Manhunt

USA, (2017–2020), 13 h 18 min (Minutáž: 42–51 min)

Tvorcovia:

Andrew Sodroski

Gethin Anthony, Arliss Howard, Kelly Jenrette, Cameron Britton, Ness Bautista, Sam Worthington, Paul Bettany, Jeremy Bobb, Desmond Harrington, Jack Huston (viac)

FBI moc stop nemá, zato veřejnost je vyděšená hodně. S případem proto pomáhá nový typ detektiva, který musí najít nechvalně proslulého Unabombera. (Netflix)

Recenzie používateľa hypnos11 k tomuto seriálu (2)

Unabomber (2017) (S01)

Skvělá věc s úžasnou atmosférou, důrazem na napínavě podané vykreselní vyšetřování, vkalitními herci. Pravda, Bettanyho jsem tam nějka nemohl poznat, tak dobrý herec to je.. Jeho postava je orpavdu velký podivín, který se schovává za svůj manifest k obhajobě svých hrozných činů. Jeden by řekl, že tak inteligentní jedinec přece musí vědět, že něčím takovým ničeho nedosáhne. Ale každý správný psychiatr-teoretik Vám řekne, že nějaký jeho manifest a schovávání se za boj za ekologii a kdovícoještě, nesjou skutečným důvodem jeho činů. Těmi je prostě a ejndoduše pomsta lidstvu. Za to, že mu nidko nerozumí, za to, že je sám, za všechno příkoří.. To jenom někteří uživatelé tady si asi myslí, že posílat vražedné balíčky (někdy) nevinným lidem pomůže spravedlivému boji za .. kdovíco vlastně. To už je lepší to přilepování se na silnice, které nezmůže vůbec nic, akorát to nasere lidi a popudí je proti demonstratnům, ale jinka to nikomu zase tak moc neublíží. Možná, že Teddy se uchýlil k takovému extrému jenom proto, že jej ani nenapdalo vyzkoušet něco tak geniálního, jako přilepit se k siolnci na odlehlém americkém zapadákově, a přispět tak k boji za mír, spravedlnost, proti globálnímu oteplování, za rovnoprávnost všech pohlaví, náboženství a ras, proti buržoazii, kapitalismu a diktátu Evropské Unie.. Nebo mohl k tomuto bohulibému boji přsipět zapálením pár aut, vyrabováním několika obchodů, znásilněním blíže neurečeného množství osob všech pohlaví, náboženství a ras, prostě mohl nejprve zkusit všechny ty věci, které na pokojných demonstracích za mír všichni máme tak rádi.. Jo, a taky ho k tomu všemu přimělo to, že to byl jednoduše magor. Což někteří místní znalci oboru dosud nezjistili. ()

Deadly Games (2020) (S02)

Druhá série Manhunt se vydala směrem, kterým neměla. Pro tenhle seriál existuje spousta zajímavých námětů, tvůrci si ale bohužel nevybrali nejlépe. První rovina příběhu, vyšetřování, je ještě v pohodě. Ale následné pátrání po Rudolphovi je podané nedostatečně zajímavě. Druhá rovina, dopady vyšetřování na Richarda Jewella, zajímavá byla, ale od Manhuntu prostě očekávám něco jiného. I přes tyto výtky bych ale nebyl s hodnocením tak příkrý. Co tomu ale nasadilo korunu, byli ti američtí vidláčtí redneckové, kteří mě naprosto srali. Ta jejich milice, vzpírání se vyšší autoritě, to bylo naprosto k smíchu. Jestli se to takhle odehrálo byť jenom vzdáleně, tak se divím, že FBI ještě nerozpustili, protože ta tady nejenomže zpískala vyšetřování jako banda cucáků, aby potom dělali, že se nic nestalo, oni tomu ještě nasadili korunu při pokusu o dopadení Rudolpha, kdy jim pár venkovských balíků hrajících si na vojáčky málem dalo na prdel. Celkově mi přišlo, že místy scénáristé vařili z vody. I to, jak vykreslili onu zlou novinářku, aby působila jako ztělesnění Hitlera v sukni, mi přijde jako příliš silné kafe. ()