Profesionální provokatérka Takagi

• Japonsko Karakai džózu no Takagi-san (viac)
Japonsko, (2018–2022), 14 h 36 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Sóičiró Jamamoto (komiks)

Kamera:

Masato Makino

Rie Takahaši, Júki Kadži, Konomi Kohara, M.A.O, Jui Ogura, Nobuhiko Okamoto, Fukuši Očiai, Aoi Ičikawa, Kotori Koiwai, Taiči Ičikawa, Takeo Ócuka, Jú Sasahara (viac)

Z Nishikaty si pořád dělá legraci jeho spolužačka Takagi-san. Slibuje jí proto oplatit stejnou mincí, ale nějak se mu to nedaří. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2018) (S01)

Ze svých drobných romantických zkušeností můžu potvrdit, že je zábavné škádlit a lehce si dobírat někoho, koho máte rádi. Stejně tak můžu potvrdit, že se díky tomu dá spousta věcí odvodit, druhou osobu i malinko poznat, zkrátka když jste trošku všímaví (a to většinou u někoho na kom vám záleží jste) tak dokážete někdy i předvídat, co se dotyčnému honí hlavou. No a ze svých zkušeností, jakožto divák mohu potvrdit, že na seriál založený na takovémto vztahu se zpravidla i velmi dobře dívá. Když je ústřední dvojice vyvážená, správně se nadávkuje zábava i romantika a dá se tomu nějaký posun vztahů i charakterů - tak máte něco jako třeba Lovely Complex... Můj největší problém s tímto anime a fakt, že jsem se rozhodl dát mu nadprůměrné hodnocení až na úplném konci první série totiž pramení z toho, že ústřední dvojice zde vůbec vyvážená není a jejich charaktery se většinu času vůbec nikam nevyvíjí. U Takagi by mi druhá jmenovaná výtka vůbec nevadila, Takagi je úžasná postava je roztomilá, vtipná, chytrá... Zkrátka je to děvče, které by mě dokázalo bavit snad celý život, ale zato Nishikata. Ten chlapec je neskutečně průhledný, jeho plány hodně naivní a tím, že se tak moc stydí nemá šanci s dívkou držet krok. Kdyby to celé nemělo romantický přesah a nebýt posledních dvou dílů, které mě z části přesvědčili o tom, že hlavní hrdina by mohl v budoucnu něco předvést, tak bych hodnocení nezměnil, ale takhle - ale jo, je to sympatické anime (hlavně díky hlavní hrdince) s líbivou animací (která dělá Takagi ještě sympatičtější) i hudbou a s dávkou vtipu... 7/10 ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá sezóna se nese více méně v duchu té první, akorát asi jen s tím rozdílem, že z nevinných soutěží a her se stala spíše snaha hlavní hrdinky sbalit hlavního hrdinu. Je to mnohem více o té rádoby romantice, která ale díky tomu, jaký je Nishikata dřevo zase až tak nefunguje a občas už to ani není kdo ví jak vtipné. Ostatní postavy dostávají stále méně prostoru a hlavní fokus je na Takagi, která jako by doslova chtěla dostat Nishikatu do situace, kdy si bude muset vybrat mezi tím, že udělá nějaký krok k vzájemnému vztahu, nebo zase jenom prohraje další sázku. A Nishikata tak řeší pořád dokola to samé dilema - když udělám tohle, tak to bude trapné, ale když to neudělám, tak jsem zase prohrál... A s tím, jaký Nishikata je, to všechno končí ve většině případů pořád stejně a i když už je nakonec tlačen tak intenzivně, že by se dalo hovořit o nějakém posunu, tak vám stejně přijde, že ten posun je zase jen o milimetr. Moje otázka proto zní - zaslouží si někdo jako je Nishikata někoho jako je Takagi? Podle mě ne, ale Takagi je jiného názoru a tak se vše zase opakuje a většinu času se motáme v kruzích, což mě začíná nudit a vysilovat... A proto už se tolik nebavím a víc jak 6/10 ode mě druhá řada nedostane. ()

Série 3 (2022) (S03)

Takagi je zpět! A tím myslím hlavně to, že se vše začalo konečně během této sezóny někam hýbat, konečně pro mě začala fungovat romantika a já tak můžu říct, že jsem si třetí sezónu užil minimálně stejně dobře jako tu první. Ano, opět jsou tu nějaké výplňové díly, kdy máte dojem, že kromě již tolikrát viděného škádlení mezi hlavní dvojicí (a blbnutí trojice Jukari, Mina a Sanae) o nic nejde, ale jsou proloženy jinými, které vše nějak posunují dál. Konečně jsem viděl Nišikatu v pár situacích, kdy mi dělal radost, viděl jsem i Takagi v momentech, kdy už nebyla tak úplně pevně na koni a nečekaně působila ještě o kousek sympatičtěji. Už to prostě nebylo celé tak nucené, jednostranné a nudné v rámci synergie mezi hlavní dvojicí jako druhá série. Nejlepší části jsou tak konečně ty, kde dostává hlavní dvojice naplno prostor a které fungují jako hybatel celého příběhu (poznáte je i podle toho, že mají jednoduchý název, např. „Christmas“) a ty ostatní jsou jen jako ucházející vata na doplnění. Ale i mezi těmito ne tak podstatnými díly se našli některé, kde jsem objevil něco zajímavého a které se mi zapsali do paměti (nejlepší je rozhodně 8. díl a jeho čtyři různé pohledy na jednu a tu samou cestu). Stejně tak jsem si docela oblíbil dvojici Hamaguči a Hódžó, která mi přišla romanticky zajímavější a bližší než Nakai s Mano. Celkově jsem s třetí sezónou Takagi poměrně spokojený (7/10) a zvědavý na film, co jde do kin 10.6.2022. ()