Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (17)

Overlord (2015)

Celkem zajímavé pojetí tím, že klasický hlavní hrdina těchto MMORPG animáků, který se postupně trénuje aby spasil svět, je nahrazen v podstatě bohem obklopeným monstry. Zklamaný jsem byl z podivně pokroucenému pojetí toho, že postavy, proměněné na živé bytosti, si postupně uvědomují svůj herní původ a také, že se v jakési verzi hry nachází. Objevil se HP, mana a cooldown systém. Konec je je opravdu špatný. Nejen že není, ale silně podporuje systém Pay to Win. ()

Season 2 (2018) (S02)

Mnohem horší než první série. Část s ještěry, 1/3 epizod nebyla zajímavá. Proč s nimi cokoliv řešili. Druhá část se Sebastianem a mafií byla zajímavější. Nicméně zatím nedotažená do konce. A poslední třetina s démony taky nic moc. Celkově pár novách postav. Nějaká odhalení u těch starších. Práv vtipů, většinou se sexuálním podtextem. Snad bude další řada lepší. ()

Season 3 (2018) (S03)

Začátek nic moc. Linka s vesnicí a generálem Enri je pohodě. Sice omezená ale tak trocha strategie budování vesnice. Vrcholem série je linka s útokem Pracantů na hrobku. Ten závěr byl až moc krutý. Těm hrdinům se nedalo nefandit. A Úplný závěr s velkou bitvou byl už moc přitažený za vlasy. Včetně popravy vrchního velitele. Oproti první řadě, kdy se jednalo spíše o vtipnou komedii z pohledu OP postavy, která se snaží vypadat jako špatná, ale chová se dobře jsme zde v řadě třetí přešli do pozice, kdy hlavní postava ani neví co chce a spíš se podřídí svým služebníkům a chová naprosto dementně, když jej zajímavé postavy vůbec nezajímají. Nezajímají ho ani předchozí akce viz. fingovaný útok na královské město. Chová se celkově divně a nebýt jeho OP schopností, tak je to odpadní postava, naprosto nesympatická. Ve hrách, ačkoli se snažím hrát vždy temnou stranu, přesto se nechovám jak tady ten "čurák", co ničí vše a nevíme proč. Nejlepší díl 8. ()

Season 4 (2022) (S04)

Já to asi nechápu. Proč se snaží vše ničit a všechny zabíjet? Naprosto zbytečně? V předešlých řadách si zvětšovali svůj vliv, ale tady? Nechápu. Leda tak princezna v pozadí má nějaký plán. ()

Ainz Ooal Gown madókoku (2022) (S04E01)

Spousta pochlebování mocnému vládci. A v podstatě nic víc. ()

Re-Estize ókoku (2022) (S04E02)

Začínají nějaké pletichy. Původní vládci, nízká šlechta i služebníci kostlivce. ()

Baharuth teikoku (2022) (S04E03)

Další pletichy svaté země a krále. Kostlivec jim to ale zkazí a chystá se na boj. ()

Bórjaku no tóčiša (2022) (S04E04)

Tak já teda nevím. Souboj dost o ničem. Vazalský král také o ničem. ()

Dwarf no Kuni o Motomete (2022) (S04E05)

První epizoda, která byla zajímavější. Nové království a noví nepřátelé, kteří ale nejsou žádnou hrozbou. ()

Semarikuru Kiki (2022) (S04E06)

Masakr nepřátel v úvodu a pak vyjednávání s trpaslíky. ()

Šimo no rjúó (2022) (S04E07)

Masakry chudáků bezbraných monster. ()

Keisangai no Itte (2022) (S04E08)

Diskusní díl o různých plánech. ()

Mecubó e no hadžimari (2022) (S04E09)

Konečně trochu lepší díl. Boj o odlehlou vesnici kde je parta sypatických hrdinů. ()

Saigo no ó (2022) (S04E10)

Princ ze začátku hrozné prase, nakonec sympaťák. Masakr jen proto, aby upoutal pozornost svých možná přátel? ()

Harimegurasareta Wana (2022) (S04E11)

Válka s královstvím pokračuje. Souboje hlavních záporáku s jakýmisi hrdiny. Souboje celkem OK. ()

Óto šinkó (2022) (S04E12)

Co tohle má být? Všichni prchají a kdo ne, tak je poražen. ()

Mekkoku no madžó (2022) (S04E13)

Konec království. Naprosto zbytečný a nevím proč. ()