Televize Prima uvádí exkluzivní dokument, který je vůbec první osobní zpovědí Jiřího Kajínka – nejznámějšího českého vězně odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Vězně, který dostal prezidentskou milost. Koncept této dokumentární minisérie je postaven na přiblížení osobnosti Jiřího Kajínka lidem tak, jak ho neznají, jedná se o jeho osobní zpověď. Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén a veřejnost bezesporu zajímá, jaký opravdu je. Je to nenapravitelná vraždící bestie, jak bylo popsáno v psychologickém posudku, kvůli kterému dostal doživotí, nebo je to normální člověk s mnoha chybami, které ale dokáže přiznat a staví se k nim čelem? To jsou otázky, na které minisérie bude hledat odpovědi.
Všechny dokumenty jsou doplněny záběry jak z filmu Kajínek, tak i dalšími bonusy, a dokonce nikdy nepoužitými záběry. Části dokumentů budou hrané samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám. Tyto efektně natočené hrané sekvence se budou prolínat s výpověďmi hlavního protagonisty i ostatních postav vystupujících v dokumentu – a dohromady vytvoří plastický obraz světa Jiřího Kajínka. V dokumentech je také hojně využívaný archivní materiál, ať už jde o nikdy nezveřejněné fotografie z rodinného archivu a dopisy, ale i novinové články, televizní záběry a soukromá, nikdy neodvysílaná videa. Vše je založeno na exkluzivitě veškerého materiálu použitého v těchto dokumentech, které jsou koncipovány jako zpověď, kdy se postupně bude Jiří Kajínek stavět do role průvodce. Půjde o jeho subjektivní pohled na vše, co se dělo a co právě probíhá. (TV Prima)

Lukoboss

Můžeme si tady sice říkat, jestli je to etický, morální, v pořádku atd., ale je potřeba říct, že kdo to na Primě vymyslel, ten udeřil hřebík na hlavičku. Většinu lidí to zajímá, to určitý tajemno a neobjasněnost tam je stále, takže sledovanost byla vysoce nadprůměrná. A já se ani nedivím. Divák měl možnost se podívat nejen na případ Kajínka, ale obecně na vězeňství a s ním spojený instituce, který asi ne vždycky pracujou správně. A že tam Kajínek několikrát v průběhu řekne, že nic neudělal (on je jenom "bytař") a je beránek, to beru s určitým nadhledem. Na nás asi není, abysme jeho případ posuzovali... i když myslet si můžeme cokoliv. ()

Garson

Vznik 5 dílného dokumentu byl určitě dobrý tah který ještě víc rozsvítil hvězdu se jménem Jiří Kajínek.Netajím se tím že mu fandím a myslím si že udělení milosti bylo od Zemana to nejlepší co mohl udělat.V jednom díle z těch pěti ukazuje svůj nový mercedes a zaznamenal jsem kolem sebe závistivé reakce,že jsem si říkal:"Bože lidi tak mu dopřejte trochu toho luxusu,vždyť seděl 23 let a zatím co jste se cpali v McDonaldu tak on koukal do mříží,soudce ho připravil o ten největší luxus kterým je čas a nemá to čím nahradit". ()

Tommassi3

Opravdu tady nikomu nejde o pravdu ?? Jiří Kajínek se stal hvězdou, vpravdě českou celebritou, a tak v odpudivě amorálním dokureality hybridu, který učinil podle očekávání divácky nejúspěšnějším Príma pořadem vůbec, nastavuje společnosti veliké zrcadlo.. Beránek boží, Jiří Kajínek, ten popletený Robin Hood, však umí sám sebe bezezbytku prodat, když ukazuje charisma a inteligenci nesmírně šikovného manipulátora.. ()

pestak odpad!

Díky,( TV PRIMA) dostal odpad svoje dno. Díky prezidentovo amnestii, můžou v hlavním vysílacím čase, kdy se dívají na televizi ještě děti sledovat návody, jak vykrádat byty, trezory atd...Příkladného syna, zodpovědného kasaře, muže, který neohroženě okradl stovky lidí s vědomím, že jim to pojištovna vrátí. Tolik zodpovědnosti v hoře svalů, ale ke klenotům má lepší vztah, než násoska Zeman, který podepsal amnestii, aby si polepšil u voličů. Doufám, že také nakousnou téma jeho působnosti, jako informátor policie na podsvětí v Plzni, pod krycím jménem Cola. Někteří vězni z prodlouženými tresty, by mohli vyprávět o jeho bonzáctví, ještě předtím než ho zavřely na doživotí, které si zaslouží, ale to by těžko odvysílaly. ()

kiddo

Nějakej šikula vytočil při korekci barev čudlík úplně do strany, takže všechno bílý planulo jak reflektor, na takhle profesionální práci se prostě nedalo koukat. Jo a pak tam byly nějaké vlhké obézní padesátky a poloztopoření důchodci, tož si to přeberte. Plus samo totální hyenismus: já se toho otílkovaného Kajínka jako moderátora Krimi zpráv snad fakt nedočkám. ()

• Po odvysílání poslední epizody série Já, Kajínek na konci roku 2017, měl následně jít do kin v únoru 2018 celovečerní dokument „Já, Kajínek“, který měl navazovat na televizní sérii z TV Prima. Producent Petr Jákl se však nakonec rozhodl, že natočený materiál do kin neuvolní, protože si myslel, že lidé do kina na dokument nepůjdou a snímek by byl prodělečný. (rublik05)
  • Celkem bylo natočeno přes 60 hodin materiálu. (rublik05)
  • Místo celovečerního filmu „Já, Kajínek“, který měl mířit do kin, se producent Petr Jákl domluvil s TV Prima na natočení v pořadí šestého dílu. Série tak má o jeden díl víc, místo původně plánovaných pěti. Šestý díl byl pak odvysílán až na podzim roku 2018 při repríze dílů předešlých. (rublik05)