Atypický

• USA Atypical
USA, (2017–2021), 19 h 51 min (Minutáž: 26–39 min)

Tvorcovia:

Robia Rashid

Hudba:

Dan Romer

Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport, Keir Gilchrist, Jenna Boyd, Brigette Lundy-Paine, Amy Okuda, Raúl Castillo, Megan Easton, Tina Grimm (viac)

Když se autistický teenager rozhodne najít si přítelkyni, jeho snaha o větší nezávislost přivede celou rodinu na cestu za sebepoznáním. (Netflix)

d.p.1

Původně bych nečekal, že moje hodnocení bude tak špatné. První dvě série byly fakt super a bavily mě. Téma autismu bylo zajímavé, sestra hlavní postavy byla milá a sympatická a bavila. Bylo to originální, zábavné, příjemné. V třetí sérii se to začalo otáčet na takovou trochu propagandu v současném duchu toho, co se děje ve Spojených státech, což podle mě ok rozhodně není a začalo to být čím dál tím horší.  Prostě ten nezdravý duch jinak skvělé doby ve které teď žijeme a ta pokřivená část jinak skvělého Netflixu, který umí udělat i top věci, jak ve flimech, tak i seriálecha dokumentech. ()

MatoPalkes

Originálne, super postavy. Mladý Sheldon boduje, jeho sestra je fantastická, oceňujem skvelú hudbu. Ďalšie série ešte lepšie, kvalita rozhodne neklesá. ()

slatkakuca

Po dlouhé době seriál, který na mě působil pozitivně a kde jsem se zamilovala do hlavní postavy. Čtvrtá série si to trošku zkazila tím věčným motivačním moralizováním a omlouváním a především mě začala vytáčet botoxová Elsa tím věčným kňouráním, ale hodnocení kvůli tomu snižovat nechci. Sam a Zahid jsou prostě nejvíc. ()

Johnysko

Tenhle seriál ze stáje Netflixu jsem měl na seznamu už delší dobu. Strašně dlouho jsem ho odkládal a vlastně ani nevím proč. Nedávno jsem to sjel během jednoho víkendu a musím říct, že ve mě dlouho nezanechalo něco tak smíšené emoce jako tenhle kousek. A tím nemyslím nic špatně. Protože tady se budete smát, občas mít na krajíčku a vzápětí o pár dílů dál mít zase neskutečnou radost z hlavních postav. Casting se tady povedl na jedničku i když musím říct, že například z rodičů Sama v podání Michaela Rapaporta a Jennifer Jason Leigh jsem měl nejdřív trochu strach zda-li to nebudou kotvy seriálu. Právě naopak, hlavně otec seriál neskutečně táhl. Hlavní hvězdou ale zůstává právě autistický Sam, který si prožívá strasti každodenního světa a v tom mu pomáhá nejen rodina ale i nový kamarádi napříč sériemi. Velmi podařená "dramedy", která může leckomu v tom teenage patoku na Netflixu zapadnout. Vřele doporučuji pokud se chce člověk skvěle pobavit ale i trochu popřemýšlet o svých životních prioritách. ()

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (viac)