The End of the F***ing World

• Veľká Británia The End of the F***ing World

Torpid odpad!

Nevěř nikomu nad 30 a tady to sedí u scénáristů jak prdel na hrnec. Seriál pro 15 leté ztrápené jedinečné duše, které pravděpodobně čeká nějaký ten korporátní velkoprasochov. Nikoli autory tohodle "kultovního" manifestu - ti už jsou nějaký ten rok - za vodou. ()

Dementra

Tohle bylo skvělý, a to hned v několika bodech. Nebyl to pro mě ten typ seriálu, na který prostě potřebujete koukat 5 dní v kuse. Prostě kouknete, když máte čas, epizoda má 20 minut, takže vás to nezničí. Je to britský seriál, ale zároveň asi ten nejnebritštější, který jsem zatím viděla. Nebýt přízvuku, řeknu, že se to odehrává ve Státech. Docela originální děj, herci fajn, soundrack super, stopáž parádaa hlavně, nejspíš nebude druhá série! Konečně seriál, který začne a skončí! Nádhera. ()

HappyDeath

Netradiční námět a opravdu dobré zpracování dělá z tohohle seriálku opravdu dobrou podívanou. Baví mě herecké výkony, vypadá to přirozeně, až moc :-) Jedinné, co mě tam štve, je ta nerozvážnost maldého páru, ale to k tomu věku prostě patří! 1 série - 80%. ()

bararich8

Zajímavá šílenost s nádhernou britskou angličtinou. Víceméně všechny postavy jsou naprosto mimo, ale to je to, co je na tom nejlepší. Začátek naprosto super a poslední dva díly trochu slabší s neuspokojivým koncem. 20minutový formát se sem výborně hodí. Doporučuji, 4* // Druhá sezóna opět pecka, spousta nových postav (všechny opět vyloženě podivné, tj skvěle zapadají do konceptu), dobře napojené na předchozí příběh a konečně odpovídající super závěr, 4,5* ()

UniqueNett

Po prvním díle jsem zůstala s pusou dokořán. Tohle je tak strašně divný, že jsem celou sérii zkoukla na jeden zátah. Strašně dobře vykreslené postavy, které se postupně vyvíjejí a odhalují své třinácté komnaty. Je to parádní jízda rebélií a zároveň emoční schyzofrenie. Navíc má celá série naprosto geniální soundtrack, který tomu všemu dodává ten správný šmrnc. Boží! ()

AloeB

Skvělý seriál. Vlastně výborný. Minimálně originální. S heslem v jednoduchosti je síla nás vrhá vstříc až realisticky neskutečného dobrodružství dvou nesympatických hajzlíků, jejichž road-trip Británií dokáže zaujmout jak díky efektivní práci s kamerou, ale hlavní podíl v tom má scénář, fázování příběhu a charaktery. V hlavní roli psychopat a nymfomanka a přestože James je zpočátku jen narušená servilní postava, později mu příběh odebere onu servilitu a vývoj jeho postavy tak mohu označit za nejlepší v sérii a to i přesto, že mojí oblíbenou postavou stále zůstává Alyssa. O dalších až neskutečně lidských a kvůli tomu i nepříjemných postavách ani nemluvě. Milujete je a zároveň jimi pohrdáte. Je vám jich líto a přesto cítíte, že mnohdy konají špatně. A že je seriál založen primárně právě na charakterech a jak se vyvíjí prostřednictvím jejich chování, to samozřejmě nevadí. Všechno to směřuje do efektivního závěru, který sice není strhující, ale dokáže překvapit a navnadit na pokračování. ()

