Elsa s Dougem čelí následkům manželské krize, Casey se snaží zapadnout v nové škole a Sam se připravuje na život po maturitě. (Netflix)

ibeh

A druhou sérií asi už končím. Velmi mne baví Sam, skvělý herecký výkon, jeho kamarád a kolega Zahid i sestra Casey. Na nervy mi však leze Samova matka jako postava i herečka s kňouravým americkým projevem. Též celkem nemohu vydýchat uřvanou Paige :) Všeho do času. ()

Dr.dogous

režie 5, scénář 5 herci 4 výprava 3 celkem 17 hodnocení 85% Pokud je hodně atypiků, tak jsou už vlastně typičtí. Když chceš být nenahraditelný, bud odlišný. Rodinný citlivý seríál pro všechny věkové kategorie ()

neo93

Atypical je zpět. Středoškolák Sam Gardner, trpící autismem se vrací, aby se znovu probíjel životem. A karty pro začátek druhé řady nemá rozdány vůbec snadno, naopak. Musí se vyrovnávat s mnoha nelehkými skutečnostmi. S ukončením sezení s terapeutkou Julií, přechodem své někdy protivné a škodolibé, ale stále milující sestry Casey na jinou školu, komplikovaným a pro něj matoucím vztahem s kamarádkou Paige a rovněž těžkostmi uvnitř rodiny, resp. manželským problémem mezi svými rodiči. Není tedy divu, že první epizody nové série jsou více laděny do pochmurnější a truchlivější roviny, než třeba v minulé řadě. Postupně ale přicházejí i veselejší a úsměvnější chvilky, ačkoli po celou dobu jsou hlavními motivy spíše depresivnější linky, které se točí kolem vztahu Samových rodičů, tak i kolem Casey a její změny školy, potažmo nových spolužáků. Je to však postava Sama, jenž je především v centru dění, a která se i díky těmto okolnostem, dostává do absurdních někdy komických jindy tragických situací, a to nejen svoji maličkost, ale také své nejbližší okolí. Druhá řada jednoduše staví na stejných prvcích jako v případě minulé série, což je jen dobře. Pro mě skvělý seriál na pomezí drama-komedie. ()

vyfuk

Atypical je dílo, které nezasáhlo moc lidí. A přitom jde asi o jeden z nejlepších počinů od Netflixu za bůhví kolik let. Humor zde stále je. City k postávám s vámi cloumají napříč vším. Upřímně jsem se bál spadnout zase do systému tohoto seriálu, že už to nebude jako dříve. Je fakt ten, že jsem v ohodnocení nebyl nijak extra přívětivý, ale je fakt ten, že jsem si zhlédnutí tohoto seriálu neuvěřitelně užil a hltal jsem každý díl. V celku si dokážu představit, aby toto dílo mělo pět sérií a stále bylo originální. Vše ukáže čas. ()