Hippocampus M 21th

Nemecko, 2014, 70 min

Tento film sa odohráva v niekoľkých bytoch v paneláku a odhaľuje zvrátenosti, ktoré v nich ich obyvatelia páchajú. Poukazuje tak na temné stránky a obludné koníčky mnohých ľudí. V takomto paneláku treba byť v strehu, pretože človek nikdy nevie, čo sa deje za zatvorenými susedovými dverami. (Marceloo)

Flipnic

Sám už se ztrácím v tom, kam hranice filmovýho hnusu vůbec sahají .... No ono tohle je trochu jiný kafe, než jsem zvyklej, v podstatě je to "artovej" snímek, kterej si ale zakládá na zobrazování těch nejzvrhlejších sexuálních úchylek, jaký jsou (kromě zoofilie a pedofilie ...). Obsah filmu snad ani nemám síly popisovat. Sadismus, krev, znásilnění nářezákem, pojídání hoven a chcánků, fetišismus a Bože můj moje tolik ne-oblíbená nekrofilie, blowjob na mrtvole v silně pokročilým stadiu rozkladu a následnej sex, do toho heráček a nějaký ty halušky ... u toho všeho hraje vážná hudba, housle, klavír ... relativně známý skladby. Nahota je snad to poslední co bych o tomto snímku zmínil ... Úplně za hranicemi všednosti. Každopádně v nějakým tom svým maličkým "sub-ranku" se jedná o kvalitní snímek, to rozhodně. Ale tomuhle ani já nedokážu dát plnej počet, na to nemám ... ()

Marceloo

Tento film ukazuje niekolko bytov v paneláku a zvrátenosti jeho obyvatelov. Ukazuje ich temné stránky a zvrátené koníčky. Buďte v strehu, pretože nikdy neviete čo sa deje za dverami Vášho suseda. - Napísať komentár k tomuto filmu je naozaj náročné. Zvrátených hororov už som zopár videl, ale tento ma brutálne znepokojil. Toto je vôbec prvý horor, u ktorého som odvracal zrak, ale nebolo to preto, že by som sa bál, ale preto, že v tomto horore sú aj tie najväčšie nechutnosti ukázané zblízka a tvorcovia neskryli vôbec nič. Kamera je hlavná vec, ktorú by som chcel pochváliť. Väčšinou býva kamera v týchto hororoch katastrofálna, ale v tomto bola velmi dobrá. Ďalej musím pochváliť hercov. Zrejme to boli všetko amatéri, ale ich výkony sa mi páčili. Dokázali si aj pri tých najväčších zverstvách udržať úsmev na tvári a ich výkony pôsobili úplne reálne. O niektorých by som povedal, že tieto zverstvá robia každodenne. Všetky scény dopĺňala príjemná klasická hudba od slávnych skladatelov a tak vôbec nevadilo, že postavy nerozprávali. Pre fanúšikov nechutností najväčší pôžitok. Slabším povahám môže tento horor zapríčiniť celoživotnú traumu. ()

psy.cho

Film je rozdelený na viac častí. V každej časti je zobrazená nejaká sexuálna deviácia. Vidíme incest medzi súrodencami, kanibalizmus, konzumáciu hovien, sex s mŕtvolou v štádiu rozkladu. Je tam toho ale viac. Za celý film sa nepovie ani jedno slovo a počuť iba klasickú hudbu ako Boléro atď. ()

pornogrind

4 ( slabší ) hvězdy, ale přesto zklamání. A to díky zdejším komentářům. Čekal jsem nějaký ultra drsný zvěrstvo, ale tohle pro mě bylo v pohodě koukatelný ( zaleží na divákovi ). Sonda do 5ti bytů v nichž žijí obyvatelé s né až tak zcela normálníma uchylkama. Chcánky, sračky, mozek a jiný orgány, krev, nahota, nekrofile a spoustu dalšího. Myslím si, že to sice není nic co by jsme neviděli už někde jinde, za to je to pojato zajímavým stylem. Bez zbytečnejch keců, se záběry který lahodí oku , ale zároveň ( u někoho ) dokáží podráždit žaludek. Super kamera, do toho všeho hraje vážná hudba a tím film posunuje jakoby na vyšší "uměleckej" level. Slabší byla návštěva apartmá 1932301 - scény s havětí byly docela nudný a mohly být natočeny určitě líp. Krev mohla taky vypadat reálněji. Každopádně tohle je záležitost pro okrajový publikum. A jen tak každej to nepobere. ()

Kudly4

Německá zvrácenost, bez špetky slova, s vážnou hudbou v pozadí. Němci jsou hnusný úchyláci, přesně tak, jak je tady zobrazeno. Jako vysrat se někomu do dlaně a pak s tím namalovat obraz a nakonec si v těch hovnech ještě zašukat, to už je moc.  Nevím, jako film se to moc hodnotit nedá, 5 bytů, 5 úchylek, kdybych byl prase, dokážu tohle natočit taky, ale proč ?! Nedoporučuji, bez přetáčení se to ani nedá dokoukat. ()

