Final Space - Série 2 (2019) (séria)

Čím jsi blíž… (S02E09)

(epizóda)
  • USA The Closer You Get

Gary s posádkou dostávají záhadný vzkaz od Quinn a vyrážejí na záchrannou misi. Tribore zatím běduje nad nenaplněnou láskou. (Netflix)

Trevor

Gary zachytí volanie od Quinn, Cato sa pokúša zblížiť s Avocatom, ktorý si na nič nespomína a Tribor má rande...Nevyužitý potenciál opätovného príchodu Avocata, Gary sa priblíži ku Quinn aby nakoniec Cato pochopil, že mu viac záleží na Garym ako na vlastnom otcovi. Možno to mala byť jedna z ústredných dejových línii, ale v každom prípade určite nie v prípade, že 5 sekúnd potom čo si Avocato na syna spomenie ho ovládne temná sila.Škoda zbabraného návratu Avocata. ()

honajz2

Uf... SPOILERY Tak to bohužel netrvalo dlouho a už je zase po Avocatovi. Sice mohl umřít o něco později, ne zase chvilku po tom, co si vzpomene na vlastního syna, ale když pominu tohle, tak je to pro mě jedna z těch nejlepších epizod, jakou jsem zatím viděl. Naprosto mě to odrovnalo - a snad ještě krapet víc, než ta minulá epizoda. A i přes všechnu tu dramatičnost to stále dokáže být funkčně vtipné, viz. linka s Triborem, jehož bizarní milostné problémy jsou prostě, no... :D Btw, vlastně se tady Final Space smíchalo s Fallen. A popravdě mám pocit, že Invictus bude něco na způsob ďábla, tak doufám, že v třetí sérii si to s ním Garyho posádka pěkně vyřídí... Jo, a kdy přesně se z toho stal psychedelický horor? Nechci nic zakřiknout, ale tenhle seriál může snad přijít s čímkoli a bude to tam fungovat. A to je umění, říkejte si co chcete. Naprosté nadšení, ale fakt takové, jako už jsem dlouhou dobu z žádného seriálu neměl. 5* ()