Milada Dvořáková má před svatbou se svým obchodním partnerem Dubem, majitelem benzinových pump. Když ho přistihne v objetí se sekretářkou, rozejde se s ním. Založí konkurenční firmu ŽUB (Ženy u benzinu) a zaměstnává výhradně svobodné ženy. Také Dub se pustí do konkurenčního boje.... (oficiálny text distribútora)

IvonaK

Jako pardon, téma bylo sice zajímavé ale ty námluvy byly strašně uspěchané až dokonce bizarní. Přišel mi tam zajímavý vztah mladé dívky se starším mužem. Ale oni samozdřejmě z něj museli na konci filmu udělat zločince aby dívka musela dolézt za mladíkem a okamžitě se s ním dát dohromady. Jenom proto že ji varoval před tím starším mužem že to není správné. No, dál už tuhle ptákovinu nelze komentovat a kdo chce kvalitní komedii u které by se člověk opravdu pobavil, tak ať se na ženy u benzinu opravdu nedívá a raději vyjde ven na benzínku obhlížet mladé brigádnice a vyzkoušet si zda by to tak fungovalo i v reálném životě. ()

ostravak30

První scénář Josefa Macha, což je ten režisér, který pak točil snímky jako Tři chlapi v chalupě, Na kolejích čeká vrah nebo Hrátky s čertem. Vozy, péče o ně, údržba a řízení spadaly výhradně do kompetence mužů. Jenže třicátá léta znamenala také příchod emancipace a ženy se stále více chtěly podobat mužům, samozřejmě ne vizuálně ale hlavně co se činností a správcovství týkalo. Chtějí to zvládnout i co se aut a tankování týče. Nemohlo na tom být nic těžkého ani tehdy ani dnes. Ačkoli já osobně auto nikdy netankoval. Vše přitom zase vznikne kvůli muži, který až moc koukal po mladé holce. Samozřejmě, že snímek obsahuje happy end, přeci si nebudou dvě tytéž firmy konkurovat, což záhy hrdinové pochopili. Ve filmu hrála plejáda krásných hereček. Jde o svěží komedii, která rozhodně na svou stopáž pobaví. ()

Pitryx

Čekal jsem ženskou agitku a nudu. Dostal jsem poměrně dobrou a svěží komedii u které jsem se kupodivu nenudil. Není to nic světového, ale k neděli to stačí. ()

Peabody

Místy milé, ale většinou takový slepenec scének včetně rádobyzábavnosti (bezdůvodně se řehtající  dědek bez peněz, Franta Paul jako skoro vždy jen cenící se od ucha k uchu). Problém je podle mne v předloze Vladimíra Zíky, což byl chrlič knih všeho druhu pro děti, mládež, ženy, psal i scifi, za války i vysloveně kolaborantské knihy. No scénář je začínající Josef Mach plus pan režisér Kubásek, což je taky nic moc.    Spousta figurek mužských i ženských, jakoemancipační komedaj s tím, že nakonec se vše v dobrou podřízenost mužům obrátí). Paní Šlemrová obzvláště nepříjemně pištící, Borský jako vždy k ničemu, Gustav Nezval atd v obvyklých šaržích. Podle mne tam chybí někdo další, protože Šlemrová a Kreuzmann na ústřední dvojici herecky nemají, jsou to výborní, ale jen figurkáři. Blondýn je zde skutečně hafo, Jičina Sedláčková opět pěkná jako v Evě tropící hlouposti (taky je to stejný rok), Kabátová a další taky celkem hezké. ()

yarca

Milá a poměrně neznámá komedie. Je sice z rodu těch "jak emancipovaná šikovná děvčata k manželskému štěstí přišla", ale i díky skvělému obsazení v čele s báječnými Růženou Šlemrovou a Zitou Kabátovou jsem hodila lehké pobouření za hlavu a bavila se. ()

Časové pásmo bolo zmenené