Flitzer

• USA Streaker

Balzi Näf (Beat Schlatter) má velké finanční problémy. Kvůli velkému snu – chce postavit muzeum svému idolu, spisovateli z 19. století Gottfriedu Kellerovi – vsadil všechny peníze své, ale i svojí školy na fotbalový výsledek. Měl tutovku, vyslechl rozhovor, v němž se dohodl zfalšovaný zápas. Jenže vše dopadlo jinak, výsledek neovlivnil koupený brankář, ale naháč, který vběhl na trávník a domácí neprohráli! Má opravdu velký průšvih, s penězi na školním účtu ředitel napevno počítá, už objednal stavební firmu na nové hřiště jeho gymnázia.
Baltasarovi nezbývá, než „vydělat“ peníze novou sázkou, a to pomocí toho samého exhibicionisty, který mu překazil plány, takže se jej snaží přemluvit k novému běhu po stadionu. Ale co se nestalo, ještě před dalším zápasem si pro naháče přijela policie, a tak nezbývá, než za něj sehnat nějakého náhradníka. Zprvu pro něj běží za peníze jeden bezdomovec, ale postupně se mu daří proměnit streaking ve způsob life-coachingu a nakonec shromáždil celý tým běžců. Na sázkách proti nim (jak dlouho vydrží kličkovat na hřišti, než je pořadatelé chytí) vydělává na svůj dluh, ale policie už tuší, že vlna streakingu na fotbalových stadionech má společného jmenovatele a je organizovaná. A kolem středoškolského profesora se už stahuje smyčka. (chamonix)

Polik_

Spoilery ahead. Pokud si film pouštíte jen s úmyslem se u něj pobavit, do toho, zklamaní nebudete. Schlatter tu hraje middle-aged sympaťáka, co se při honbě za svým snem dopustí chyby, kterou musí sakra rychle napravit. Námět je ryze originální (zní to jako hrozný klišé, já vim), o strikerech (Flitzerech chcete-li) jsem slyšel prvně a jejich organizované uskupení pod taktovkou p. Näfa působilo většinu času tak jak mělo, ať už přímo na hřišti nebo i mimo něj. Takže perfektní komedie říkáte si? Ani zdaleka. Některé části posouvající děj dopředu straight up nedávají smysl. Hmm, pozvu si učitele svojí dcery do práce na policejní stanici, abych na něj out of nowhere vybalila, že na mě má crush? Jasněě. To nemluvě o konci. Noo, někde se teda nakonec našlo dalších 700 tisíc franků na to muzeum. Plus by mě teda zajímalo, ve který zemi by za tohle všechno někomu napařili jenom domácí vězení. Dobře, dostali jste mě. Ve Švýcarsku. ()

BOURQUE

Komédia zo Švajčiarska, ktorú by sme nemali brať vážne. Je to taká jednoduchá komédia (s viacerými drobnými chybami), ktorá poslúži na jednorázovú relaxáciu – ale nič viac. Z hereckej stránky by to priemernejší ani nemohla byť. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()