Hlavní hrdinkou filmu Divnolidi je dospívající dívka Matylda, která má doma jedno velké tajemství. Že nejsou tak úplně normální rodina je téměř hned jasné, ale kde je pravda? A je to opravdu takové tajemství? A nakonec-je větší blázen Matylda nebo její otec? (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Název je výstižný. Je to celé opravdu šíleně divné. Bohužel, v dost negativním slova smyslu. Totálně mě to nechytilo. Úplně zbytečně má snímek 18 minut. Kdyby se to řízlo na polovinu, tak je to stále dlouhé. ()

honajz

Na rovinu přiznávám, že jsem to nepochopil. Nejdřív jsem si myslel, že jde o alegorii dnešního světa, kdy rodiče nenaslouchají svým dětem a je jim jedno, jaké mají názory, cíle, touhy. Jenže průběh a závěr to celé tak nějak popírají. Spousta věcí mi přijde nedotažených - co ta její kamarádka, kam najednou zmizela? Jestli BACHA SPOILER tatínek zemřel a ona se s tím nedokáže vyrovnat, tak kurnik, to by ženský snad spojilo, ne? A ne že matka bude dělat, jako že dceru nemá. Nebo je ta dcera sama jen duch a blázen je maminka? Nedává mi to smysl. A jestli je holka blázen, neměla by být spíše na klinice pod dohledem lékařů? Navíc moderní děti, a nikdo nemá chytrý telefon ani internet? Ale no tak! Slušná kamera, i když ty filtry mi zde lezly krkem, docela dobrý zvuk, jde to i herecky, ačkoliv problém je, že herci nemají co hrát. Je to hodně vidět na postavě učitelky v podání Kostkové, ta sice svůj part zahraje profesionálně, ale přece jen je tam cítit ta nejistota, že vlastně neví, co a proč hraje. Film není ani surrealistický nebo snový, což by mnohé lapsy omlouvalo. Přijde mi to prostě jen efekt na efekt, navíc je to zbytečně dlouhé. ()

Moena

Takže obrazově i zvukově je to na vynikající úrovni, stejně jako oba předchozí filmy. To by asi měla být samozřejmost, leč u studentských filmů to želsatan vždy neplatí. To co povyšuje tenhle studentský film nad dobře odvedený průměr je ten bizarní scénář. Vymyslet takovýhle postavy, situace, zkombinovat to a jít s tím do víc jak čtvrthodinového kusu, to chce odvahu. Neztotožnuju se s tím, ale celkem mě to bavilo. Jen místy to i mě, jindy trpělivému divákovi připadalo trošku natahované a nějakou tu minutku bych ještě ubral. Divnolidi by určitě v hlavách tvůrců měli mít své místo a měli by si ho najít i na stříbrném plátně. Tak možná zase příště. A možná ještě divněji! PS: Jo, a za všechno můžou kachny… ()

.baris.

Celkově jde o poměrně solidní studentský film, byla jsem mile překvapena. Nápad je skvělý, jeho provedení ucházející, navrch je to dobře obsazené a zahrané a minutáž je taky tak akorát. Jen tu hudbu bych téměř komplet předělala. ()

IvonaK

Obsah názvu tohoto filmu byl řekla bych naplněn dostatečně. Účinkující byli opravdu divní a hlavní hrdinka bych řekla že byla nejnormálnější. Když se někdo bojí mluvit o svých problémech a dusí to v sobě, na tom není nic špatného. Je to přirozený proces, ale člověk by se měl někomu občas svěřit alespoň stručně aby lidi od sebe zbytečně neodháněl. A pokud chcete krmit kachny, tak pečivo kompletně zahoďte a nahraďte jej kousky mrkve, hráškem nebo krmivem pro vodní ptactvo. Pečivo je všeobecně pro zvířata nevhodné a způsobuje jim zbytečné zdravotní komplikace. ()

Hanka_M

Ještě, že nepatřím do této zdegenerované generace a nemyslím si, že by takový film vůbec někoho zaujal. Dám jednu hvězdu za snahu, ale je to tak prázdné. Veliká škoda, režie není po technické stránce nejhorší, ale filmové vidění a literární cit jsem tam vůbec neregistrovala. ()