Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa DragonnCZ k tomuto seriálu (7)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Nadupaná akční krimi záležitost stavěná na premise seriálu o heistech a parádně sepsaných postavách, který ke konci vyvrcholí v pořádný endgame a celá banda připomíná jednu velkou rodinu. Se seriálem sem docela bojoval, moc mě to nebavilo, ty první dvě série jsou dosti přízemní soustředí se na postavy a vyvrcholí to nádherně v podařený heist v tiskárně cenin kde zkonfiskovali celý Euro a za mě jsou objektivně asi nejlepší. Další série jsou subjekitvně podle mě ty nejlepší, jsou nadupaný suprovou akcí samé přestřelky, parádní dialogy a do toho suprově vydařený český dabing, který sem si od 3 série pustil. Má výborný obsazení a dost to seriálu dodalo. Je to napínavý je to osobitý a seriál ví co vám chce předat a i když nemám nasledovaný moc heist filmy tak si myslím, že La Casa v tomto bude kralovat. Ke konci si mě seriál naprosto získal a zamiloval jsem si ho. Seriál si nese spustu chyb, točil se v kruhu, bylo to dost natažený a 5 sérií je taky dost a první série mi přišlo jako věčnost sledovat. Pak to od 3 série nabere spád a i když mě to nebavilo občas vždy každý epizoda přinesla vždy něco zajímavého. Tento španělský počin je opravdu suporvý a krásná exotika se podívat na něco jiného než na USA filmy a seriály. Cením píli autorů, že to dotáhli do konce a zakončili v pořádný endgame. Herecký výkony tu jsou takřka F.E.N.O.M.E.N.Á.L.N.Í, neokoukaní herci si jejich postavy dávají mimořádně a i když na papíře působí už vytuněně na plátně to je ještě lepší, naprosto sem si užíval postavu Berlína a následně od 3. série i Palerma. Další postavy jako Profesor nebo Tokio jsou taky vynikající a zbytek si už taky domyslíte sami. Produkce Netflixem byla taky naprosto vynikající a myslím si, že díky tomu se seriál dostal mezi širší publiku. Seriál je poctiví Rko věčně teče krev, občas nějaký ten sex, věčně si nádavají a to na postavách miluju jak si postavy prochází vývojem jak neví v tý bance coby jsou zdrcení, myslí si, že každou chvíli pudou na maso apod. A jako hudba v tomto seriálu?! OMG. Naprosto vynikající hudba co skládal opět jen mistr. Opravdu tento počin můžu s čistým srdcem jen a jen doporučit, sice to někomu může i nemusí sednout, ale mě se to dost líbilo a bavil jsem se. Celému seriálu uděluji 8.5/10. ()

Série 1 (2017) (S01)

1. SÉRIE - 8/10 : Přiznám se, La Casa De Papel mě nijak extra neoslovil, ale docela sem si ho oblíbil. Sice si protiřečím, ale nijak extra mě neoslovil ani napoprvý a ani napodruhý kdy sem dokoukal celou sérii. Seriál má super zápletku, který by šla suprově využít, místo toho dostaneme ukecaný seriál (Neříkám nic, dialogy jsou pěkný poutavý, rád si čtu titulky, občas jsem se dost bavil), ale je to nevyužitý potenciál, seriál o Heistech a vykrádání je originální jak prase. Má to mimořádný nástřel, ale blbě to dokázali využít. Zase je pěkný, že už v první epce jdou rovnou na věc, že se to nechce nijak táhnout, ale opak je pravdou, a série se 13 epizody se strašně táhne a je to umělě natahovaný. Musím strašně na celým seriálu vynachválit super hudbu, která mě bavila, a některý songy mi v hlavě hrají ještě teď. Postavy jsou zajímavý ne, že ne, a strašně sem si oblíbil Tokio a Berlína, jedny z nejlepších postav celý show a o to víc všechny postavy jsou o to víc lépe sehrány super neokoukanými španělskými herci a celý je to famózní cast a to se musí nechat a cením taky dát postavám jména podle světových měst, seriál dále pravě vsází na rozvětvování příběhu mezi postavami, rukojmími a linka s policisty a to je problém proč se to dost natahuje, než aby šli víc dopředu v příběhu s hl postavami a štve mě, že 1. série nekončí uzavřeně, že se nedostali ven. Celý seriál je trochu overrated, ale prostě já chápu lidi, který ten seriál milujou a berou ho jako nejlepší, neříkám taky sem si ho dost oblíbil a baví mě, ale není to pořádný ono, ale jinak jo 2. sérii si rád dám, ale uvidím mám strach, že to celý půjde ještě víc do kytek. A taky musím přiznat, je pěkný si pustit něco víc exotickýho jako španělský seriál, než dokola sledovat americké záležitosti, a ta španělština jako podklad, je super! ()

