Honza Rambousek je svojim spôsobom sympatický podvodník, ktorý je v podsvetí považovaný za odborníka na zámky, počítače, elektroniku a autá. Je to taktiež nenapraviteľný sukničkár, no aj tak ho ženy milujú... Práve mu tečie do topánok, pretože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvôli veľkým dlhom. Ak Honza neukradne z galérie obraz Dievčaťa s granátovým náhrdelníkom, tak je s ním amen... Zachráni ho náhoda – do cesty sa mu pripletie jeho dvojník, stredoškolský profesor Richard Prospal, pedant a poctivec na pohľadanie – a obom sa zázračne zmení život. Zatiaľ čo si Honza užíva v Richardovej koži doma aj v škole, Richard je prenasledovaný mafiánmi, pretože mu neveria, že nie je Honza Rambousek. No keď sa do rúk mafiána dostane aj jeho dcéra Natálka, tak Richardovi nezostáva nič iné ako zabudnúť na slušné správanie a nájsť spôsob ako vybabrať s mafiánom a jeho gorilami a dostať obraz aj dcéru do bezpečia. (Magic Box)

kratajirka

Vesměs je to srajda. Ale když zapojíš mozek Sherlocked štajlem, zjistíš, že je to chytrá a mazácká blbost. Tahle partička Sokolů upoutává, rozesmívá ... Kohák je jen příjemným doplňkem, podtrhující komediálnost filmu. Ohromně se mi líbil Nárožný v roli GangstaCaponeho - člověk by neřekl, že mu taková drsná a chladná role sedne. S jeho MachoŠebestovým hlasem byl vážně nepříčetný. :) 60% za fajn odpočinkovku ()

desod

Odlehčené klišé a když přehrávat tak všichni a nebo nikdo ....... ono je to pak takové dost nevyrovnané rejžo (nejvíc mě tam deptala ta gorila ...omg) . Product emplacement ve formě droždí mě docela rozesmál .... jinak na český film v pohodě. ()

plutofv

Film připomínající klasické francouzské komedie má tu výhodu, že se na něj může podívat společně rodina i s malými dětmi - a čeká je řada scén, kdy se od srdce zasmějí - třeba hned v úvodu při krádeží auta. Nebo skvělá je scéna, kdy se Jakub Kohák přiznává k tomu, že místo obrazu ukradl nástěnku. Tato scéna je mistrovská. Baví zejména pánská herecká sestava, zvláštní jsou i lokace, třeba mafiánské hnízdo. Na úrovni jsou i triky. Tvůrci zvolili klasické vyprávění se statickým záběrováním, na si chvíli divák zvyká, ale odměnou je zajímavá aranž scén, kterou člověk ocení při druhém (a asi i dalším) shlédnutí filmu, který především baví.A tipnul bych si, že v na televizních obrazovkách ho čekají zlaté časy a větší obliba, než v kinech. 60% ()

Ben.Ji

No šoupnu plnej počet,protože ...a těch je víc! 1.Oddychl jsem si. 2.Zasmál jsem se. 3.O.Sokol,nebyl tak otravnej jak pro mě bývá.Naopak! 4.Spojitost mezi ,,Já nejsem já" značná(můj oblíbenej). 5.Pětku za to,že tam aspoň na kousek nedostali Oldu Kaisera. ()

andy60

Obrátky to začne nabírat ve chvíli, kdy si oba dvojníci prohodí role - tedy asi ve třetině filmu. Tahle- cca půlhodina, je nejvtipnější. Začátek i závěr filmu trochu pokulhává, ale párkrát jsem se i zasmál, takže s ohledem na současnou tuzemskou filmovou produkci vlastně spokojenost. ()

mdf

Trošku mi to připadalo jako vykradené z italské nebo francouzské komedie 80.let.Neříkám,že jsem se něčemu nezasmál,ale jinak je to prostě komedie opravdu pro nenáročného diváka. ()

andydufrsn

Neoriginální a žádné. Jako vrchol trapnosti tohoto filmu je Petr Nárožný coby mafián..... To už by mafiána mohl hrát rovnou Luděk Sobota.. ()

NinetyOne

Je to klasická česká komedie, nesmíte od ní čekat nic spešl, ale úplně zklamaný nebudete. Nelze to hodnotit ani hůř, ani líp, než 50%. Nechybí Kohák, Šteindler, Čtvrtníček a Etzler. Nárožný se v roli mafiána moc dobře neosvědčil, furt ho vidim jak hospodskýho z Hospody. Schneiderová hraje to co umí nejlíp - nepříjemnou krávu. Krainová to paradoxně tak trochu zachraňuje za něžné pohlaví. No a Sokol.. Sokol je Sokol. Jsem rád, že ho nehrál Prachař nebo Langmajer, ale ono to je asi úplně jedno. 50% ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Dvojníci z roku 2016 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Tehdy jsme totiž měli chuť na nějakou nic neřešící kravinu a už podle názvu se dalo usoudit, že Dvojníci budou pro tento účel ideální. Také při pohledu na herecké obsazení bylo docela možné, že se budeme slušně bavit, což se také nakonec stalo. Na začátku jsme se seznámili s celkem sympatickým podvodníkem jménem Honza Rambousek (Ondřej Sokol), který byl v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Byl to také nenapravitelný sukničkář, ale zrovna neměl šťastné období, protože mu svou hloupostí a naivitou působil potíže jeho kamarád a zlodějský partner Melichar (Jakub Kohák). I kvůli tomu ho měl v hrsti mafián Vytloukal (Petr Nárožný), ale hlavně kvůli velkým dluhům a tak měl Honza za úkol ukrást z galerie obraz Dívky v modrém, čímž by bylo vše smazáno. Náhodou se mu do cesty připletl jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal (Ondřej Sokol), pedant a slušňák k pohledání a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užíval v Richardově kůži doma i ve škole, Richard byl pronásledován mafiány, protože mu nevěřili, že není Honza. A když se jim do rukou dostala i Richardova dcera Natálka (Štepánka Fingerhutová), tak mu nezbývalo, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Z dalších roli bych vyzdvihl tělocvikáře Kalinu (Miroslav Etzler), profesorovu manželku (Jitka Schneiderová), do Rambouska zamilovanou barmanku Andreu (Simona Krainová), hloupého policistu (Petr Čtvrtníček) a zhrzelého amatérského herce věčně pijícího drinky na baru (Milan Šteindler). Komedie u nás doma přesně splnila svůj účel, celkem jsme se pobavili, i když nic světoborného a už vůbec nic nového nepřinesla. Na české poměry to byla slušná a zábavná komedie, nic víc a nic míň. Ale zaplaťpánbůh za ni, i když do kina bych na to asi nešel. Suma sumárum, komedie Dvojníci ode mne získala dvě dvojité hvězdy **. ()

xtraffic

Jako až na to, že se na naplavce pod železničním mostem nikdy takto neparkovalo, tak dobrý. Kohák mi připadá jako instalatér z Tuchlovic. Sokol jak zas předvádějící scenu v delce filmu jeho Partičky. Prostě další výtvor produkce TV Prima srovnatelný s televizní inscenací rodinného typu předrevoluční doby... ()

vimluk_CZ

Od první minuty jsem trpěl, ale doufal, že se to zlepší. Nezlepšilo... Pár vtipných situací se sice objeví - ale opravdu moc ne. Navíc herecké ztvárnění vesměs všech postav mi nepřišlo úplně věrohodné a ve finále mě dost vyrušovalo. Překvapivě mi hlavně ve svých dvojnických rolích nesedl Sokol. Ale sto lidí, sto chutí - třeba to zrovna Vám sedne. ()