S.W.A.T.

USA, (2017–2024), 97 h 55 min (Minutáž: 40–44 min)

Hudba:

Robert Duncan

Shemar Moore, Alex Russell, Lina Esco, Kenny Johnson, Jay Harrington, David Lim, Patrick St. Esprit, Stephanie Sigman, Peter Onorati, Amy Farrington (viac)

Akčný kriminálny seriál S.W.A.T. je inšpirovaný rovnomenným televíznym seriálom z roku 1975. Dej odohrávajúci sa v Los Angeles sleduje akcie policajnej zásahovej jednotky, ktorej velí bývalý mariňák a dnes elitný policajt Daniel "Hondo" Harrelson (Shemar Moore). Ten vyrastal v miestnej černošskej komunite a je rozpoltený tým, že na jednej strane cíti prirodzenú lojalitu voči miestnym ľuďom, zároveň je však profesionál plne oddaný svojmu tímu. Ďalším významným príslušníkom Hondovej elitnej jednotky je David "Deacon" Kay (Jay Harrington), skúsený dôstojník, ktorý stavia tím S.W.A.T. vždy na prvé miesto, napriek pocitu zneuznania, pretože mu nadriadení nezverili velenie tímu. Vystupovať z radu a tým robiť jednotke problémy bude Jim Street (Alex Russel), mladý suverén, napriek tomu sľubný nový člen jednotky. Christina "Chris" Alonsoová (Lina Esco) je obratná dôstojníčka a cvičiteľka policajných psov. Dominique Luca (Kenny Johnson) je skvelý vodič zaisťujúci bezpečnú prepravu členov tímu na miesta, kde to vrie. Na činnosť jednotky dohliada inšpektorka Jessica Cortezová (Stephanie Sigman), kapitánka losangeleskej metropolitnej polície, ktorá svojej práci dáva prednosť pred všetkým ostatným, a to aj pred utajovaným milostným vzťahom s Hondom. Súperom Hondovho tímu je ďalšia losangeleská jednotka pod velením Jeffa Mumforda (Peter Onorati), agresívneho vodcu, ktorý rád robí veci po svojom. S Hondom, ktorý je hlavným motorom akcie, podstupujú títo odvážni muži a ženy nebezpečenstvo, aby ochránili svoju komunitu a ľudské životy. (TV Markíza)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2017) (S01)

Televizní seriál ve stylu různých amerických kriminálních seriálů. Od těch se ale liší v tom, že tady nevyšetřují zločiny detektivové. Tady už zasahuje tým zásahovky. Takže více akce a také více osobních pohledů na stmelenou a "kamarádskou" partu. Coby seriálová televizní záležitost příjemné. ()

Série 2 (2018) (S02)

Po první sérii ještě větší akce. Tyto scény jsou natočeny hodně dobře, místy si to nezadá se scénou z akčního (kino) filmu. Jasný náběh na plný počet bodů. Jenže po pár dílech  to začne zpomalovat osobními problémy členů týmu. To by až tak nevadilo. Že tam povahy nebo chování některých osob jdou na nervy, je vlastně v pořádku. Film má vzbudit emoce. Ale že šéf týmu stále víc soucítí se zločinci z ulice (čistě náhodou jsou to většinou černoši, to já nechci komentovat), chce jim dávat do nekonečna šanci a snaží se být vždy ten dobrý, to nezapadá do reality prostředí ani do tématu filmu. Tady tedy ubírám. ()

Série 3 (2019) (S03)

Docela propad. Akce, které jsem chválil, dostávají menší prostor a bohužel někdy i menší grády. Zato přehled osobních životů jede jak na přehlídce. A bolí, že jsou to samé stupidnosti. Chválení a pardonování černých občanů. Sympatická lesba žije s párem muž a žena a diví se, že se nevěnují naplno jen jí. A všichni věří v dobro a dávají další šance. ()