Lidský vězeň se ve vesmíru seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (39)

Vzpomínky (2019) (S02E08)

Ok, budu dělat, že minulý díl nikdy nebyl, protože tohle byl nářez ještě větší než jsem čekal. Celá posádka se vrátila do minulosti, potkala zde známých tváří, vysvětlilo se pár drobností a hlavně se vrátil Avocato. A doufám, že ne jen na chvilku. Tady ten plný počet je jistý, celých 22 minut jsem to nadšeně sledoval a nedokázal dělat nic jiného. 5* ()

Čím jsi blíž… (2019) (S02E09)

Uf... SPOILERY Tak to bohužel netrvalo dlouho a už je zase po Avocatovi. Sice mohl umřít o něco později, ne zase chvilku po tom, co si vzpomene na vlastního syna, ale když pominu tohle, tak je to pro mě jedna z těch nejlepších epizod, jakou jsem zatím viděl. Naprosto mě to odrovnalo - a snad ještě krapet víc, než ta minulá epizoda. A i přes všechnu tu dramatičnost to stále dokáže být funkčně vtipné, viz. linka s Triborem, jehož bizarní milostné problémy jsou prostě, no... :D Btw, vlastně se tady Final Space smíchalo s Fallen. A popravdě mám pocit, že Invictus bude něco na způsob ďábla, tak doufám, že v třetí sérii si to s ním Garyho posádka pěkně vyřídí... Jo, a kdy přesně se z toho stal psychedelický horor? Nechci nic zakřiknout, ale tenhle seriál může snad přijít s čímkoli a bude to tam fungovat. A to je umění, říkejte si co chcete. Naprosté nadšení, ale fakt takové, jako už jsem dlouhou dobu z žádného seriálu neměl. 5* ()

Ztracený špion (2019) (S02E10)

Správný příklad "oddechové" epizody. Zatímco Clarence se snaží okrást bohatou královnu planety (a čerstvou vdovu), Gary se se zbytkem posádky snaží najít Little Cata, který po té zdrcují události z minulé epizody utekl pryč. Plus do toho se vrátí dvě výraznější tváře téhle série, dozvíme se víc z minulosti Garyho matky (která je fakt mrcha) a do toho všeho tu máme ještě funkční emotivní závěr. Akorát se mi moc nezamlouvá, že se tu stále častěji objevuje fekální humor, ale pořád je v tak malé míře, že mi to ještě tolik nevadí. Slabých 5* ()

Past (2019) (S02E11)

Opět další skvělá epizoda, tentokrát víc vtipná než dramatický, ale děj se v ní opět hne někam dál, pořád to skvěle funguje a pořád mě to baví. A Clarence si zde fakt zničil úplně všechno, ale je to jeho blbost... 5* ()

Sestup do temnoty (2019) (S02E12)

To moje neustálé chválení už musí být otravné, ale tady fakt nemůžu jinak. Opět mě to odrovnalo, opět si to získalo moji plnou pozornost, opět to fungovalo naprosto dokonale. Asi jedna z nejlepších epizod celého seriálu, možná i jeho vrchol, ale v téhle sérii se to těžko posuzuje, když jsem skoro všem epizodám dal plný počet. 5* ()

Šestý klíč (2019) (S02E13)

