Zabijte Boha

• Španielsko Matar a Dios (viac)

Snímek Killing God se odehrává na Silvestra v osamělém venkovském domě. Carlos a jeho žena Ana pozvou Carlosova bratra a otce, aby s nimi strávili svátky v pronajatém domě. Jakmile započnou oslavy, objeví se u jejich dveří podivný trpaslík bez domova, který vyostří napětí panující mezi členy rodiny. Nezvaný host tvrdí, že je Bůh, a oznámí jim, že celé lidstvo za ranního rozbřesku zanikne s výjimkou dvou přeživších, které si vybere během slavnostní večeře. Je ale trpaslík opravdu tím, za koho se vydává, a je hrozící apokalypsa skutečná? Černočerná hororová komedie o morálce, lásce, nevěře a náboženské víře. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Černá komedie ze Španělska s hororovým atmosférickým nádechem. Při svátcích 4 člennou rodinu navštíví mysteriózní trpaslík, který tvrdí, že je bůh a oznámí jim, že zítra ráno celé lidstvo zemře s výjímkou 2 přeživších, které si rodina musí zvolit sama. Film těží především z originálního nápadu a slušných konverzací, které jsou plné černého humoru a místy se dá hezky zasmát. Funguje i mysteriózní atmosféra, kdy divák přemýšlí společně s hlavními představiteli zda bůh je opravdu ten, za kterého se vydává a v závěru potěší i trochu brutality a rozhodně překvapivý konec. Mohlo to být sice brutálnější a více vyhrocenější, ale rozhodně se jedná o zajímavý, netradiční a originální počin, který si zaslouží pozornost. Příběh****, Akce>Ne, Humor***, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

figliar

Zabijte Boha nie je úplne typický horor. Jedná sa skorej o komédiu s hororovou atmosférou. Celý film je založený na dialógoch a na absurdných osudoch hlavných postáv. Ale práve vďaka tomu sa jedná o výborný film, ktorý ponúka veľa humorných scén, konverzácií a finálnu pointu, ktorá tomu všetkému dáva výbornú bodku na záver. ()

Renfield

Aneb jak prostřednictvím zabíjení, nebo nezabíjení boha/neboha zkoumat lidskou morálku, vztahy a chování vůbec. To vše navíc ve velmi chytrém a originálním pojetí a to jak technicky, tak příběhově. Hned první výbornou scénou tvůrci dokáží, že tento příběh nebude žádnou idylickou pohádkou, že půjdou na dřeň. Což se opět potvrzuje hned vzápětí, kdy se z hororu stává komorní rodinné drama, s velmi silnými dialogy... ale to jen na chvíli, prolínání žánrů je fantastické. Faktem tedy je, že první polovina je tou silnější polovinou, má totiž scény, jako velmi svižné představení hlavních postav, či bojový nástup na schody k záchodu, kde se splachuje dvakrát. Samozřejmě taktéž více černého humoru, což ovšem neznamená, že by ho ta druhá postrádala, cestou k finále už hold není tak vhodný. Tady jde žánr snad až k hranicím psychologického filmu a co se tempa týče, bere si lehký oddech. To ovšem platí pouze do výborně zahrané finální části, herci jsou velmi přirození, jakoby to všechno prožívali, což samozřejmě platí pro celý film. K tomu obzvlášť v této části výborná hudba, zvuk a samozřejmě kamera, její detaily tváří! A co po dokonalé závěrečné scéně? Spousta otázek, i to přeci těší. 80% ()

klukluka

Je to tak dobrý, že váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Je to naprosto absurdní, ale herci se chovají tak přirozeně, že jsem na tu hru coby divák ochotně přistoupil a poddal se jí. Líbil se mi nápad, líbilo se mi zpracování, líbilo se mi vyznění. Mile mě to překvapilo, kdybych měl tu moc, je to bez mrknutí oka v červenejch. ()

darkrobyk

Alegorické drama o lásce, nevěře, víře, nedůvěře a rozhodnutí ohledně života a smrti. Konec konců ani by tam ten Bůh být nemusel, páč klíčová je scéna, kdy mají čtyři postavy vybrat dvě, co přežijí, ale nemusí to být nutně z jejich středu. Závěr jasně ukáže, jak tahle volba může být zavádějící, respektive zda lpění na životě za určitých podmínek má smysl. Jeden z těch snímků, kde bych uvítal skvělý český dabing, jelikož jde o ryze konverzační záležitost. A když člověk neumí ani slovo žblebtnout španělsky, pak titulky ho zákonitě o část dialogů musí připravit, byť by byly sebelepší....a ano, zde byly dobré. Pěkný vizuál, rozkošné intro, vtip i temno. Za konec dávám samostatnou velkou hvězdu. A jedna z nejvtipnějších a současně poměrně hořkých scén je ta, kdy je třeba vysvětlit tu proklatou sms... ()