Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Anderton

Armagedon som videl po prvýkrát v kine v originále v zahraničí, keď som mal 19 rokov a vobec som nevedel, že ho natočil nejaký M. Bay. Po predstavení sme sa zhodli, že sú aj horšie filmy, ako napr. Deň nezávislosti. V súčastnosti som zhovievavejší, viem, čo od Baya čakať/nečakať a myslím, že sa mu celkom podarilo v závere zaangažovať aj diváka, ktorý celý film iba krutil hlavou. Po zábere na rodinku v okne nad americkou zástavou sa musím ísť opláchnuť v ladovej vode. ()

Frajer42

Když se nad příběhem alespoň nepatrně málo zamyslíte, tak si nelze nevšimnout, že se jedná o naprostý nesmyslný kýč. To je ale přesně tvář Michala Baye. Všechny jeho film jsou ve své podstatě stejné. Všude spousta drahých efektů, které naprosto přebijí ten slabý zbytek. A takové efekty většinou běžnému divákovi stačí a kvůli ním se na filmy vlastně i dívá. Asi mnoho lidí už nezajímá, že takovým postupem by se určitě apokalypsa neodvracena. Kdo má alespoň mlhavou představu, jak taková výprava do vesmíru probíha a ví, že tam platí určité zákony, tak takového diváka to prostě musí srát. Protože tento film je vlastně obrovská urážka a výsměch inteligenci diváků. Jediné(efekty teď nepočítám), kdo si zde zaslouží obrovskou pochvalu jsou ti nejhlavnější z hlavních herců, kteří věděli v jaké kokotině hrají a přitom se tvářili naprosto vážně. Jediný důvod proč dávám 2* a nedávám méně je ten, že film je sice maximálně debilní, ale na rozdíl od jiných filmů většinu stopáže vyloženě nenudí. ()

boshke

Pořád jsem balancoval mezi "svět se nedá bez tun patosu zachraňovat" a "co je moc, to je moc". Nakonec zvítězila druhá možnost, bylo toho na mne prostě příliš. Už úvodním rozmrdáváním planety a stupidními postavami a dialogy mi Bay připomněl, kdo je tady režisér. S nástupem vrtáků se obraz filmu naštěstí zlepšuje a korunu tomu nasazuje Stormare jako ruský astronaut. Armageddon je veskrze pitomý, stupidní, patetický film, s dvěma devízami - předně skvělé obsazení (Thorton, Buscemi, Willis, Stormare, Fichtner) a humor... 50% ()

Kothy

Apokalyptická klasika. K Zemi se blíží asteroid. Co udělá Amerika? Pošle tam partu ropných vrtačů, ať to odbouchnou atomovkou. Samozřejmě se jim to podaří. Dost hvězdné obsazení. A Liv Tyler jako bonus. :) Ten ruský kosmonaut je hodně dobrý. "Přestřihněte žlutý drát. Všechny jsou žulté!" :D ()

Smok

Z príbehu som ja osobne nijak extra nevlhol, ale aspoň ma potešilo, že film je vyslovene nabušený dobrými hercami. ()

Fingon

Steve Buscemi kupující Liv Tylerové tampóny a ukazující jejich použití... Už jenom ta představa je drsná. A Bruce Willis střílející brokovnicí na ropné věži po milenci své dcery... A ten asteroid... Ale z celého filmu je nejlepší ten ruský kosmonaut: Rusky stroj, Americky stroj, vše jedno, součastky se stejně vyraběji na Tajwanu! ()

Sašenka165

Armageddon mě vždycky docela bavil. Je to však zase jedna klišémi nabitá oslava amerického patriotismu. Čtyři hvězdičky si to ale určitě zaslouží - už jen za Stormarea. ()

Slartibarkfast

Velmi dobrý film, prošpikovaný americkým vlastenectvím a pasováním američanů na zachránce světa a hrdiny. Za to bych strhl dvě hvězdičky. Jinak je to vcelku zábavná sci-fi, skloubená s romantickou komedií. A je pravda, že ten konec a můj oblíbený Bruce Willis mne až dojal. Prostě za Bruce zas musím jednu hvězdičku přidat. A vůbec, to komické stádo herců, co mne opravdu bavilo, je docela dobrým výběrem a celkově mám z filmu dobrý dojem. Myslím, že těch 85% si zaslouží. ()

predators

Nehodnotím za celé lidstvo, hodnotím sám za sebe. A sám za sebe můžu říci, že toto je "maistrštik"! Ona by taky s takovou partičkou, režisérem počínaje a herci konče, byla ostuda, kdyby z toho nevzešlo něco rozumného, ale toto? Pro mě jedno velké, vesmírné, hrdinské dobrodružství, které navíc nenechá jedno oko suché. 85% ()

Tomco

Kedysi som nechápal ako môže mať tento film také priemerné hodnotenia. Dnes to už cítim aj vidím, ale stále sa bavím viac ako dobre :). ()

