Final Space - Série 2 (2019) (séria)

Šestý klíč (S02E13)

(epizóda)
  • USA The Sixth Key

Gary a spol. přilétají s nadějí na záchranu Quinn do mlhoviny Orionu. Brzo se ale všechno začne komplikovat. (Netflix)

Trevor

Gary sa od titána Bola dozvie, že okrem 5 kľúčov dimenzie bude potrebovať ešte niečo, aby otvoril cestu do Final space...záver celkom dobrý, ale ďalšiu sériu už asi nezvládnem, pretože 2 vydarené epizódy z 13 ma zrejme nepresvedčia k tomu, aby som v sledovaní seriálu pokračoval. Ale ako sa zvykne hovoriť, nikdy nehovor nikdy. ()

honajz2

SPOILERY Závěr první série byl epičtější a poutavější, ale závěr té druhé je emotivnější a optimističtější. Který byl lepší říct fakt nedokážu. Každopádně se tady toho zase stalo fakt hodně. Takže jen to nejzákladnější: Bolo byl osvobozen a ne, zlý naštěstí není. K posádce se skutečně přidala Garyho máma. Vrátil se Avocato, který neumřel, protože je pořád posedlý Invictusem (když tak nad tím přemýšlím, divím se, že mě to nenapadlo dřív, když jsem u té epizody odkazoval na Fallen), ale Ashiny schopnosti ho osvobodily a tak se vrací mezi posádku a já doufám, že už napořád. Oním šestým klíčem byl něčí život a obětovala se Nightfall, kterou jsem sice mezi top postavami neměl, ale stejně mi pak bylo líto, když zemřela. A celý zbytek posádky se dostal do Konečného Prostoru, kde se Gary konečně setkal s Quinn. Ale jak poslední scéna naznačila, to nejdrsnější teprve začne. Každopádně já byl opět nadšen, stejně tak jako z celé 2. série a doufám, že ta 3. bude stejně tak geniální a snad i poslední, protože se teď schyluje k tomu největšímu boji a obávám se, že jakákoli další série by už jen byla nastavovaná kaše. Ale uvidím, jak to tvůrci vymysleli. 5* ()