Vabr

Viděl jsem I Am Not Okay with This a bylo to od těchto tvůrců, tak jsem se v ten samý den na toto podíval. Mnohem horší a nechápu, že v I Am Not Okay with This je tak hodně dobrý humor a tady je to opravdu k pláči. Vysoké hodnocení je k smíchu. Postavy jsou sakra nesympatické, nudné (hlavně jak kritizují, že všechno je nudný) a povýšený. Je to psychopat a ani ji nechce pořádně zabít. Když má šanci, tak se vymluví na úplnou kravinu. Když jsem to sledoval, tak já takový ,,Jo, tak když jsem zkouknul celý I Am Not Okay with This, tak i první sérii tohohle.'', pak když jsem zhlédl první díl a díval se na druhý ,,No, tak dám 4 díly a uvidím.'' a když jsem dokoukal i druhý ,,U třetího to vypnu.'' a taky že vypnul. Je to nudný, bezmyšlenkovitý (ta jejich cesta je celá na hlavu), nevtipný a ani dramatický nebo nečekaný. A reálný už VŮBEC NE! Zdá se mi, jak si hrajou na realitu, ale je to sakra nereálný! Prostě to už mě fakt štvalo celých 2 a půl dílů! Myslel jsem, že je to americký a když jsem se díval, tak mi hned došlo, že to musí být britský, protože takhle chabá úroveň bývá jen u nich. A jak to dopadlo? Samozřejmě, že to jsou f***ing britové! VYHODNOCENÍ: NEREÁLNÉ A ANI MOŽNÉ!!! ()

255085349

"I was never Alyssa´s protector. She was mine." Ať si říká kdo chce co chce, pro mě byla tahle netflixovská jednohubka perfektním zážitkem. Není to nijak originální, stále máte pocit, že už jste tohle a tamto už někde viděli. Ale je to podané tak svobodným, "je nám to ukradené" způsobem, že tomu prostě nelze odolat. Jessica Barden byla podobně skvělá a spontánní už v The Lobster a Far from the Madding Crowd, tady ale vysloveně všechny rozštípává. A výborná je tu postava Gemmy Whelan, kam se Yara hrabe:) Má to nabušený retro soundtrack (Laughing on the outside) a pár nádherných (cesta lesem po výbuchu auta) i vtipných (benzínka!) scén. Tak příjemně ujetý seriál o tak smutných věcech jsem už dlouho neviděla. ()

spacylemon

Saďourskej pošuk a jeho deprivovaná postpubertální kámoška jedou na výlet... prvotní euforický pocit z útěku z všednosti se sice postupně přelomí ve slušnou depku, ale vždyť to znáte, nic netrvá věčně; noco, aspoň to zkusili :) ...... btw. je vždycky tak osvěžující, vidět v televizi taky ošklivé lidi. A sympatické, že se tvůrci nesnaží dělat z diváka pitomce zbytečně přetaženou stopáží. Pokud si k tomu ještě pořídíte f***ing hipsta lahůdkový soundtrack, tak je to skoro láska.... "Please don't let them get you down / Because you're the only superheroes in our town, lalala..." ()

catt

Hlavní hrdiny můžete milovat nebo nesnášet. Můžete je litovat nebo toužit, aby skoničili ve vězení nebo je někdo zastřelil. Pokud patříte do generace Y, bude vám jejich příběh nejspíš sympatický, kdokoli starší je označí za rozmazlené fracky. Je to výborná sonda. ()

Maximilianus

Anglický F***ing mind seriál v podstate o puberte. Len trochu viac psycho a dobrodrúžnejší. Ale ústredná dvojica tvorí zaujímavý kontrast a pritom sa k sebe tak hodí. 2. séria: Staré známe (skvelé) postavy a jedna nová, Bonnie, ktorá k nim perfektne sadla. V prvej polovici som si vravel, že je to lepšie ako prvá séria, ale posledné dva diely stratili tempo a náboj a bolo to iba také na nejaké efektné psychoromantické zakončenie. Mohlo to mať viac dobrodrúžstva, viac interkacie s Bonnie a niečo naviac, podobne ako prvá séria. Ale seriál celkovo stále skvelý. ()

HoR

Dá sa obľúbiť si niekoho, kto vám správaním lezie na nervy, chová sa absolútne amorálne a ešte je aj evidentne psychopat? Dokonca keď to vynásobíte dvomi? Dá a v tomto prípade to má aj riadne gule! ()

