Dobrá znamení

Veľká Británia, (2019–2023), 10 h 30 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvorcovia:

Neil Gaiman

Predloha:

Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

David Arnold

David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays, Sian Brooke, Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Amma Ris, Alfie Taylor (viac)

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud... (LenkaStr)

Recenzie používateľa Allien.9 k tomuto seriálu (9)

Dobrá znamení (2019)

Nechápu, jak může být v jedné epizodě tolik výborných a zároveň tolik laciných momentů... Z vlastní zkušenosti vím, že zpracovat osobitý styl Pratchetta (případně Gaimana) může divákovi chvíli trvat; já osobně jsem "Good Omens" přicházela na chuť celé dva díly. KLADY: Azirafal a Crowley, soundtrack, zápletka, humor, některé opravdu výborné scény. ZÁPORY: Propastné skoky v kvalitě jednotlivých scén, toporné děti, nudný úvod atd. E01 = nuda, E02 = nuda, ale už se objevují první vlaštovky, E03 = pecka, E04 = pecka, E05 = slabší, ale pořád zábavné, E06 = dobré, ale jakožto finále to mohlo být lepší. Jako celek musím seriál ohodnotit známkou 3,5*, ale za ty dvě zlatíčka bych dala i 6*. ()

Série 1 (2018) (S01)

Hvězda dolů pouze za místy až přílišnou absurditu. Ano, já vím, to je prostě Pratchett (a v podstatě i Gaiman), ale mám podobný problém i s jeho knihami. Bomba, bomba, bomba, a pak najednou *bum* a přijde něco, díky čemu ten příběh prostě nemůžete brát vážně; a to je za mě škoda. ()

Série 2 (2023) (S02)

Po technické stránce (vizuál, kamera, hudba) geniálnější, Tennant se Sheenem geniálnější, příběhově podstatně jednodušší, ale napínavější a doplněné o podstatně delší flashbacky, humor de facto stejný, vedlejší postavy slabší. Objektivní hodnocení je tedy úplně na stejné úrovni jako v případě první řady (****), subjektivní hodnocení je ale vyšší (*****). P.S.: Z Mekky filmu, kterou ČSFD bývalo, se stalo místo k zblití. ()

Kapitola 1: Příchod (2023) (S02E01)

Geniální epizoda, za mě nejlepší z celého seriálu. Vtipná, napínavá a se spoustou otazníků. Úvodní scéna je navíc tak roztomilá, že asi umřu. ()

Kapitola 2: Stopa (2023) (S02E02)

Palec nahoru za trefné zpracování mého oblíbeného biblického příběhu. Hlavní dějová linka se sice příliš nehýbe, ale Gabriel je super a počátek Aziraphaleovy lásky k jídlu taky pobavil. ()

Kapitola 4: Stopařka (2023) (S02E04)

Překvapilo mě originální propojení s první řadou, které vyústilo v docela cool béčkovou zombie komedii. ()

Kapitola 5: Ples (2023) (S02E05)

Jak jsem se připravovaného bálu bála, tak ve finále proti němu nemůžu říct ani popel. "Přílišné" LGBT+ mi nevadilo a scény s démony byly atmosférické a naprosto... boží? ()

Kapitola 6: Každým dnem (2023) (S02E06)

Komediálně započatou druhou řadu zakončuje nečekaně depresivní tečka. Vlastně tři tečky, protože o zakončení nemůže být řeč. S rozuzlením ohledně Gabriela jsem spokojená, proč ne a za jedinou opravdu zbytečnou scénu považuju "jdeme si s vámi promluvit o vás". Stejně to k tomu celou sérii těžce směřovalo, takže si na to mohl přijít sám. No a ten úplný konec? WHAT THE F**K, to Aziraphaleovi úplně hráblo?!? ()

Dobrá znamení se dočkají další série

Dobrá znamení se dočkají další série

30.06.2021

Populární seriál Dobrá znamení podle knihy spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana se dočká druhé série. Ta vznikne pod dohledem samotného Gaimana, jenž prý s Pratchattem kdysi dávno vymyslel… (viac)