Bufo Alvarius

• Česko Bufo Alvarius - The Underground Secret

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí. (filip.zaruba)

PoprockCZ

Dokument zpracován průměrně až lehce nezáživně, dlouhé psychadelické sestřihy a zbytek mluvící hlavy, ale obsah samotný je zajímavý. Přírodní látka, která po požití dodá člověku pocit přijetí a pochopení všeho zní zajímavě, zejména, když o ní mluví odborník jakým je např. Stanislav Grof. Je mi až záhadou, že se o ní nikde jinde nemluví, když má především pozitivní účinky (netrpí-li člověk psychickými poruchami). ()

vinducha

Přečetl jsem i tu knihu od R. Metznera. No a co mě napadlo jako druhá věc ? Kdyby se výroby takového syntetického produktu na téhle bázi zmocnil šílenec jako je Putin . Tak má za chvilku ve svém područí celou zeměkouli.  Stačilo by před každou invazí  do té které země , infikovat touhle dobrotou místní zdroje pitné vody . A má to všechno bez boje. ()

doubravkaa

Strhující.....kdyby mi hned po shlédnutí filmu někdo podal ruku s touto látkou, nejspíš bych neodolala.Trochu vidím úskalí v tom, že tu není zobrazena vůbec žádná zkušenost s nežádoucími účinky. Slyšela jsem, že někdo může mít potom i celé týdny problémy. Film mě motivuje k tomu, abych šla meditovat a zkusila se aspoň trošku přiblížit k tomuto vědomí bez psychedelik. Je to skvělý záznam prožitku těch lidí a doufám, že jejich zkušenosti jsou pravdivé a ne jen nějaké halucinace. ()

ritual

Především vizuálně pěkně zpracovaný dokument o tom co vše nám příroda nabízí a že díky ní se můžeme podívat lépe do vlastního nitra a dobrat se jakési podstaty bytí. Avšak to nejdůležitější z celého filmu shrne několika slovy na konci Viliam Poltikovič a to, že zážitky jsou pěkná věc "motýli ve vitrínce", ale podstatné je, co si z nich dokáže člověk odnést a žít kvalitnější život v souladu s tímto poznáním. Nebýt těchto několika vět, tak si dovedu představit, že bude-li se na to dívat zarytý skeptik a odpůrce "drog", tak v tom uvidí akorát dokument o tom jak se par lidí dobře sjelo. A techno v závěrečných titulcích ho v tom zřejmě jen utvrdí. ()