Elii

Tak tohle jsem si hodně užila. Sedlo mi to, bavili mě herci, úžasnej soundtrack a fakt mě bavilo, jak je to natočený. ()

samkko

Buď si teď řeknete: "hah, vidím na plakátu zamračenou, nesympatickou 15 letou holku a nápis netflix, takže si už teď jsem schopen vyvodit, že to bude hrozné, puberťácké, nudné svinstvo a nebo se na to kouknete a přiznáte, že netflix natočil nejlepší seriál všech dob. SÉRIE 1: 10/10 opravdu neuvěřitelné, geniální a fantastické. Je to jako byste četli váš oblíbený román o zpackaném životě a depresi. Hlavní herecké duo by si zasloužilo oscara. Děj je naprosto perfektní a nemá ani jedno hluché místo. Už při prvních minutách si na seriál uděláte buď to kladný a nebo záporný názor. Styl vyprávění příběhu vždycky z těch dvou pohledů je poměrně originální, jednoduchý.. no prostě to funguje. Dále musím do nebes vyzdvihnout hudbu a jakékoliv skladby které tu zazněly, protože úplně všechny odpovídají jak tempu seriálu tak jeho pomalé, pořád se zhoršující temné atmosféře. A když se smíchají tyto "vesele" laděné písně s tímto seriálem.. Vznikne něco, na co aspoň po vizuální a hudební stránce nezapomenete. To mě přivádí k dalšímu bodu a to je ta depresivní a zároveň neuvěřitelně vyrovnaná a tichá vizuální stránka. Můžete zde čekat spoustu "prázdných" záběru, počasí kterému nebudete věřit, že je opravdu ve Velké Británii, spoustu záběrů na hlavní protagonisty v autě, originální a NÁDHERNÉ LOKACE a mnoho dalšího. Chemie mezi Jamesem a Allysou je slovy nepopsatelná, tak jako jejich dialogy, pohled na dnešní svět a jejich osobními problémy, kolem kterých se vše z velké části točí, prostě a jednoduše výkony na oscara. Kdo ovšem by si oscara v první sérii nezasloužil jsou, jak už to bohužel u netflixu bývá, dvě úplně blbé, lesbické detektivky, které místo toho aby se zajímaly případem který mají na starost, řeší jedna jak tu druhou zbalit a naštěstí ani neukázali co řeší ta druhá. Ale tak co už, když to překousneme čeká nás konec který je doslova bezchybný a obešel by se i bez pokračování (možná by to bylo i lepší). SÉRIE 2: 8/10 to čeho jsem se obával se naplnilo. A není to to, že by jednu z hlavních postav měla hrát černoška, ale ona to hraje černoška která hrát neumí a to je problém. Po většinu času tady vidíme extrémně nesympatickou Bonnie, která jakoby zde hrát ani nechtěla. když ji ale pomineme, stejně jako detektivky, dostáváme zpátky hlavní protagonisty, kteří se snaží o nový začátek. Začátek nového života. Už to ani není ten road movie jakoí v sérii předešlé.. Ale tak logicky, když chtějí začít znova. Celý děj tak nějak plyne, máme tady úžasné momenty, ale i pár trošku sušších. To se ale napraví posledními dvěma epizodami které jsou naprosto skvělé. Troufám si říct, že 7ep. je až v Tarantinovském ražení, no a epizoda 8. je nádherným dozněním všeho co se za tu dlouhou dobu in f"""ing world událo. CELKEM: the end of fucking world je od teď pro mě srdcová záležitost. Je to seriál který vám je schopen změnit celý pohled na svět. Má hvězdné herecké výkony, povedeně udělané rozvoje charakterů (hlavně u Jamese). Vše je okořeněno příjemným černým humorem. Má to parádní začátek a ještě lepší konec. Je zde tolik myšlenek a rad do života kterých si třeba ani nevšimnete. K postavám si zde vytvoříte nepopsatelný vztah a budete cítit přesně to co oni, doslova se do nich vžijete. Prostě záležitost dekády. A kdyby vznikla jen první série a ještě k tomu v podobě celovečerního filmu. Film by se stal mým top 1. Takže i přes horší druhou řadu, seriál drtivě přebíjí řada první a já s čistým srdcem a duší dávám 9,8/10 () (menej) (viac)

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Připraveni na nové Strážce vesmíru? Tvůrce seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle byl najat, aby vytvořil nové filmové univerzum založené na slavných postavách pro filmovou… (viac)