Troufalky

USA, (2017–2021), 36 h 29 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Sarah Watson

Hudba:

Lyle Workman

Aisha Dee, Meghann Fahy, Sam Page, Katie Stevens, Matt Ward, Melora Hardin, Emily Chang, Nikohl Boosheri, Elisa Moolecherry, Dawn Ford, Angela Galuppo (viac)

Tři mileniálky z redakce newyorského ženského časopisu se snaží zvládat práci, vztahy i tempo velkoměsta – a nezabloudit při tom na vlastní cestě životem. (Netflix)

Arsenal83

Nielen oslava konzumu, ale zas prehnaný feminizmus, ktorý nie je len o dôstojnosti ženy, kde by mal aj ostať, ale o neskutočnej akože ženskej sile, ktorá sa vrcholne prejavuje čím iným ako promiskuitou a lesbizmom. Čo dodať, niekto tvrdí, že vraj taká má byť moderná žena, no ja nevidím na tom nič chvályhodné. ()

factoryBrick

Tenhle seriál je boží, fakt, vážně a doslova. Jasně, že je plnej přehnanejch situací a momentů, ale trochu jsem před nima zavírala oči a navíc je to pořád americká produkce, tak jim to i odpustim. Je to ryze ženská záležitost, nedokážu si představit chlapa, kterej by to strpěl. Přes to všechno je to skvělá věc rozebírající tolik důležitejch otázek a problémů, opírající se o tolik důležitejch a velice často přehlíženejch myšlenek, že to doporučuju snad všem, koho potkám. Nejhezčí na tom ve finále je totiž i to, že v tom nehraje vlastně žádná záporná postava a to je tak osvěžující, že si ani nevybavuju seriál nebo film, ve kterym jsem zažila něco podobnýho. Fakt, vážně a doslova. ()

Arkagas1989

Seriál, který se ke mě dostal na doporučení kamarádky a díky za to! Jinak bych si ho nejspíš nikdy nepustila a přišla bych o skvělý počin z prostředí redakce dámského magazínu, kde se řeší méně vážná, ale i více vážná témata. Tři nejlepší kamarádky, jejich vztahy a pohled na současný svět - feminismus, rasismus, genderová nerovnováha, queer komunita, sex, násilí, politika, ale také přátelství - ať už opravdová, nebo falešná, moc, kariéra, peníze, plnění snů, spoustu kafe, vína a dobrého jídla. Dalo by se říct, že "Troufalky" jak se jmenuje seriál po česku je něco jako sex ve městě, ale zasazený do dnešní doby, rafinovanější, svižnější a jdoucí více do hloubky. Protože i to, co může vypadat jako věc, která Vám spadla snadno do klína může být vykoupené tvrdou dřinou a pozadím, které se k Vám nikdy nedostane. Prozatím jsem zkoukla 3 řady, které jsou venku. Na další 2 se moc těším. ()

Wayne

Pokud jste jedním z těch, kteří se v noci klepou strachy, že si pro vás feminismus přijde a zničí vás cancel culture, tak se do toho nepouštějte. Ano, je to často klišoidní, často naivní, často ne úplně nejdokonalejší scénář na planetě. I tak je to ale záživný a příjemný projekt z prostředí magazínu, což nabízí seriálu možnost se vyjadřovat k vaznějším věcem, zatímco mezitím se potýká často s méně vážnou situací hlavních postav. Jako jeden z mála seriálů do hloubky řeší téma rakoviny prsu, rozhodnutími a následky okolo ní. Stejně tak sleduje témata sexuálního obtěžování, sexismu, občas i rasismu apod. Pro heterosexuální bílé muže děsící se všeho progresivního je tohle samozřejmě trash, ale pokud vás chytnou postavy, tak tomu dejte šanci. Pokud v tom po pár dílech neuvidíte smysl, tak je zbytečné pokračovat, o moc víc vám toho nenabídne. ()

UniqueNett

Líbí se mi, že to možná vypadá tak trošku jako Sex ve městě, ale o chlapech a sexu to vlastně až tak úplně není. Je fajn, najít seriál pro ženy, ve kterém se řeší i jiná témata než jen muži a sex. Odpočinkové a nenáročné. Jediné co mi vadí je Katie Stevens, resp. její role, která mi leze hrozně na nervy. Což ale zdárně vyvažuje Aisha Dee v roli Kat, která je mi nesmírně sympatická. Za mě milé tři hvězdy. ()