Republika Jágr

(študentský film)
  • angličtina Jágr Republic (festivalový názov)

Jaromír Jágr ztělesňuje pro českou společnost symbol, ke kterému se vztahujeme v osobních prohrách a spolu s nímž slavíme národní výhry. Republika Jágr je anketní esejí vlamující se do každodenních banalit lidské společnosti s jednoduchou otázkou: Co o nás vypovídá fakt, že jsme si za svého boha vybrali Jaromíra Jágra? (Zlín Film Festival)

Anderton

Bohužiaľ je to veľmi tendenčné. Tvorcovia pristupujú k téme hneď od začiatku s tým, aký chcú mať výsledok a výber rozhovorov a záberov tomu zodpoveá. Takže Česi sú blbí, lebo majú radi svojho naj hokejistu, to je východisko aj záver dokumentu. Nemyslím, že pre každého Čecha je Jarda Búh a fakt nevidím nič zlé na tom, keď fandíme niekomu, kto je vo svojom obore najlepší na svete. ()

honajz

Hodně slabé. Co se nám vlastně dokument snaží říct, tedy kromě efektních a zdlouhavých obrázků na tisk triček nebo tvorbu figuríny? Že lidi mají Jágra rádi? Pak ale chci jít do hloubky, proč, v čem to tkví? Protože je věřící? A ten velmi veselý fakt, že Jágra ani jednou neukážeme naživo, jen sdíleně, to má mít nějaký úžasný hluboký smysl, nebo jde jenom o kapric tvůrců? Čtrnáct minut o ničem. ()