Recalled

• Južná Kórea Naeileui gieok (viac)

Po nehode trpí žena (Ye-yi Seo) posttraumatickou stratou pamäti. Znepokojujúce záblesky mysle ju donútia pátrať nad svojou minulosťou. Aj keď sa o ňu jej manžel (Kang-woo Kim) príkladne stará, nedovolí jej zistiť viac než by chcela, a preto začína byť stále viac podozrievavá. Pomaly jej začína dochádzať, že realita sa od jej predstáv veľmi odlišuje. (Arsenal83)

Vavča

So Ye-Ji jako Kim Soo-Jin mladá žena se ztrátou paměti, která jak se zdá vidí více, než ostatní lidé, netuší však, že to nejsou pouhé ozvěny budoucnosti. Mladý muž vedle ní tvrdí, že je její manžel, ale postupem času si není jistá, co je pravda a kým doopravdy dříve byla. Za mě standartní kriminálka, která se pokouší o temnou atmosféru, trochu hororových prvků. Ačkoliv Kim Kang-Woo patří mezi moje neojblíbenější herce, tak neměl úplně prostor se naplno předvést. So Ye-Ji oddřela největší kus práce, její hrdinka sužovaná úzkostí, strachem, nejistotou je sice sympatická, ale určitě to není strop toho, co dokáže. Filmu se nepodařilo doručit inteligentní a propracované twisty. Po technické i herecké stránce nadprůměr, ale scénář neumí něčím vyloženě překvapit (přestože napětí tady je), chybí mi prostě více originality. Film podle mě časem prošumí do propadliště dějin. Jak se mu podařilo dostat do korejského TOP10 v boxoffice je mi trochu záhadou. ()

srolyma

Hodně zajímavý korejský film o ztrátě paměti, záměně identit a postupném rozplétání pravdy. Potíž je samozřejmě v tom, že záměna identit je hodně matoucí, když všichni vypadají víceméně stejně a polovina z nich se jmenuje Kim. Navíc se tam prolínají dvě časové roviny, čímže je to celé ještě zamotanější a náročnější na pochopení. Ale nakonec se to dá a dokonce to i dává smysl. ()

xxmurphyxx

Ale hej, očakávania splnilo. Ten rozjazd je trochu zdĺhavý a chaotický, pri čom určité indície odhalenia príbehu sa objavujú prakticky hneď a človek tak musí dávať pozor, čo dokáže dosť ľudí odohnať. Ale kto vydrží a prekusne ten pomalý rozjazd bude s pribúdajúcou stopážou viac a viac spokojný, keďže tých zvratov sa tam ku koncu nakopí riadna hromada. Pre neaziatov je len trochu problém sa v tom celom zorientovať kvôli menám a tváram, ktoré sú trošku viac vzájomne podobné. Tak isto tie flashbacky budúcnosti/minulosti boli spočiatku dosť mätúce, ale svoje opodstatnenie tam majú. Aj keď zas, človek musí vydržať do konca, aby vedel prečo. V rámci Kórejskej filmografie lepší nadpriemer. ()

warrenur

Moc som to hlavnemu predstavitelovi neveril uz od zaciatku, zrejme som uz podobnu zapletku videl. Inak, len na okraj vyrusovalo ma tiez, ako neodbytne "pristupovala" k tomu malemu dievcatku nasa "nestabilna jasnovidka", chytajuc ju za rucku.  Neviem si dost dobre predstavit, ako by sa sucasni rodicia spravali tuna, keby videli "cudzinku" takto "oslovit" ich dieta. :) Kedze to vsak tvorcovia "vysvetlili" tym "zvratom", nie je to podstatne . Na kazdy pad, v zavere to dost silne prekombinovali. Moc som sa nebavil. ()

Padme_Anakin

Mladá žena se probudí po úrazu v nemocnici a nic si nepamatuje, neví, kdo je, netuší, kým byla, nepoznává manžela.. Rozjezd byl skvělý a já byla napnutá jak struna, kam se příběh posune.. Nesedla mi překombinovanost vyprávění, neb jsem se v těch mužských postavách začala postupně ztrácet a tím můj zájem opadal.. Závěr mě ovšem překvapil, jeho totožnost jsem sama neodhalila, tedy ode mne 3.5*.. ()