Animovaný / Dráma / Psychologický
Japonsko, 2024, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Kijotaka a jeho spolužáci konečně postoupili v rámci školní hierarchie a již nejsou nejhorší třídou na celé škole. Nyní je čeká spolu s ostatními studenty společný tréninkový kemp. Že nepůjde o poklidnou událost je zřejmé hned po příjezdu, kdy jeden student druhého ročníku vyzve předsedu školní rady k soutěži… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Ono asi k téhle třetí sérii není nic moc co říct, pokud jste si jako já užívali ty předchozí, tak ani zde nebudete zklamaní. Školní intriky pokračují, do cesty se hlavnímu hrdinovi staví stále další a silnější nepřátelé a ani ti již poražení neřekli poslední slovo, i když vlastně někteří asi ano, protože skončil školní rok a celý jeden ročník nás opustil (i když něco mi říká, že některé postavy se stejně ještě někdy někde objeví). Pořád je to jako sledovat šachy, pořád mi seriál přijde poměrně chytrý a uvěřitelný a jsem zvědavý co bude dál. Tajemství bílého pokoje se opět trošku poodhalila, některé vedlejší charaktery se zajímavě rozvinuli, jiné nečekaně překvapili tím, co jsou vlastně zač. Dokonce mě pobavil i samotný konec u kterého si nejsem vůbec jistý, jak moc je to romantika a nakolik je to jen další sociální experiment hlavního hrdiny, a hlavně kam se zrovna tohle celé dál vyvine. Pro mě i třetí série stabilních 8/10. ()

DaweForeman

Tak jako v předchozích sériích, tak i v této se nám zodpoví některé otázky, ale zase se to nahodí několik dalších nových. Tahle série je už více zaměřená na hlavního hrdinu, kdy se tu poodkrývá něco z jeho minulosti, která ho zároveň začne dohánět v podobě určité nepříjemnosti, která se tam objeví. Proto aby si hrdina mohl zachovat svůj současný životní styl, tak bude muset vyvinout více snahy než doposud a brát jednotlivé výzvy o trochu něco vážněji. Postupně tak začne zasívat všude možně různá semínka, která bude moct později sklidit. Divák se za tuto sérii tak dozví trochu více o hlavním hrdinovi, který byl doteď docela mysteriózní a nikdy člověk nevěděl, co se mu odehrává v hlavě. Jenže to se právě mění a divák postupně začíná odhalovat jeho logiku smýšlení. Myslím si, že šachy jsou asi nejlepším příměrem, jak pochopit hlavního hrdinu - z jakého důvodu bude muset každý posoudit sám po shlédnutí (obzvláště závěrečného dílu a jeho závěrečně scény). Krom hlavního hrdiny se tu objeví i nové postavy a samozřejmě se tu člověk jako obvykle dozví něco více i už známých postavách, které prozatím nedostaly prostor. Po animační a hudební stránce se to drží svého. ()

Updated_Cake

Tahle season mi přišla trochu utahanější a to především ze začátku, než ty předchozí. Jak divák postupuje postupně k poslednímu dílu, tak se zápletky zlepšují, přibývají nové postavy, dějí se zajímavější zvraty a konečný díl postavený na několika cliffhangerech je skvělý. Ovšem ten začátek je až moc utahaný na to, abych si to užil asi stejně jako předchozí části. Na druhou stranu, především ta 2. polovina staví očividně dobré základy pro další sérii a já spíše uvažuji, že by bylo přínosnější začít číst novelu než čekat na další sérii, která tu může být také klidně za 2 roky. ()