Série 2 (2017) (S02)

2. SÉRIE - 7/10. : Ani bych vskutku nevěřil co ta unuděná druhá série dokázala předvýst v posledních dvou epizodách. Naprosto nádherné zakončení jednoho příběhu. Ano nudný to bylo až na půdu příběh se nikam věčně neposouval, věčně ta stejná šlichta pořád dokola až mě to nebavilo, ale v posledních dvou epizodách co španělští soudruzi předvedli bylo něco famózního! I ten nejlíp promyšlený plán, kterej se posere celej do základů, může nakonec vyjít! Třetí sérii si 100% dám. Prostě i když celá série stála za hovno konec se vykoupil za všech 984 puta mierda miliónů euro. ()

Série 3 (2019) (S03)

3 SÉRIE - 8/10. : Tak toto bylo něco! Velký důstojný návrat na vrchol, po ukončení jednoho velkého úspěšného příběhu, představí se nám nové famózní postavy např. Palermo - týpek, o kterým jsem věděl, že se mi vryje pod kůži. 3 série je daleko více akčnější, napínavější a nápaditější, má konečně normální a super tempo, sice ano byly pak díly, kdy to bylo doslova unuděný a moc se to neposouvalo, ale i tak každá epizoda vždy něco super nabídla. A dále, myslel jsem si, že si pustím dabing abych se neukousal nudou a ba ne, nejenže sem se labužnicky bavil, ale ještě dostanu suprově nadabovaný seriál se super obsazením! Prostě Wow. Nebylo to k zahození celá série ba naopak, šlo to výborně. Celou sérii jsem dal na jeden zátah byť není tak dlouhá. ()

Série 4 (2020) (S04)

4. SÉRIE - 8/10. : Akčnější, nápaditější, propracovanější, více napínavější, scénáristi tuní svoje postavy do maxima a celý tým prostě připomíná jednu velkou rodinu, scénáristi hrají na diváka s emocemi, chci vědět co se bude dít dál a prostě JO chci nahned další sérii. Seriál má opět vynikající tempo. Líbí se mi, že poslední 2. série působí jinak než první 2 série, který více působili při zemi, a nový série jsou zase jinčí. Dá se říct, že čtyřka La Casa je vlastně uplně to samý jako trojka La Casa, ale je opět jinčí a zase nabídla v každý epizodě vždy něco jinčího, i přesto, že se občas posouvala příběhově o centimetr. Opravdu sem měl v některých částech i strach o postavy. Herci zde taky předvádí něco fenomenálního, a český dabing tomu ještě víc dodává. No prostě sem doslova zvědavej a napnutej co přinese pětka La Casa De Papel, začíná se nám z tohoto stávat jeden velký akční blockbuster v Netfixové podobě. ()

Série 5 (2021) (S05)

5. SÉRIE - 8,5/10 : Epické zakončení jednoho velkého příběhu a seriálu, nemám slov celý završení, ó můj bože. Každá epizoda vypadala jako poslední a šlo jim o to udělat důstojný zakončení jedné velké éry. Skrze sérii to trošku působilo natáhle, že už něco sleduju moc dlouho, je to furt to samý co poslední dvě série, ale je to prostě něco fenomenálního, srkze napětí, vynikající akci, famózní příběh a La Casa kraluje mezi heist žánry, každá Profesorova strategie, vyjebávka, vždy sem se chytal za vlasy jak je to celý chytrý jak svině. Miluju na celým seriálu to jak tam jsou prostřihy do minulosti a jak se všechno postupem času dovysvětluje. Scénář a dokonale sepsané postavy, který o to líp sehrávají dokonalý herci je něco úžasnýho. Při smrtí postav jsem opravdu pociťoval prázdnotu a smutek a celý si mě to získalo. Tento španělský počin prostě nemá obdoby a seriál se stal jeden z mých nejoblíbenějších i přesto, že jsem s tím zpočátku bojoval, ale celý to stálo za to. A prostě OMG ta hudba která graduje doplňuje významné sekvence skládal jen mistr. A nejhorší je to prázdno, že už tento seriál skončil a nic jinýho už nebude. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi