Depeche Mode: Should Be Higher

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 2013, 5:54 min

Should Be Higher je třetí singl z třináctého alba „Delta Machine“ britské elektronické kapely Depeche Mode, který natočil nizozemský režisér Anton Corbijn. V klipu můžeme vidět všechny členy kapely v sestřihu z živých vystoupení v čele s frontmanem Davidem Gahanem, který si zde pohrává s obecenstvem. Na plátnech za ním můžeme spatřit pyrotechnickou show, ve které si dva muži v maskách a ochranných oblecích zahrávají s ohněm a vytvářejí krouživými pohyby různé siluety. Video končí na popud zpěváka, který donutí publikum zpívat v dešti. Videoklip byl sestříhán ze záběrů tří koncertů, které byly natočeny na německých Olympijských stadionech v Berlíně, Mnichově a v Red Bull Aréně v Lipsku. Zpěvák David Gahan přiznal v jednom z rozhovorů, že věta, kterou slyšíme v refrénu této skladby: „Lži jsou atraktivnější než pravda,“ ho žene dál, když zpívá a vystupuje na veřejnosti a pomáhá mu, aby se vyhrabal z problémů. (Trajektt)

Anderton

Klasické koncertné video sa občas celkom hodí, keď nemáte nápad na skutočný klip. Niečo podobné, ako World in my eyes a John the Relevator, lenže tam bol zvuk štúdiovej nahrávky a koncertný záznam z viacerých piesní, takže tu si to režisér maximálne zjednodušil. Pri záberoch zaplneného olympijského štadióna v Berlíne, moknúceho pod veľkým lejakom opäť zamrzí, že oficiálna live nahrávka z turné je nakoniec "iba" z berlínskej haly. A podobný prístup nás čaká určite aj v prípade Spirit global tour. ()