Morholt

Nevím, jaký má Alexandr Fenner problém, ale podařilo se mu oblažit svět němou fascinující zvráceností a díky jeho pojetí se mi snad poprvé z detailního užívání sraček nezvednul kufr a neměl jsem potřebu danou pasáž zrychlovat. Nevím, jak by se tvářili Mozart, Beethoven, Bach či Chopin, kdyby věděli, jakým šílenostem dává jejich hudba podklad, ale já si to i díky nim užil. I když užil asi neni správný výraz, ale to v tomhle případě asi žádné vyjádření spokojenosti. 80% ()

sedm.1 odpad!

Nevím, co si o sobě tvůrce při stvoření této sračky myslel, ale nejspíš se považoval za opravdu velkého umělce, který se rozhodl obohatit náš svět o ryzí ártový horor, ovšem evidentně po svém. No, každopádně to co z toho nakonec vzniklo, nestojí ale ani za vteřinu pozornosti, a to pro kohokoliv. Ať už totiž od Hippocampusu čeká kdokoliv, cokoliv, jsem přesvědčen, že tím bude stejně totálně zklamán. Obsah filmu je každopádně miniaturní. Za dveřmi bytů v jednom baráku, paneláku, či co to je, se odehrávají epizodní minipříběhy, zaměřené na lidskou zvrácenost a zvrhlost, v oblasti sexuálních deviací. To by ještě pro nějakého toho potenciálního úchyláčka mohlo znít tedy docela lákavě, jenže skutek utek, jelikož ve výsledku to je hlavně jen ukrutná, ale opravdu ukrutná nuda, kde se několik nevídaně nesympatických, až odporně působících neherců, za doprovodu vážné hudby, snaží o všemožné sexuální delikty, místo znepokojivých, či znechucujících pocitů ovšem v potenciálním divákovi vyvolávají akorát tak pocity směšnosti a především trapnosti. Popisovat jednotlivé scény je pak fakt zbytečné, protože prostě za to ani nestojí, jejich společným znakem ovšem minimálně je, že vše co se v nich odehraje, nepřináší nic extrémního, šokujícího, či překračující nějakou hranici, i když se o to vše tedy snaží na maximum, ale opakuji, s nějakou působivostí, či funkčností to nemá nic společného. Zkrátka je to celé jen laciný, prázdný hnůj, zcela bez jakéhokoliv efektu. ()

cskomando

Trochu mě to zklamalo, očekával sem teda trošku větší humus... nemůžu si pomoct ale pokud to směřovalo kam to směřovalo - k těm největším úchylným zvrácenostem tak se to jaksi nepovedlo. Pokud chci zážitek z jakých-koliv hoven, půjdu si znova pustit Lidskou stonožku 1,2, protože tam se toho člověk nabažil opravdu do sytosti a vypadalo to více věrohodně než zde. Dál co se týká těch orgánů a toho soft(pojídání orgánů) každý druhý vymáknutější GORE filmek tohle nabízí. Jestli to mělo působit jako v realitě myslím si, že kameraman neudělal co měl a to například při pouštění brouků,červů na nahé tělo ženské i na její pohlavní orgán vcelku to hlavní vynechal, to co tu osobu hlavně vzrušuje... neustále natáčí brouka co leze rameni, prsou...až to bylo nudně otravný...nicméně dole pod zadkem na kameru zapomněl, přitom tam bylo nejvíce množství hmyzu! ()

Rathalos

Podla komentarov som bol v mega ocakavani,ze to bude neskutocna humusaren,ale toho som sa vobec nedockal,nemecky amaterizmus,ktory absolutne nesokuje a neznechucuje,ani len ta krv nevyzerala realne,pozrite si film Flowers,to je sila,nie toto,velmi slabe,za snahu jedna uboha hviezdicka...:-) ()

Pokri

Prehľad sexuálnych deviácií za sprievodu klasickej hudby. Ako film sa to ani nedá hodnotiť, lebo to nemá žiaden dej. Niektoré scény sú viac, iné menej, nechutné, tvorca sa sem snažil napchať čo možno najviac. Prekvapivo solídna vizuálna stránka doplnená o spomínanú audiálnu. Inak ale totálny underground bez výraznej umeleckej hodnoty, nevhodný pre bežného diváka. Oproti tomuto sú všetky stonožky, nekromantici, srbské filmy a kanibalské braky veľdiela pre masy. Napriek tomu hodnotím pomerne vysoko, lebo to svoj účel nepochybne splnilo. ()

patho666

No zas bola sračka...amatérske, nudné, trápne... odporné to môže prísť akurát tak niekomu kto nič lepšie v tomto žánri nevidel. Ta vážna hudba tomu vôbec nepomohla, takému Nekromantikovi toto nesiaha ani po členky. ()