Na jeden nádych

• Česko Na jeden nádech (viac)

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

Aquila

V rámci žánru dobrá náladovka, emoce, herci. Logika slabá, spousta nesmyslností. Možná v Paříži neznají něco takového jako vítr, a to ani pod vrtulníkem. A závěrečné vyznění sice vtipné, ale dost přihloupé. Takže dohromady bohužel průměr. ()

veverysiak

Komorný apokalyptický kúsok, ktorý sme už mnohokrát videli a nemá čím prekvapiť, chlapi si mysleli, že keď do klasického príbehu zakomponujú dieťa v sterilnej bubline, vytrhne ich to zo šede a fádnosti, takže 20%. ()

Pythonator

Jeden z těch filmů, které vám neprozradí, co se to tam vlastně děje. Sci-fi motiv bez vysvětlení je jako sex bez vyvrcholení. Může to být tajemné a velmi zajímavé, ale nikdy vás to úplně nenaplní tak, jako když scénarista vymyslí dokonalý výstřik invence. A sympaticka Olinka na tom nic nezmění. ()

Xmarc

Trhlin by se našlo povícero, ovšem ten závěr to opravdu slušně shodil. Jinak to totiž nebylo vůbec špatné. S minimálním hereckým ansámblem (nepočítám mrtvoly), minimem lokací, kde se děj odehrává, velice jednoduchým dějem, který není nijak rozveden, chvílemi hraničí s nelogičností (proč se něco odehrává nebo přihodilo daným způsobem) a neodpovídá na řadu otázek, které se v průběhu filmu divákovi v hlavě objeví. ()

Sa.sa

Zajímavý film o 5 hercích z tohoto jsou 2 důchodci a 3 rodina... Rodiče se snaží zachránit dceru v bublině, ve které je pro svojí nemoc... Nakonec přežije ta holka, která je na smrt nemocná a toxickou mlhu může bez problémů dýchat stejně tak jako pes co nahání otce na ulici :))) Matka se udusí, když holce mění baterie v bublině... A na konec filmu je otec zavřen do bubliny po holce a ona bez problému dýchá.... :))) No to byl teda konec, to se musí vážně nechat! ()

LadyK

Hodnotenie medzi 3 a 4... *** Vcelku kvalitný scifáč respektíve "apokalyptický" film, možno nepatrí k absolútnej špičke, ale na druhú stranu, nie je zlý. Jasne, nájdu sa nelogické momenty (napríklad prečo na niektoré psy hmla nepôsobí a na niektoré áno - viď pes na ulici a sučka v byte suseda). Pohľad na hmlu valiacu sa ulicami ako voda a potom ležiacu bez pohybu až po strechy bol neskutočne fascinujúci... K pozitívam patrí emotívny motív rodičov, ktorí sa za každú cenu snažia zachrániť vážne chorú dcéru. Niečo, s čím sa každý rodič ľahko stotožní. Takisto fakt, že o tajomnej a jedovatej hmle sa vlastne nedozvieme vôbec nič, rátam k pozitívam - presne takto by to bolo aj v skutočnosti, aj keď mnohí diváci to asi zarátajú k negatívam. Predsa len, bolo by fajn vedieť, čo to vlastne je, prečo to je, prečo to na niektorých pôsobí a na niektorých nie... Priznám sa, že to rozuzlenie na záver ma vyviedlo z miery a aspoň tam mohlo prísť nejaké vysvetlenie. Ale - a tu sa zasa vrátim - ani v skutočnosti by vysvetlenie pravdepodobne neprišlo, takže OK. Dejovo ma film miestami dosť nudil a hľadala som tlačítko Fast Forward alebo Skip. V niektorých momentoch som mala solídne "ultimate facepalm" momenty, ako keď sa po výbuchu nepozreli na kufor s oblekom, či je všetko OK, a tiež by normálny človek, snažiaci sa hlavne zachrániť dcéru, zrejme nesledoval krvavé stopy od očividne zavraždeného človeka - aj keď, inak by sa nedostal k maske a ku kyslíku, to je pravda... A ten skok do hmly bol desne efektný. Takisto neviem, či by po takom páde do vody maska neskĺzla alebo sa nepoškodila, alebo niečo, ale na to ja nie som odborník, takže to nechám na posúdenie každého diváka. A na záver musím priznať, že zábery v hmle mali na moju astmu občas dosť nepríjemný psychosomatický efekt :D ()

Aresko123 odpad!

TAk toto je fakt somarina. A zaver? to ako vazne? tak sprosty film som uz dlho nevidel. kto moze nekukat a usetrit 1,5 hodiny svojho casu ()

BigJohn02

Žlutá mlha... Překvapilo mě, že se nikdo nepokusil s ní něco udělat - třeba ji zkropit vodou! Jinak nápad vcelku slušný, provedení pomalé, chvílemi nudné. Pointa by byla zajímavá, kdyby nebyla zřejmá od desáté minuty. Kreativec distributora, který vyzvracel promo text, se opět vyznamenal - pětipatrový činžák v Paříži považovat za místní mrakodrap může opravdu považovat jen přeplacenej idiot. ()

darius1706

Vždycky se těším na kvalitní scifi a doufám, že se neseknu. Bohužel většinou to nedopadne. Chce se napsat, že tomu bylo tak i v tomto případě, ale nebylo by to úplně spravedlivé, tak se trochu rozepíšu. Předně námět - zamořené město čoudem. Proč ne? Už jsme tu měli vodu, oheň a bůh ví, co ještě, tak proč ne kouř. Herci - překvapivě to nebyl úplně průšvih. Jenže pak se dostáváme ke scénáři. Film je v podstatě celý o tom, že máme holku, co nemůže vylézt ven ze skleněné bedny a všichni okolo kmitají, aby jí udrželi na živu a někam přestěhovali. Jasně, jako rodič to chápu, ale že bych na to potřeboval 90 minut koukat v telce... No, neva. Do toho všeho je tam ten zpropadený kouř, který se vzal bůh ví odkud. Já se přiznám, že tyto mysteriózní filmy úplně nemiluji - jak tu sice padlo, divák dostane stejné info, jako účastníci filmu, jenže pro mě je to zabitý čas. Tvůrce si může vymyslet jakoukoliv hovadinu, protože ho nic nezavazuje k tomu, aby její logiku musel vysvětlovat. Vzpomínám na film, kde celé dvě hodiny lítali s kamerou po městě, která se celá komíhala, takže nebylo nic vidět a skončilo to tím, že nikdo nic nevysvětlil. Mám trochu obavu, že to byli stejní tvůrci jednoho z největších průšvihů tohoto žánru seriálu Lost. Ale zpět k Na jeden nádech. Pak tu máme ten děj - prostě kazí se, na co se sáhne, ale přesto se vždy objeví dar z Nebes v podobě kombinézy na ulici, když je potřeba, tak se vždy najde nějaký dýchací přístroj, atd. Ale aby to bylo asi vyvážené, tak Nebesa dávají, Nebesa béřou. Takže když nevíte, jak věc zamotat, tak se objeví naprosto nelogický výbuch nějakých dveří, nebo vás začne pronásledovat po ulici pes, kterému, ejhle světě div se, kouř nevadí (že ale pochcípali holubi, to už nikomu divné nepřišlo). Asi poslední věc, která mě ale fakt vytočila, je to sluníčkové poselství - je potřeba, abyste všichni vychcípali, přijde nový řád, přežijou jen ti nejslabší. To je třeba věc, kterou na tomto filmu nemůžu kousnout. Shrnu to - poměrně vysoké hodnocení dávám jednak proto, že i když mě závěr, resp. jeho vyznění neskutečně irituje, tak byl svým způsobem zajímavý. Dále za nad očekávání pěkně zpracovaný vizuál zamořené Paříže a za Olgu, která je pořád ještě k světu. Jinak to byl nicméně film, který už nemám potřebu vidět znovu. 50 % ()

Marrakech86

námět filmu je opravdu dobrý, ale pak samotný příběh je spíš "zvláštní". Pes přežije a další zvířata ne, na střechách nejsou žádné lidi , jenom hlavní aktéři..no je to prostě zvláštní film 40% z kterého šlo, ale dostat rozhodně více. ()

T.E.Elf

No to byla kravina. Jedna hvězda za základní téma. Zlaté staré časy francouzké kinematografie. Tohle je tak na úrovní televizní tvorby Československé televize kolem r. 1980. Miliónšest technických, biologických, fyzikálních, společenských .... nelogičností. Příběh, nechci říct, že o ničem, ale vlastně jo, o ničem. Přitom by se z toho dalo tolik vytěžit. Ještě, že jsem to měl jako kulisu k mechanické práci, jinak by to byl ztracený čas. ()

Dalajlada

Fajn apokalyptický film. Velmi sympatičtí herci, dobrá atmosféra a fajn závěr. Je v něm spousta nelogičností a klišé, ale celkově velmi dobrě. Hlubší myšlenka Dans la brume má taky co nabídnout. ()

m62

Silne podhodnotený film. Vydarený komorný katastrofický film, ktorému vďaka silnej atmosfére odpustíme niekoľko logických chýb. Mne osobne neprekáža, že film nevysvetľuje pozadie udalostí, mám radšej keď sa niečo nechá aj premýšľanie diváka. A viem si celkom dobre predstaviť pokračovanie, ktoré by ukázalo prežívanie detí v postapokalyptickom svete. ()