Jeoffrey

I druhá sezóna Yuru Campu je pořád stejně příjemná a sympatická jako ta první. I ten koncept, střídající kempování dívek v nejrůznějším složení od sólového kempování až po velké hromadné na konci, zůstal stejný, tedy je každá část seriálu trošku jiná. Co se hudby týká, opět skvěle vybrané úvodní a závěrečné skladby v rámci příběhu doplněné lehkými a velmi sympatickými hudebními motivy, kde se k dominantní kytaře z první série tentokrát hodně přidává i flétna a housle, ale opět to parádně vše dokresluje atmosféru. O postavách se dozvídáme pár nových drobných detailů, anime stále klade důraz na milé přátelství, které mezi sebou dívky mají, prostě i zde vše funguje tak jak má. Animačně dobré s důrazem na co nejlepší vyobrazení nejrůznější krajiny, kterou zde navštívíme. Nesedí mi 3D CGI modely automobilů a motorek, které se zde často objevují, chápu, že nám chtějí ukázat další záběry na krajinu, ale ta kombinace kresby a CGI mi prostě asi nikdy nebude úplně vyhovovat. Nejvíc se mi líbil závěrečný segment o společném kempování, kde sice musím zmínit, že mi vše přišlo na můj vkus hodně v pohybu, neustále přesuny vozidly z místa na místo na mě často působily víc jak poznávací výlet, než regulérní kempování, ale na druhou stranu mi ukázal spoustu opravdu hodně zajímavých míst (geospotů), z nichž některé jsem si musel hned najít na internetu, jak vypadají v reálu. Dalo by se tak říct, že poslední část u mě spíš probudila cestovatelskou horečku, než tu kempovací, ale pořád to bylo hodně příjemné. Co mě nezklamalo byl humor, Nadeshiko opět excelentní, ale i další dívky měli milé a vtipné momenty včetně sesterského dua Aoi a Akari. Co k tomu ještě říct? Nic, prostě další skvělý zážitek, který mi rozradostnil tuhle zimu. 8,4/10 ()