Veronika

(festivalový názov)
  • Španielsko Verónica (viac)

Skutočný príbeh o študentke cirkevnej školy v Madride, ktorá sa kvôli pracovnej vyťaženosti matky neustále musí starať o trojicu mladších súrodencov. Keď počas dňa zatmenia slnka, v roku 1991, spolu s dvomi spolužiačkami, podnikne nevinnú zábavku so špiritistickou tabuľkou "Ouija", ani v najhoršom sne by dievča nenapadlo, aký to bude mať dopad. V ohrození života temnými silami sa ocitá nie len ona samotná, ale i jej mladší súrodenci .. (*CARNIFEX*)

VideneFilmy

Filmu formálne nie je čo vytknúť (až na slabší scenár s niekoľkými "klišé") a to je práve jeho najväčšou slabinou. Atmosféra je na viacerých miestach slušná, ale vzápätí zhasne ako sviečka a je ju potrebné vystavať odznova. Hudba z 90. rokov miestami pôsobí smiešne, ale napriek tomu do spracovania celkom sedí. Svojimi hereckými výkonmi to slušne "ťahajú" najmä dve mladšie sestry Verónicy (Bruna González, Claudia Placer). Začínajúci hororový divák si film užije, zbehlý v ňom nájde črty a spôsob rozprávania typický pre daný žáner. Hoci sa nejedná o majstrovské dielo, lepší priemer to určite je. ()

KarlN

Musím uznat, že i přes recenzi Verbala, která mě naprosto dostala (a díky za ní 😁) jsem si to dost užil. Mám za to a tady se mi to opět potvrdilo, že Španěláci prostě umí a mně to jejich vidění napětí fakt sedí. I pár překvapení se konalo, závěr jsem navíc nedokázal zcela odhadnout a tak to mám rád. Hudba mi trošku připomínala staré dobré Inferno, film místy Insidious 3, ale vem to Valak, bylo to prostě dobrý. ()

Lafrankoni

Verónica, ¿qué te pasó? Napinavy morbidno-okultisticky horor, ktory bol natoceny podla skutocnej udalosti. Mlade slecny sa pocas vyucovania velmi nudili, tak sa zahravali s vecami, s ktorymi sa nemali. Spanieli to proste vedia. Tam nie je o com. Ako pri thrilleroch, tak aj pri hororoch. Paradne natocene. Casting vyborny a aj to je dobre chronologicky zostrihane. Miestami az strasidelne. Mimochodom, taka mniska z The Nun sa na sestru smrt ani zdaleka nechyta. Preco jej dali taky maly priestor? Netusim.   /75% ()

Časové pásmo bolo zmenené