SPOILERY Závěr první série byl epičtější a poutavější, ale závěr té druhé je emotivnější a optimističtější. Který byl lepší říct fakt nedokážu. Každopádně se tady toho zase stalo fakt hodně. Takže jen to nejzákladnější: Bolo byl osvobozen a ne, zlý naštěstí není. K posádce se skutečně přidala Garyho máma. Vrátil se Avocato, který neumřel, protože je pořád posedlý Invictusem (když tak nad tím přemýšlím, divím se, že mě to nenapadlo dřív, když jsem u té epizody odkazoval na Fallen), ale Ashiny schopnosti ho osvobodily a tak se vrací mezi posádku a já doufám, že už napořád. Oním šestým klíčem byl něčí život a obětovala se Nightfall, kterou jsem sice mezi top postavami neměl, ale stejně mi pak bylo líto, když zemřela. A celý zbytek posádky se dostal do Konečného Prostoru, kde se Gary konečně setkal s Quinn. Ale jak poslední scéna naznačila, to nejdrsnější teprve začne. Každopádně já byl opět nadšen, stejně tak jako z celé 2. série a doufám, že ta 3. bude stejně tak geniální a snad i poslední, protože se teď schyluje k tomu největšímu boji a obávám se, že jakákoli další série by už jen byla nastavovaná kaše. Ale uvidím, jak to tvůrci vymysleli. 5* ()

...a přímo do ohně (2021) (S03E01)

No, popravdě, přemýšlel jsem mezi silnými 4* a slabými 5*, protože mě to skutečně neodrovnalo tak, jako díly z předchozí série, nicméně konec to na ten plný počet dotáhl. Každopádně tahle série zatím vypadá hodně nadějně, Konečný Prostor je skutečně drsným a nehostinným místem a doufám, že z toho tvůrci dostanou naprosté maximum. Slabých 5* ()

Skryté světlo (2021) (S03E02)

Postapokalyptická Země s pár šílenými, ale přesto přátelskými přeživšími, návrat někoho, koho jsme považovali za mrtvého, nová loď, kterou opět ovládá H.U.E. (který tu chudák přišel o obě ruce... ale zase viděl Paříž. Plnou mrtvol.) a Mooncake bojující po boku Bola s titány (kteří mi teda připadají jak kdyby vypadli z nějakého anime, ale zas tak mi to nevadí). A stane se toho tady i víc, navíc se mi vysvětlilo, v jakém stavu byla Země před jejím zničením a vypadá to, že se konečně dozvíme, odkud měla Nightfall všechny ty šrámy a implantáty. Ani tahle epizoda nedosahuje dokonalosti těch z minulé série, nicméně pořád je dost povedená na to, abych jí dal slabých 5* ()

Ventrexián (2021) (S03E03)

Ten absolutní dojem nějak ne a ne se dostavit, ale i tady těch slabých pět dát prostě musím. Odhalí se tu dost zajímavých věcí, hlavně o Avocatově minulosti a Ventrexianech (jak už název epizody napovídá) a jak se dalo čekat, je to síla, ale nechci víc spoilerovat... Každopádně se toho odhaluje a naznačuje stále víc a víc a nemůžu se dočkat, kam se to celé posune dál. Slabých 5* ()

Jedna z nás (2021) (S03E04)

Tak tohle byla slabší epizoda i na mě, pořád je to solidní nadprůměr a pořád si to drží mé nadšení. A to je hlavní. Navíc se toho odhaluje pořád víc, jen se mi teda nelíbí, že SPOILER Quinn asi umře, když má tu smrtelnou otravu. Ale třeba nezemře a nějak se tím vysvětlí původ Nightfall - což by bylo podle mě geniální. 4* ()

Všechny ty ztracené chvíle (2021) (S03E05)

(MOŽNÉ) SPOILERY A absolutní nadšení je zpátky! Tady to ani jinak nešlo, jelikož to byla fakt geniální epizoda. Sice se toho tolik nestalo, ale dozvíme se něco o minulost Quinn, Ash se vyrovnává se svým původem a všem jde o život - snad víc než kdy jindy. A ačkoli je tahle řada vážnější, i tak je tu pořád prostor pro humor, i tak se sem pořád dokonale hodí a i tak mě pořád baví. A kvůli závěru, který odhalí dlouho zatajované, si chci další epizodu pustit co nejdřív, protože teď to bude taky dost zajímavé. Vlastně jako vždycky - tady se pořád děje hodně zajímavého. Jen mě teda překvapuje, že co epizoda téhle série, to něčí smrt/neznámý druh osudu/opuštění posádky. Abych se obával, kdo bude další na řadě... 5* ()

