesátých let nejhorší Allenovka. ()

DaleCoper

Není to tak skvělé jako jiné jazzové filmy jako Bird nebo Round Midnight ale ve filmografii WA originální počin a jeden z těch kvalitnějších filmů které za posledních cca 20 let natočil. Ocenuji hlavně výkony Penna a Samanthu "Gelsominu" Morton. Příznám se že nejsem takový fanda do jazzu tudíž sem si než jsem si to naše nevěděl zda jde o skutečný životopis nebo cimrmanovskou fikci. ()

Filipes

Woody Allen pojednává o jednom ze slavných osobností jazzové hudby. Až doteď jsem Emmeta Raye neznal a určitě si jeho nahrávky někde seženu. Atmosféra filmu je parádní a ten nápad se vsuvkami komentářů jazzových historiků a tak dále byl velmi dobrý. Sean Penn působící neskutečně arogantně a vypadající vskutku příšerně s tím knírem (snad to byl záměr) zahrál svou roli dobře. Sice jsem se moc nenasmál ale jako fanda Allena a jazzu to byl výborný životopisný snímek okořeněný Woodyho humorem. ()

Trumper

Na první pohled je Emmet Ray typická, allenovsky svérázná postava, která však pod komickým zevnějškem skrývá jeden z nejkomplikovanějších charakterů, jaký jsem kdy u Allena viděl. Navíc Rayův životní příběh má daleko blíž k tragédii než ke komedii, a to i přesto, že se mu budete 90% času smát.___ Skvělý Penn a Samantha Morton, a samozřejmě také Django, jehož hudba musí v každém, kdo byl někdy v životě závislý na Mafii: The City of Lost Heaven, vyvolat nostalgické vzpomínky, ať už je nebo není jazzový fanoušek. /75% ()

Marv

Filmy Woodyho Allena nejsou zrovna můj šálek kávy, ale tenhle je dost rozdílny a dost dobrý, výbornej scénář, skvělej Sean Penn a taktéž skvělá Samantha Morton(jejich dialogy, teda Pennovy monology, patří k nejlepším scénám filmu), plus skvělá hudba. Prostě jde o film, kterej stojí za to. ()

Agamo

Střílení potkanů je zábavné a potřebné, protože potkani napadají chudý děti v postýlkách. Jednou si chci taky najít němé děvče jako Emmet Ray, který je nejlepší kytarista na světě, teda až po tom cikánovi Djangovi z Francie... 3,5* ()

malyLibor

Filmy Woody Allena jsem měl vždy moc rád a na tenhle film jsem se vyloženě těšil, ale musím říct, že jsem byl dost zklamán. Asi jsem očekával příliš mnoho... Neříkám, Sean Penn je velmi dobrý, ale ty dvě hvězdičky dávám jen a pouze za skvělou Samanthu Morton, jinak bych opravdu dal jen jednu jedinou hvězdičku. Samantha byla skvělá a dokázala i v roli němé holky podat dokonalý výkon. Nedivím se, že za tuto roli získala nominaci na Oskara. ()

ragtime

Tento kúsok som videl v kine pred rokmi a spomienka na neho nebola dobrá. Tak som si povedal, že teraz som už dozrel a uvidíme. Ale nie. Za tie roky moje antipatie voči Seanovi Pennovi len narástli, stal sa karikatúrou samého seba a preto mi proste pozeranie na neho nerobilo dobre. Ale scenáristicky bol tento mockument opäť, ako inak, vyšperkovaný drobnými perličkami a 3 hviezdy si preto určite zaslúži. "You got a doctor?" - "I bet you I get you a veterinarian who's cheaper." ()

Zabriskie

Celý film můžeme jen hádat, jaký ve skutečnosti geniální kytarista je, protože není zcela jasné, co je jen póza a co je pravým vyjádřením jeho duše. A ty krátké záblesky, kdy odhalujeme (nebo si myslíme že odhalujeme) jeho skutečnou tvář, mají hodně silný emocionální náboj. ()

davidh76

Místy docela zajímavý - zejména na začátku. Sean Penn se super - tomu to věřím. Ale celkově další celkem zbytečný film. Na Woodyho třetí období ovšem ješte více méně nadprůměrný. ()

Sejkorka

Jeden z těch lepších s WA. Zajímavý výkon Seana Penna v hlavní roli. Opravdu umí takhle hrát na kytaru ? Kromě kytary ho baví pozorování vlaků a střílení krys. Vtipné jsou různé verze v ději, např. jak to vlastně bylo s přepadením u pumpy ? I konec má vyprávěné alternativy. Je to u mne na 70% , 3,5* , zaokrouhleno však dolů ..... ()