Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2018) (S01)

První sezóna seriálu mě výrazně nezklamala, ale ani nepotěšila. Od Matta Groeninga jsem očekával, že se budu smát (když už ne chechtat) od začátku až do konce, pravda byla ale jiná. Ano, narazil jsem na několik velice povedených epizod, viděl jsem ale i díly vyloženě rozpačité, u kterých jsem se maximálně několikrát usmál a chvílemi jsem se dokonce nudil. Lepší pocity u mě nakonec převládly a určitě se podívám i na další řadu. ()

Hádají se princezna, elf a démon (2018) (S01E01)

Vezmu to popořadě- téma je výborné (princezna se sklony k alkoholismu a hazardu, s osobním démonem a bonusovým elfem), Matt Groening nemůže nepotěšit, některé hlášky byly opravdu skvělé a hlas Matta Barryho poznám od It Crowd kdekoli, jenže... Všechno to, co jsem vyjmenoval, bylo sice fajn, ale celek nefungoval tak, jak bych čekal. Epizoda měla dost hluchých míst a doopravdy jsem se zasmál jen párkrát, spíš jsem se usmíval, a to ještě ne příliš často. Doufal jsem ve větší nápor na bránici. ()

Komu chrochtá pašík (2018) (S01E02)

Z druhé epizody mám vlastně úplně stejný pocit jako z prvního dílu. Nebyla vtipná jako celek, vyskytovala se v ní jen vtipná místa, největší problém vidím v tom, že se tvůrcům nedaří tyto momenty propojit, nebo alespoň rozmnožit. Myslím, že seriál má potenciál na to, aby mě bavila vždy celá epizoda, zatím se ale, bohužel, občas nudím. ()

Temná princezna (2018) (S01E03)

Podle mě šlo zatím o nejvtipnější epizodu, která mě bavila už od úvodního pronásledování ukradeného kočáru až po magmatický závěr. Přesně to, co jsem si od seriálu sliboval a co mi zatím chybělo, jsem tentokrát dostal, bavil jsem se skvěle, smál jsem se opravdu často, takže tak. ()

Hradní masakr vikingskou sekerou (2018) (S01E04)

Tak to ano, proti předchozí epizodě, kterou jsem chválil, došlo k dalšímu zlepšení a mix hradní party s gruppensexem v katakombách na mě fungoval. Ani tentokrát se nenašel žádný nudný moment a celou dobu jsem se měl nad čím bavit. Jo, jo, bylo to fajn. ()

Rychleji, princezno, jednu hlavu za druhou! (2018) (S01E05)

"Rouhači! Jak se opovažuješ vnášet logiku do Božího domu?!" Tak tahle věta mluví za všechno, úplně jsem se tetelil blahem. Tušil jsem, že mě epizoda bude hodně bavit, a nespletl jsem se. Hledání práce patřilo a bude patřit mezi nejlepší momenty první sezóny a Hansel und Gretel...:-) ()

Okázalá bažina (2018) (S01E06)

Po třech skvělých epizodách jsem takový propad nečekal, ale stalo se. Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale co se týká humoru, spadl na úroveň prvních dvou dílů. Občas jsem se usmál, ale po většinu času jsem byl zklamaný, protože mě tvůrci v předchozích epizodách namlsali, a teď to byla dieta... ()

Něžné běsnění lásky (2018) (S01E07)

Epizoda měla slušný rozjezd- chlastačka, morová jáma a drogový rauš, bylo vidět, že démoni, elfové a teenageři měli pořádnou výdrž už ve středověku. Děj, který následoval, mě ale příliš nepřesvědčil. Postupně se z něj vytrácel humor a nebyl to takový odvaz, na jaký jsem se těšil. ()

Hranice nesmrtelnosti (2018) (S01E08)

Děj osmé epizody byl nabitý událostmi a vše se točilo kolem Medailonu věčnosti. Došlo kvůli němu k únosu i k vyslání křížové výpravy, přičemž král Zog neváhal všechny ostatní křížové výpravy až do odvolání zrušit (včetně citrónové!!!). Tvůrci mi dokonce ukázali okraj světa a přišli i se závěrem, za nějž by se nemuseli stydět ani Indiana Jones nebo Lara Croft. ()

Sám sobě věrný (2018) (S01E09)

Tentokrát jsem se bavil skvěle, návrat do Elfího lesa mě potěšil, jen mi není jasné, proč mě tvůrci takhle nenadchli už poprvé. Možná to bylo tím, že bonbóny bez správné dávky alkoholu na zábavu nestačí, kdo ví? Obrana těch malých, sladkých bytůstek proti nájezdníkům mě přesvědčila o tom, že je svět opravdu nebezpečné místo. ()

Pád říše (2018) (S01E10)

Závěrečná epizoda první sezóny mě příliš nepotěšila. Čekal jsem daleko větší porci humoru, ale tvůrci vlastně využili celý díl jen k tomu, aby nalákali diváky na další sérii. Já bych se na ni ale díval i bez takového zaháčkování (nebo spíš zahákování) a radši bych se víc zasmál. ()