Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

pilarius

Chutná jednohubka: pěkně naporcované flashbacky, uvěřitelné jednání postav. Škoda, že jsem nepochopil, proč zrovna oni měli dostat tyhle specialitky, ale nějaký smysl by tam asi najít šlo, a to mi stačí. Velmi dobré béčko. ()

MickeyStuma

Probudí se někde v poli, nemůže si vzpomenout kdo je, kde je a jak se tam ocitnul. Ne, nejedná se o další filmovou verzi dle francouzské komiksové série 'XIII.', podle kterého vznikla spousta filmů. Tady jde tentokrát o zcela něco jiného. Onen chlapík totiž náhle zjistí, že kolem něj vše živé umírá. Media začnou spekulovat o záhadném víru, což netrvá dlouho a tato teorie je vyvrácena. Samozřejmě, že je brzy v hledáčku policie. Jenomže... Celým příběhem se nese určité tajemno a sebezapření, které se se svou záhadností snaží striktně udržet diváka. Otázkou je, zda se tak daří. Atmosféra má mysteriózní koncept s velmi pomalým tempem vyprávění, čímž hodně připomíná různorodé postapokalyptické snímky. Nevysvětlitelnost úmrtí se nese po celý příběh,  což je vlastně jediná věc, která drží diváky v napětí. Přijde se na to, co to způsobuje a nebo ne? Po jeho boku se objeví žena, která vedle něj neumře a která v tomto dává naději. Nízkorozpočtový snímek dělá co může v zájmu své atraktivity a není třeba si nějak vymýšlet, že se to nedaří. Vizuálních efektů moc není, ale na takový jednoduchý příběh jich není ani třeba. Námět, který by stačil i na krátkou filmovou povídku, byl scenáristicky na celovečerní film zpracován vcelku uspokojivě. Nesmí se však od toho moc očekávat. Sci-fi thriller v klasickém stylu tedy nepřináší nic světoborného, ale jen tak na oddychnutí postačí. ()

Rathalos

Kanadsky sci-fi thriller s originalnym nametom,ktory divaka viac-menej az do konca nechava vo velkom ocakavani,co sa z toho nakoniec vykluje,ma to fajn atmosferu a prekvapive rozuzlenie,zvrat na konci,co sa mi velmi pacilo,takze takmer plne hodnotenie...:-) ()

gemi

Minimalistický film, stojící ne na bombastickém CGI, ale na originálním nápadu. Velmi podhodnocený, v době zhlédnutí 57 %. ()

Acrobat

Už začiatok je jasný. Brilantné nepoznanie, temnosť kde pozrieš a bezútešnosť. Bez toho, aby človek odhadol čo ako, ale nastane typická stredná nuda a roztiahlosť, bez výpravy, a hlavne.... a hlavne bez nádeje a vysvetlenia, s dosť ohnutým twistom. Rádius má výbornú premisu umierania s jedným háčikom. Nikto nevie prečo a za čo. Naznačenie je typickou ukážkou, kedy scenár nevie vysvetliť čo ďalej. Vie spraviť twist, ktorý aj tu pôsobí tak nútene, a spraví to, že vlastne som nevedel, či pozerám sci-fi s darmi z vesmíru, kde muž žena musia byť Jing a Jang, alebo je to kriminálna anamnéza. Z jedného aj druhého by mal byť samostatný film, dať ich dokopy za 90 minút nebol šťastný nápad. Rádius nie je vyslovene zlý film, pár inovácií má, avšak jeho hybridnosť, nedotiahnutosť narobí zbytočné vrásky. (videné 31.03.2020, BDrip) ()

mimozakon

...alebo o tom, ako chlapíkovi padali všetci v okruhu 15 metrov mŕtvi k nohám. Zaujímavý námet a nečakané rozuzlenie, ale predvídateľné zakončenie. (2 mŕtve kozy z 5) ()

Shitonit

Docela misterijozní guláš, dokazující, že se dá stále vymejšlet novej zápletek. Jak se to tak plyne časem a dobou, vykresluje to takovej ten prima americkej zapadákov, ve kterým se dějou fakt zvláštní věci. Konec je výbornej, dokonale zvrací celý děj a tím mě to opět dostalo do situace, ve který neváhám napsat, že to je fak dobrý, a tímto děkuji za tip.Top ? Tiptop? Tip a Tap ? ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Parádní námět a mysteriózní úvod navnadil. Pak se to bohužel táhlo a šlo to jiným směrem, ikdyž né špatným, ale neuspokojivým a bez "vysvětlení". ()

PeterFLJilek

Niektoré scény z psychologického hľadiska nie sú úplne dotiahnuté a v niektorých z nich nesedia repliky, ale tieto výčitky zasa nie sú až také okaté, lebo výsledok je veľmi pútavé science fiction s tajomstvom, ()

Mamlas

Zajímavý nápad, trochu komorní příběh, dost prostojů, ale aspoň to bylo zajímavé včetně závěrečného rozuzlení a nebylo to zbytečně ukecané. Po delší době dobře dívatelný netradiční film. ()

Hemlock

Přesně ten typ filmu, kdy je potenciál podkopán již při obsazování hlavních rolí... Po herecké stránce je to opravdu tragické, což je ve finále škoda, protože ty mrtvolně bílé kukadla mě rozhodně zaujaly. Dvě hvězdy za závěrečný přerod psychouše v lidumila - podle toho je zřejmě Radius zařazen do sci-fi žánru. ()

mirkath1

Tak tohle bylo dokonalé. Škoda, že mnozí nevydrželi pomalý rozjezd a že je ani trochu nezajímalo oč vlastně jde. Připravili se o dost zajímavý závěr. Dát odpad po jak píše LIVINGDEAD 2x pár minutách je hloupé. Pokud hodnotím film odpadem i když jsem to neviděla, no není to divné??? Právě po polovině to začalo být zajímavé. Kdybych tak jednala připravila bych se o 8hrozných, kde se nedělo hodinu ani hovno :) ()

Pitryx

Dosti obtížné posoudit. Není to na druhé podívání, když znáte pointu. Bez této znalosti však jde o poměrně napínavý a také zajímavý snímeček. Já hodnotím do plusů hlavně nápad, ten je neotřelý a nový. Děj je skoro bez akce, ale každou chvíli se objeví nějaký nový fakt, takže se člověk nějak moc nenudí. Herci jsou v běžném průměru, ale překvapivý konec to zase posune o level výše. ()

papuchalk

Je to úplně jasný béčko po všech stránkách, nemá cenu v tom hledat něco bombastickýho. Ale je obdivuhodný, že s tak minimálníma vstupníma datama dokázali úspěšně hrát hru s divákem dobrou hodinu dvacet. Vždycky je hezký když to ve filmu u hlavní dvojice romanticky zajiskří jen náznakem. Nosné téma filmu podle mě totiž není ten jev s rádiusem, ale to, že oba dva se od sebe nemůžou vzdálit a potřebují se. Takové romantické prokletí. ()