Přírodní vědy dnes, více než kdy jindy, zasahují do veřejné debaty. Otázky, na něž člověk dříve hledal odpověď v náboženství nebo ve filozofii, nyní často zodpovídají představitelé přírodních oborů. Vědci v posledních desetiletích vystoupili ze svých laboratoří a začali odpovídat na to, co lidstvo zajímá od nepaměti. V mnoha případech má jejich poznání provokativní charakter, zneklidňuje přísnou objektivitou, s jakou nakládá s našimi intuitivními představami o světě a nás samotných. Tohoto přístupu, který získal širokou popularitu, chce využít cyklus naučných dokumentů Člověk, to je věda, aby jejich pomocí přitáhl pozornost k současným vědeckým objevům a významu vědy vůbec. Ukáže, že současná věda nejsou jen čím dál lepší technologie, mobilní telefony, auta či léky, ale že se dotýká bezprostředně našich hodnot a životní orientace. (Česká televize)

Recenzie používateľa Amper01 k tomuto seriálu (4)

Toxoplasma: řídí nás parazit? (2017) (E02)

Tak nevím, jestli si dělá srandu, nebo co. Na jednu stranu se pořád opakovalo, jak je nebezpečný. Na stranu druhou ale neřekli v podstatě nic, co by lidstvo nějak extrémně ohrožovalo. (akorát amíci, že snad zvyšuje agresivitu) Takže ve výsledku co - máme tady dalšího strašáka? ()

Mozek, hra molekul (2017) (E03)

Čekal jsem více informací o mozku. Místo toho byl díl zčásti o psychických nemocech,které umíme díky poznatkům vědy zmírňovat. Já dodávám - léčit je nelze, protože jsou duchovního původu. ()

Čí je moje dítě (2017) (E04)

Toto je opravdu smutný díl. Morálka, etika a klasické lidské hodnoty jsou na ústupu, neboť se čím dál víc rozšiřuje egoistické volnomyšlenkářství. A s ním ruku v ruce úpadek lidstva. A protože opravdová láska, úcta, zodpovědnost, věrnost... už tedy nejsou v módě, musí pak společnost řešit takovéto problémy. ()

Jestřábi a Hrdličky (2017) (E05)

Nejlepší díl celé série. Ale za jeden totální žvást strhávám hvězdičku. A to za příběh Davida a Goliáše, kde Petr Houdek zahodil originální pointu a zcela událost degradoval svou převrácenou pointou - a v těchto případech se stávám jestřábem. ()