Šerifská hvězda

• Veľká Británia Tin Star
Veľká Británia, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Hudba:

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (viac)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

Recenzie používateľa jackalsc k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2017) (S01)

Spoiler! Začátek hodně podivný, postupně jsme se k něčemu začli dostávat. 9 epizoda nám vyjasnila o co tady sakra jde a tvůrci měli potenciál na to to dobře zakončit. Bohužel se ale nestalo. Celý seriál je prošpikován tolika klišé, že někomu z toho budou krvácet oči. Démonizace Tim Rotha je šíleně přestřelená. Co je jeho dceři vůbec po tom co jeho táta udělal v náplni práce. Zastřelí ho? A uteče s hajzlem co zabil jeho bratra protože ho miluje? Toto je hodně, hodně špatný vtip, a nechápu jak s tím scénárista vůbec mohl přijít. Ano žijme v minulosti, a suďme v přítomnosti a hlavně jen z jedné strany pohledu. Dramatizace za každou cenu. A nebo jak náš klouček zabijáček uroní potok slz protože mu umřel nejlepší komplic, který za celou dobu řekl 3 slova. A nad smrtí všech ostatních ani nemrkne. Za celou dobu jsem si vůbec nezvykl na herce Whiteho, mohli tam dát kohokoliv jiného, ale jemu nějakou takovou psycho náturu nežeru ani omylem. Na druhou stranu seriál jde originální cestou jak zobrazuje hlavní postavu Tim Rotha a jeho westernovský způsob řízení města. A jeho postupné topení v alkoholu. Nebýt toho absolutně zpackaného konce, tak by to bylo více. Proto jen 60% ()

Návnada (2017) (S01E05)

Jako tohle je fakt asi vtip. Tohle má tak dementní scénář, že nestačím kroutit hlavou. Klouček zabijáček začne mít nejlepšího přítele, kterého si udělá za pár minut a když umře uroní snad potok slz. Zajímavé, že ani nemrkl nad lidma co zabil. Buď je to tak špatně zahrané, nebo se režisér asi posral. Hádám ale asi na to druhé, protože lze vidět, že Tim Roth hraje to co má, ale stejně se plácá jako ryba na souši. Příběh zamrzl na bodě mrazu a o hovadiny není nouze. Proražení sloupu autem je už jakási třešnička na dortu. ()

Šťastný kluk (2017) (S01E09)

Velice zajímavý nápad věnovat celou epizodu dovysvětlení o co tu sakra vlastně jde. A já ho vřele vítám. Konečně už divák může pochopit proč se jednotlivé postavy chovají někdy tak retardovaně. Po tomto dílu můžu říct, že jsem opravdu zvědavý jak dopadne konec. Docela to zdramatizovalo zjištění že naše parta "zabijáčků" není vlastně ani tak parta těch "zabijáčků". +Velice působivě rozsekaný Tim Roth. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů