Ľudový prezident Vasilij Petrovič Goloboroďko pokračuje v boji za úspešnú a prosperujúcu Ukrajinu. Po zatknutí svojho nepriateľa - premiéra Jurija Ivanoviča - prezident otvoril „Pandorinu skrinku“. Celý jeho tím tak zasiahla lavína nových problémov. Sabotáže štátnych funkcionárov, ekonomické pohromy, štrajky, zákulisné intrigy a konšpirácie, problémy na medzinárodnej scéne – s tým všetkým sa musí prezident Goloboroďko vyrovnať, aby sa udržal v kresle. Podarí sa mu to? (TV Markíza)

JohnCZ

U prvních dílů převažovalo zklamání a pocit, že tvůrci zde hodně sešli z cesty nastolené první řadou. Zápletky jsou jakoby vycucané z prstu, groteskní humor je tu prezentován hrozně na sílu a ty paralely s reálným děním jako kdyby se vypařily. Je potřeba přežít několik mizerných úvodních dílů a pak se to trochu rozjede, byť moje rozmrzelost pokračovala, když jsem zjistil, že celovečerák z roku 2016 je v podstatě jen z kontextu vytržený hrubý sestřih z několika epizod, které se nachází přibližně v polovině série. Doporučuji ho tedy vynechat a nekazit si zbytečně ze seriálu dojem. Druhá polovina řady ale jistými zvraty najednou nabírá dech. Výrazně ubyde groteskního blbnutí a hlavní slovo dostává dramatické intrikaření a třenice mezi politiky a oligarchy. V téhle uvěřitelnější a upřímnější poloze, kdy se snaží tvůrci divákovi krom laciné taškařice i něco dobrého předat, mě Sluga naroda baví ze všeho nejvíce. Je cítit, že se blížíme do finále. ()

evapetra

Druhé řadě by určitě prospělo, kdyby byla kratší. Každopádně byla takové zvláštně nesourodá. Několik prvních dílů hýřilo tak trapným humorem, až jsem nad tím kroutila hlavou, pak přišly další díly, které byly natočeny ve stylu grotesky, další díly začaly hrát spíše na vážnou notu a humor z nich takřka vymizel, poslední díly kolem kampaně a voleb byly už přespříliš natahované. Jsem zvědavá na třetí řadu, ale jsem docela ráda, že jejím třetím dílem už seriál konči. ()

Cheeter

V porovnání s první řadou to hodně ztratilo na elánu, místy se to dost vleklo, moc nadšený jsem z toho nebyl. Některá místa byla vyloženě vata nebo to bylo značně nelogické. Evidentně se potenciál Sluhy národy vyčerpal rychle. ()