Ve Španělské národní bance už banda strávila víc než 100 hodin a Profesor je v ohrožení. A aby toho nebylo málo, blíží se nový nepřítel – armáda. (Netflix)

agentmiky

Hodnotit jen první čtyři díly, tak bych dost kritizoval. Co to jako mělo být? Takovou trapárnu jsem na televizních obrazovkách dlouho neviděl, o to více zamrzí, že se tento pocit dostavil během sledování La Casa De Papel. Scénáristicky jedno otřepané klišé za druhým (člověk se připravuje na úder speciálních jednotek, o kterém se mluví dva díly....A ono jsou to nakonec neschopní dementi se vším všudy). A ta směšná akce, kdy na sebe všichni zúčastnění vystřílí tisíce kulek, ale nikdo nikoho netrefí. Bože. No, naštěstí se to od pátého dílu začne obracet (ten s divákem dokáže zamávat). A závěrečné tři díly za mě patří k vůbec tomu nejlepší, s čím doposud Papírový dům přišel. Rafinovaný plán El Profesora je konečně precizní, bez pomyslných děr. Postavy konečně jednají rozumně. Vše je doprovázené špičkovým soundtrackem. Tady to na mě dýchlo konečně tím, co jsem si na předešlých sériích zamiloval. Tedy hlavně tím, že by seriál měl sázet na příběh, ne na nesmyslnou střílečku, která se do kontextu LCDP vůbec nehodí. Závěrečných zhruba 10 minut přineslo slzy. To vědomí, že už ty postavy člověk nikdy neuvidí. Co se dá dělat, život jde dál. 7,5/10 ()

Muel

| Netflix | Ono je to všetko veľmi pekné, production values sú tu na vysokej úrovni, pozerať sa to vlastne ani nedá znudene. Ale tá zápletka... asi zmysel dáva vo všetkom, ale neprístúpil som na tú hru. Proste a jednoducho vieme všetci, že Profesor to má všetko vymyslené. Čiže pozerám to, nejak to plynie a napokon to skončí a ja sa len pýtam, čím ma to malo nadpriemerne baviť. Malo to proste skončiť druhou sériou. Recenziu neskončím ale na negatívnej vlne a uznám kvality, prvé dve série patria k vrcholu seriálu a aj napriek tomu, že aj tie mali svoje nedostatky, bavili ma ukrutne. GG, Money Heist, well played! | Hodnotenie: 6/10 | ()

psychoJoa

Začalo to strašně, že jsem měla chuť se na to vykašlat. No, nebyl by to jediný promarněný potenciál seriálu za poslední dobu… ALE! Světe div se, kvalita první a druhé řady se vrací v posledních třech dílech, kdy konečně jsou city, nostalgický chvilky a krize Profesora, nahrazeny plány, genialitou a vlastně vším, čím tenhle seroš na začátku bodoval. A jo, velký finále bylo opravdu velký. Takže i když jsem byla v rozpoložení 2, max 3 hvězd, dávám 4. Jen si teda 5 nechávám za ten zbytečný začátek, který mě málem odradil. ()

HonzysKISS

Konečně nám ta telenovela skončila. Nerad to přiznávám, ale samotný závěrečný díl je vážně skvělý, povedlo se to zakončit. Na druhou stranu bylo v páté sérii skoro vše stejné jako dřív. Koukalo se na to sice hezky, je to vážně kvalitně natočené, ale ty akce byly naprosto nesmyslné. Nevadí mi nelogičnost profesorových nápadů (jediné, co mě dost zarazilo, tak bylo přestrojení za popelnice), ale vadí mi, že se tam střílí habaděj a skoro nikdo nechcípne. Vystřílí se tam během chvíle miliony střeliva, všichni jsou z toho v prdeli, ale většina nemá ani škrábanec. A scéna s granátem mě pobavila až až. Dementní romantika taky nechybí. První polovina série je vážně strašná, druhá je naštěstí mnohokrát lepší (včetně flashbacků). Za finální epizodu přidávám třetí hvězdičku. Nakonec musím pochválit i postavu Tamaya, jeho herec se do toho vžil úplně fantasticky, ten byl super. ()

Blondsky

Šlo vidět, že už to mlelo z posledního, ale sakra, poslední várka epizod nabídla takovou šílenou scénaristickou mánii (nechápu, jak to dokážou dělat za běhu), neutuchající infarkt a briliantní hudbu. A jakože jasně, nepřináší to žádnou inovaci oproti předešlým sezónám a jede to na stejné bázi, ale přesto u toho budete těch 5 hodin sedět a neodlepíte se. A to je asi ta nejpozitivnější věc, co mě Money heist naučil. Jo, a takhle briliantně zpracovaný finální titulky jsem ještě neviděl… ()

• Matías (Ahikar Azcona) si vymyslí jméno Pamplona, ve kterém se ve skutečnosti narodila představitelka Alicie Sierray, Najwa Nimri. (KajusaK)
  • Ve 37. minutě slyšíme v pozadí skladbu „Kingston Town“ od britské hudební skupiny UB40 z jejich alba „Labour of Love II“, které vyšlo v roce 1989. (Trajektt)
  • Ve scéně, kde se Berlín (Pedro Alonso) baví se svým synem v restauraci, je slyšet píseň „ily (i love you baby)“ od zpěváka Surf Mesa. (orionn12)