Změna přijde (2021) (S03E06)

Tak jsem tušil správně, jak vznikla Nightfall. A jinak mě tahle epizoda naprosto odrovnala a to snad vším. Tady to fakt nemělo chybu a já si celých těch 21 minut neskutečně užíval a byl v takovém napětí a natolik pohlcen do příběhu, že kdyby mě někdo v tu chvíli vyrušil, asi bych nebyl zrovna příjemný... Každopádně je to další epizoda co mě naprosto odrovnala a opět mi dokazuje, jak moc skvělý seriál Final Space je. Nebo se mi prostě jen naprosto dokonale trefil do noty. 5* ()

Komnata pochyb (2021) (S03E07)

Tentokrát bych měl co vyčítat, spíš je to 4,5*, ale stejně jsem opět do jisté míry nadšený a na těch slabých 5* to nakonec vidím. SPOILER Akorát teda Foxe mi je hodně líto, ne že bych ho měl mezi top postavami, ale stejně... A navíc bylo fajn vidět něco z jeho budoucnosti. A jestli jsem si dobře všiml, možná nás v tom čeká další zajímavý podpříběh s Ventrexiany. Teď jen doufat, že Ash neudělá úplnou blbost... Slabých 5* ()

Odpuštění (2021) (S03E08)

Evra je super, ale jinak mi tenhle styl ubrečných epizod, kde si všichni jen vylívají hromady emocí, moc nesedí. Podobný problém jsem měl i s tou epizodou, ve které se všichni snažili vyrovnat se smrtí Avocata a mám pocit, že jsem ji hodnotil úplně stejně. A tady to tak budu hodnotit taky, protože půlku epizody tvoří hádka Garyho s Avocatem o jedné hodně závažné věci a ta mě popravdě moc nebavila. Ale čekám, že příští epizoda mě zase nadchne - jen by mě teda zajímalo, kam sarka zmizel Biskit... Silné 3* ()

Hypertransdimenzionální můstek (2021) (S03E09)

Fakt jsem nečekal dořečení osudů všech vedlejších postav, které se během celého seriálu v pár dílech objevily. A nutno uznat, že to dořečení bylo skvělé, stejně tak jako celá tahle epizoda, která sice dospěla k trochu očekávanému, ale povedlo se to v ní podat nejlíp jak to jen šlo. Navíc epické to skutečně bylo a vyčítat tomu taky nemám co, takže ten plný počet je ode mě určitě jistý. SPOILER Btw, vůbec jsem nečekal že by k tomu kdy mohlo dojít, ale Clarence mi bylo docela líto... Tak snad neumřel nadarmo... KONEC SPOILERU. 5* ()

Dokud se nezřítí obloha (2021) (S03E10)

Tak nadšený, abych dal plný počet, jsem sice nebyl, ale pořád je to dost slušná a povedená epizoda. SPOILER Jen mě teda mrzí, že síť KVNů selhala, z Lorda Commandera se skutečně stal titán a Kevin umřel tím pádem zbytečně. KONEC SPOILERU Každopádně, zapadá to do toho a překombinované mi to pořád nepřijde, tak jsem stále zvědavý, kam to tvůrci povedou dál. Silné 4* ()

Mrtví mluví (2021) (S03E11)

Zatím nejslabší epizoda 3.série a doufám, že to tak už zůstane. Ashino váhání, jaká strana je ta správná mi přišlo nedůvěryhodné, ale hlavně je tahle epizoda poněkud vatoidní a kromě další smrti se tady nic moc podstatného vlastně nestane - až teda na to, že SPOILER otravu Konečným prostorem už mají asi všichni, ale to se dalo čekat KONEC SPOILERU. A o tom závěru nevím moc co si myslet, snad z toho nevzejde další dějová linka pro případnou čtvrtou sérii... Ale na ty následující dva díly se těším i tak, věřím, že budou zase naprosto skvělé. 3* ()

Odlet (2021) (S03E12)

Skoro všechny seriály, které jsem kdy rozkoukal, už buď dřív úplně skončily, nebo je televize utla. Nikdy jsem u žádného seriálu nečekal na nové díly, s výjimkou Projectu Blue Book. Ale i u něj jsem na závěrečnou epizodu - bohužel jen série, pak ten seriál v úplně nejlepším zrušili :-( - dokázal vydržet. Tady to nedávám. Jako, ta minulá epizoda se fakt moc nepovedla, ale tohle... tohle byl zase nářez, opět jsem byl naprosto nadšený po celou epizodu a navíc došlo k jedné hodně zásadní scéně, která - nechci to zakřiknout - slibuje možná to nejlepší zakončení série (a možná i celého seriálu?) všech dob. A ta závěrečná epizoda venku ještě není a přitom já ji chci vidět hned teď, okamžitě, protože prostě musím vědět, jak to celé sakra dopadne. Nechci blíže spoilerovat, to si, jak předpokládám, nechám na komentář k závěrečné epizodě, každopádně tohle byla skvělá epizoda. Hodně skvělá. 5* ()

Ďáblovo doupě (2021) (S03E13)

Ona by ten závěr třetí série sám o sobě na slabých 5* byl, byť ze všech závěrů sérií mi přijde nejslabší, ale nebudu tam tu pátou hvězdu zatím dávat. Důvod je jednoduchý - ono by stačilo málo a celý seriál by tady mohl definitivně skončit, přičemž by to podle mě bylo asi lepší, jelikož by to celé skončilo v tom nejlepším. Na základě toho konce, co tady je, se začínám krapet obávat, jestli mají tvůrci ten námět skutečně promyšlený nebo jestli jen chtějí tvořit donekonečna nové a nové zvraty. Fakt nechci, aby tak skvělý seriál ztratil šťávu a svoji atmosféru a stala se z toho jen mdlý, nekonečný akční seriál, který se časem vykašle na všechno co za tu dobu vybudoval, hlavně že v tom bude pořád hodně zvratů. Věřím tomu, že to tak nebude, ale stejně se toho strachu ne a ne zbavit. Každopádně, že to nebude úplně závěrečný díl mi začalo při sledování být jasné docela rychle, ale pořád to bylo dost napínavé, epické, zajímavě vymyšlené a i emotivní (SPOILER akorát mě to štve - já úplně tušil, že se něco stane Mooncakeovi a ačkoli je asi ještě naživu, stejně to bylo hodně smutné... KONEC SPOILERU) a jsem pořád dost zvědavý, kam se to posune dál, protože to co se tady na konci stalo, slibuje... nechci spoilerovat, uvidíte sami. Každopádně čtvrtá série slibuje hodně a fakt doufám, že se to nezkazí, že to půjde stejně povedeně stále dál a dospěje to k nějakému důstojnému včasnému ukončení, protože čekat na x dalších sérií fakt nechci. Každopádně moje hodnocení fakt berte s rezervou, dávám ho takové jen z jakého rozporuplného dojmu. Znát tenhle seriál dřív, když vycházely díly první série, asi bych byl z jejího konce úplně stejně "zmatený". Druhá série to pak ale všechno proměnila v něco naprosto geniálního a mě nezbývá než doufat, že se to u čtvrté série stane taky... Pak tu hodnocení když tak změním, ale prozatím tu nechám čtyři hvězdy. A teďka asi rok čekat na další díly, do hajzlu - jak to mám sakra vydržet? Tohle je fakt první můj rozkoukaný seriál, kde musím nějakou dlouhou dobu čekat na další sérii - sice jsem tohle měl už u Simpsonů, ale nad těmi už jsem dávno zlomil hůl. A ti navíc nemají na sebe navazující příběh, který by navíc byl tak strašně napínavý... 4* ()