Dzidzio kontrabas

• Česko Dzidzio pašerák (viac)

Bláznivá ukrajinská komedie o třech podvodníčcích, kontrabandu a moci převleků... Někdy se všechno hroutí. Třeba kariéra oblastního zpěváka Dzidzia. Anebo jeho nedostavěná hacienda. Peníze, které mu matka na dům poslala z Portugalska, se dávno rozutekly, a matka požaduje dluh splatit. Dzidzio navíc ještě naboural luxusní vozidlo místního mafiána, který po něm teď chce tři tisíce eur. Vynalézavý zpěvák obsadí dva věrné přátele do rolí šoféra a bodyguarda a společně se vydávají na dobrodružnou výpravu za ziskem. Nejlepší šanci vidí v pašování cigaret do Polska. Potřebují však sehnat investora a důvěryhodné krytí… Komedie je autorským projektem ukrajinského zpěváka, herce a performera Mychajla Chomy, který své alter ego Dzidzia původně stvořil pro vystupování se stejnojmennou kapelou. V ukrajinských kinech se Dzidzio pašerák stal nejnavštěvovanějším ukrajinským snímkem všech dob a později získal i ocenění diváků v obnovených Národních filmových cenách Ukrajiny zvaných Zlatá káča. (Česká televize)

ostravak30

Ukrajinský humor je asi jiný než ten náš. Teda určitě je jiný. Mychajlo Choma prvně hrál ve filmu, k tomu napsal scénář, stejně jako Sergej Lavreňuk a rovnou se stal i producentem. A přineslo to úspěch. Alespoň v modrožluté zemi určitě. Že se zrovna toto stane nejúspěšnějším filmem všech dob bych teda ani náhodou neřekl. Filmaři si dělají srandu z pašování cigaret. Dzidzio se převlékne za kněze a pak následují různé příhody, rádoby vtipné. Celý film víc než ucelený příběh působí jako soubor scének, navíc ne zrovna extra zábavných, z pořadu Kanadská soda... ()

kolemjdouc

já jsem se extra pobavila.Připomělo mi to potrhlíky z italských Zločinů.Tady když si odmyslíte všude okolo břízy a dosadíte vizuelně olovovníky ,tak je to jakobyste se ocitli na italském venkově.Tohle mi přišlo ještě propracovanější A v žádném filmu jsem neviděla tak rychle utíkat liliputa.Režie si dala obzvlášť záležet - i s kamerou museli být jedno tělo jedna duše .:-)))).Doporučuju.Kvituju že dali titulky.Dnešní český dabing  dosti pokulhává za dobou. ()

JanB22

Svieža veselá komédia. Skutočná komédia, nie tragédia s jedným vtipom. Dobro vyhrá, zlo dostane na prdel, (niekoľkokrát), nakoniec je aj happyend. Má to dej a príbeh, odohráva sa to na Ukrajine v súčasnosti (2017), takže je nám to blízke. Vtípky sú celkom podarené aj som sa párkrát zasmial. Na Ukrajine to malo aj komerčný úspech. Ak hľadáte oddychovú komédiu, kľudne si to môžete pozrieť. ()

Amonasr

Chtěl jsem si udělat obrázek o současné ukrajinské kinematografii, nicméně po shlédnutí doufám, že tohle připitomělé dílko není pro ni typické. Ostatně podobné slaboduché komedie pro nenáročné diváky se točí i u nás. Jediné pozitivum na ní je, že si bere na paškál úplatkářství, které je asi největší mor na Ukrajině, kvůli němuž se tato nešťastná země stěží někdy vyhrabe ze srabu, válka neválka. ()