Vitason

Bíle vymalovaná místnost s podlouhlým stolem, na kterém stojí jen několik láhví s minerálkou. Stůl je plně obsazen lidmi v bílých pláštích. Člověk by netipoval, že zrovna v takové místnosti se rozhoduje o osudu jedné malé modré planety zvané Země. Právě byl zamítnut návrh kleknout na kolena a poprosit obří asteroid, aby se nám vyhnul. Nejlepší mozky z NASA se tedy daly opět do přemýšlení, když povstal vědec s tváří MIchaela Baye: ,,Což takhle poslat Bruce Willise a jeho partu zastydlých puberťáků na asteroid s obří vrtačkou? Nebojte. Vrtačku koupíme v Obi." Návrh byl odsouhlasen a tak mohla filmová, hrdinská cesta na obří asteroid začít. U Armageddonu mi více než u některých jiných filmů chybí žánrové zařazení komedie, ale nemyslím to nějak zle. Spíše věřím tomu, že zde Bay ten patriotismus nebere až tak vážně a celé to zlehčuje řadou komických scén. K čemuž mu hlavně slouží dvě skvěle napsané postavy Lovce a ruského kosmonauta Lva, kterých se zhostili dva chlapíci, kteří si umí z vedlejší role ukradnout film naprosto pro sebe. Steve "Přísahám, že jí bylo osmnáct" Buscemi a Peter " Já být ruský hrdina." Stormare jsou v tomto ohledu opravdoví mistři. Herecké obsazení v čele s chlapáckým Wiillisem se Bayovi opravdu povedlo a nebýt Afflecka a Wilsona, tak bych s ním neměl nejmenší problém. Kromě toho, že se Bay snaží pobavit, tak má evidentní snahu dojmout, což se mu daří díky vložené milostné zápletce a působivé písní od Aerosmith. K tomu dokázal Bay vytvořit velice zajímavé vizuální podání, kdy ty západy slunce atd. vypadají skutečně efektně. Efekty jsou také velice dobře provedené a akce je celkem napínavá, i když osobně mám radši tu první více komediální půlku filmu s náborem vrtačů a jejich výcvikem. Druhá polovina je trochu rozvleklejší a trocha dynamiky navíc by jí prospěla. Scénář je sice dementní, ale za hlášky typu: *Hele Harry ta třímetrová atomovka právě začala tikat.*Slezte z té jaderné hlavice.-Jen jsem chtěl cítit tu sílu mezi nohama* mu to jsem schopen odpustit, protože dělá z Armageddonu to čím má být. Bezduchou, (když před filmem zakopete mozek na dvorku, tak si film opravdu užijete) dojemnou zábavu, která nám opět ukáže, jak je ta Amerika vlastně úžasný národ a v uslzeném finále (Mami, ten prodavač je v televizi.- To není prodavač. To je tvůj otec, který od nás utekl a všechny prachy rozházel po kasinech s děvkama, ale když zachránil planetu, tak já mu o odpustim) vás dojme. Věřím tomu, že pro evropského diváka a amerického bude tento film znamenat něco odlišného. Ač americký patriotismus nemám rád, tak u Armageddonu ho dokážu překousnout a vždy se nechám zatlačit do gauče, abych se nechal vtáhnout do vesmírného výletu a zasmál se. Podobné filmy:Sunshine (2007), Jádro (2003), Drtivý dopad (1998), Den nezávislosti (1996) ()

Rocky62

S Armageddonem je to stejné jako s Cameronovým Titanicem. Jedni ho zatracují, druzí ho milují, jakoby svět diváků byl rozdělen na 2 půlky, přičemž jedna půlka nenávidí skloubení romantiky s katastrofou a druhá jí naprosto adoruje. Já jsem v tomto případě tak někde mezi, ale vzhledem ke skvělé humorné stránce filmu musím jít s hodnocením výše. Ten patriotismus tu je sice ve velké míře, ale Zálivův záměr byl přece pobavit lidi a povedlo se mu to. Spousta známých skvělých xichtů, velká porce zábavy a romantika s katastrofou tu docela funguje.75% ()

Bachy

Asi jsem měl zůstat u nostalgické vzpomínky na mé první setkání s Armageddonem, které bylo již více jak 12 let staré. Tenkrát jsem byl absolutně unešen, jenže ne všechny filmy z dětství přežijí i další zkoumání po několika letech. Včera mě Michael Bay při opakování vymlel mozek. Booom, boom, explosion, Michael Bay, booom. ()

klerik

Bruce, ty bastard, ako si to mohol McClaneovi urobiť?! Aspon, ze som sa bavil na tej prvej polovici, kde šutre killovali pozemšťanov. ako komédia nie zlé, ale prečo ty Bruce! Tú stupidnú úlohu si určite zobral pre peniaze, ty prehnitý kapitalista! ()

Chrustyn

Perfektní namíchaná směs plná výborných triků a akčních scén, hlášek a sympatických hrdinů. Když se vypne mozek jedná se o takřka dokonalou zábavu, u které je zakázáno hledat realitu nebo logiku. Největší mínus je fakt, že film doslova přetéká patosem a 50% zabírají záběry na americké vlajky apod. (názvy raketoplánů jsou FREEDOM a INDEPENDENCE) . Ale hold Bay už je takovej. ()

SeBig

Intro má grády..asi jedno z nejlepšich co jsem viděl. Zbytek filmu působí spíš jak hodně odlehčená odreagovačka o záchraně světa před šutrem. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)