Na jednom izolovaném ostrově v jedné obyčejné střední škole se připravuje kulturní festival. Poklidné přípravy jsou narušeny rvačkou dvou chlapců, která vznikla proto, že se Azuma rozhodl skončit v baseballovém týmu, což jeho kamarád Saijō nemůže jen tak přijmout. Rvačka je sice přerušena zásahem profesorského sboru, ovšem vše nasvědčuje tomu, že spolu tito dva bývalí přátelé již nepromluví. Ještě ten den však zasáhne ostrov tajfun a Azuma se setkává za zvláštních okolností se záhadnou dívkou s červenýma očima jménem Noruda... (Jeoffrey)

Hromino

Jsa v očekávání, že Noruda bude celovečerním filmem, bylo výsledných 27 minut na liště přehrávače již takovou první předzvěstí toho, že má očekávání nebudou nejspíš tak úplně naplněna. A věru: byť za vizuální stránku budiž Colorido pochváleno a hudební skladatel rovněž dle očekávání chlapácky poplácán po hřbetě, nad scenáristou nechť vznese se fekální jamka. Po přečtení synopse jsem čekal lecjaké rozuzlení, ale tak debilní, hloupé a na hlavu postavené v kombinaci s otravnými klišé bych snad nečekal ani od některých mnou vysmívaných tvůrců. Možná kdyby byla Noruda ztvárněna právě do podoby celovečerního filmu, mohlo by to zklamání být alespoň trochu rozmělněné a jinak zcela nezajímavé postavy – i včetně hlavní hrdinky, kolem které se to celé motá! – mohly být diváku aspoň trochu bližší než z několika minut krátkometrážního filmu, ale co naplat. Plusové body u mě tedy stejně jako u předchozího díla téhož studia mají tvůrci za zdařilou vizuální a hudební stránku (zvláštní pochvalu má závěrečná skladba od skupiny Galileo Galilei, skrze niž jsem se vlastně o Norudě dozvěděl), leč to k dobrému kraťasu rozhodně nestačí. Velmi, velmi slabé 2*, které budou po plném vstřebání snímku možná ještě poníženy na 1*. Ke zhlédnutí (byť ne v té pravé kvalitě) zde. ()

Jeoffrey

Nějak nemám moc co bych dodal, Hromino to popsal naprosto přesně. Animace i hudba jsou fajn, ale ten zbytek... Příběh naplácaný do 27 minut působí naprosto uspěchaně a celkově víceméně debilně a člověk nemá příliš možností, jak se do tohohle nějak ponořit, oblíbit si charaktery, užít si zápletku, prožít nějaké emoce a i když by to mohlo za určitých okolností být poměrně zajímavé (především tedy při větším rozpracování), tak v tomto provedení je to spíš vcelku zbytečná i když docela hezká podívaná. 3/10 ()

DaweForeman

Tohle nejde ani nazvat jednohubkou jako spíše jednokvaškou. Vše je tam tak primitivně vytvořeno a vlastně člověku nic neřiká, natož aby se do toho mohl nějak ponořit a pochopit to. Jediný co si z toho odnese jsou vlastně informace ohledně kamarádství a že člověk není ve vesmíru sám. Jediný co mě trochu zaujalo byla hudba a prokleslené prostředí, co se týče animace postav, tak opět ono primitivní provedení. ()