Eman Vovísek zapíjí nešťastnou lásku k Lidušce, která se provdala za jeho bratrance, továrníka Daňka. Protože je Eman v opilosti agresivní, odvezou ho do nervového sanatoria, kde se sejde se strýcem Hanibalem. Hanibal se zhroutil poté, co se s ním rozešla manželka Matylda. Matylda chtěla být volná, aby se mohla provdat za svou první lásku, strýce Jonathana, který má přijet z Ameriky. Jonathan pošle telegram, že se zdrží v Paříži. Daňkovi se taková situace nehodí. Předpokládal, že se Liduška bude věnovat návštěvě z Ameriky a on sám mezitím pojede za milenkou. Navštíví proto Vovíska a přemluví ho, aby hrál roli Jonathana. Když Matylda zjistí, že Jonathan je už v Praze, začne ho pronásledovat. Hanibal uteče ze sanatoria a ze žárlivosti chce domnělého Jonathana zabít. Do všeobecného zmatku přichází skutečný Jonathan a prozradí, že přijel jen proto, aby všem oznámil své zasnoubení s mladou Američankou. Matylda se vrátí k Hanibalovi a Vovísek k sekretářce Josefince, která ho už dávno miluje. (oficiálny text distribútora)

jcall2bad

Dle mého názoru je toto jasný vrchol Buriánovy kariéry. Z těch jeho akrobatických kousů a písni o angličtině jsem byl jednoduše unešen. Ale, unešen jsem byl z celého filmu! ()

maarr

Zřejmě nejbláznivější komedie Vlasty Buriany, král komiků zde předvádí jak by řekli Američané one man show, naplno se zde projevuje jeho schopnost improvizace, gest, pohybové kreace a neuvěřitelné slovní zásoby, jeho gut ivning vodpoledning již zcela zlidovělo. Ostatní zde působí spíše jako stafáž, přihrávači. Určitě patří tato veselohra k tomu lepšímu co Burian natočil. Dávám čtyři hvězdičky. ()

Motherlovebone

Vlastíkův horší film, konec je vyloženě spíchnutý horkou jehlou. Asi mu došel scénář, tak najednou koukne do kamery a začne po ní vrhat peníze a šlus. Známe lepší díla, Vlasto! ()

Poga

Výborná Lamačova komédia, aj keď medzi Burianovkami je to práve jedna z tých povedzme slabších. Avšak pri kvalitach jeho komédii a veselohier sa netreba obávať :) 75% ()

skok01

Vynikající československé černobílé komediální dílo. Film má vynikající scénář, režii a hudbu. Ve filmu naprosto exceluje a vyniká hlavní postava v podání nezapomenutelného Vlasty Buriana. Kromě Vlasty Buriana ve filmu excelují také Theodor Pištěk, Mariana Hellerová, Hana Vítová, Adina Mandlová. Vlasta Burian ztvárnil svou roli naprosto bravurně a nelze mu nic vytknout – výborný herecký projev, humor, zábava, ale také i např. vynikající tělocvičné místy až artistické výkony. Film má výborný děj a celkový spád, rozhodně u filmu nehrozí žádná nuda. (edice: film pro pamětníky). ()

Amedeo

prostě klasika :-) nic víc k tomu asi nejde napsat, Vlasta Burian byl prostě geniální a navíc v doprovodu dalších skvělých herců vytváří tento snímek divákům jedinečný filmový zážitek.... ()

Andrew1987

Jedna z tých skutočne najvydarenejších Burianových komédií. Fakt som sa pri mnohých scénkach skutočne schuti zasmial. Tá Burianova angličtina, najmä jeho telefonát s americkým konzulátom, a jeho vynaliezavosť v snahe neprezradiť vlastnú identitu stáli naozaj za to. Okrem Buriana veľmi dobré výkony podali ďalší herci, najmä Theodor Pištěk st. ()

Mishelen

Veselohra Nezlobte dědečka patří mezi nejzdařilejší filmy Vlasty Buriana. Je to jeden ze snímků, kde se VB pořádně vyřádil s notnou dávkou improvizace. Zatažení žánru zvaného sitcom do našeho prostředí bylo poněkud nezvyklé, což je vidět i dnes když tento film srovnáme s ostatními z té doby. K. Časlavský tento film odsoudil jako nepovedený ve filmografii V. Buriana, ale já si myslím pravý opak. Svižný a hlavně velmi humorný film a vedle excelujícího krále komiků výborné figurky v podání Č. Šlégla, T. Pištěka a nevyužívané M. Hellerové. Nejvíc jsem se bavil, když VB nechával ve svém "srdcervoucím" projevu postupně vymírat celé příbuzenstvo.:-) Absurdní hlášky v geniálním provedení. Snímek je v takové "televizní" podobě takže na domácí pohodovou chvíli ideální, zvláště v době kdy už opravdu každý druhý člověk mluví anglicky.:-) "Have you had a good passage?" "Ehm..Co je to passage? Podívej se do slovníku...vždyť máš telefonní seznam! Počkej já už vím...Yes, I have two passage, I have a litlle passage and bigger passage.".."In the name of the American people." "Vidíte tady pán se zlobí...jste někdo tady pípl." ()

TynTynka

Musím uznat, že tohle byl nejlepší film s Burianem, který jsem viděla. První půlka filmu byla opravdu kvalitní a hodně zábavná. Druhá půlka byla slabší, ale pořád to stálo za to. Spoustu skvělých hlášek. "Blázen se zbláznil v blázinci" :D :D :D ()

Sadova302b50

Film, který stojí na Vlastu Burianovi, vše kolem je takové jaksi plytké. Teda, některé scény a Burianova angličtina nemají chybu, to jsem se docela lámala. Na druhou stranu, když si vezmu, jakým filmům s Burianem jsem dala čtyři hvězdy, tady musím jít minimálně o půl bodu dolů. 68% ()

milanista

Ač to není nejlepší Burianův film, je zde opět výborný! Táhne celý film, neboť scénář má mnoho much. Ale dalším plusem je Adina, která zde názorně ukazuje, proč z ní byli všichni chlapy pryč... A je zde také vidět, že v některých scénách Burian opět improvizuje a Mandlová se musí se smíchem otáčet zády... ()

Alagaesie

Jo, strejda Jonáš! „Sedmkrát jsme ten čaj převařovali – až se nakonec musel vylejt!“ Burian byl skvělá nevěsta. „do a bé“ To vypadá na sňatkový podvod. Eman se pomát a dělá kobru. A Everest se šupem snížil. Dobrý kruhy. Pinčes pobavil. Vejce! No jó, cyklista. Malér na malér. A dvojrole na krku. Hra stínů. „Z čeho budeš mít strach?“ „Kdo to zvonil?“ Mno ta angličtina… Ale je to vtipné a legendární. "That´s fine!" „Von to má zespoda blíž domů.“ Takovejch mrtvol… „Místo aby přišel přivítat strejčka, tak bůhví, kde běhá.“ Ty kruhy! Ups… Venku je mokro. Ty dveře byly výborný! Další strejček! „To je žrádýlko.“ Skvělá řežba košťatama. Pravej Jonáš! ()