Honey

• Japonsko ハニー

Nao Kogure (Júna Taira) je milá, ale stydlivá středoškolačka. Jednoho dne se jí Taiga Onise (Šó Hirano) zeptá: ''Budeš se mnou chodit, za předpokladu, že se jednou vezmeme?'' Nao ho nedokáže odmítnout, protože se ho bojí. Taiga má červené vlasy a pronikavé oči. Kvůli jeho vzhledu ho ostatní často označují za obyčejného delikventa. Taiga je ale ve skutečnosti milý člověk a je také nadaným kuchařem. Jak ho Nao blíže poznává, začíná ho mít ráda. (maneki_neko)

Anet21

⚪V podstate veľmi neškodná mravoučná japonská záležitosť, ktorá sa v ich kultúre ročne produkuje, takpovediac, na kilá. Všetko a všetci sú veľmi jemní, súcitní, s chuťou pomôcť, láska je nevinná, ale skoro na celý život, no vyslovene dielko ako robené pre 13-ročné dievčatá. Zlo ostane potrestané a dobro zvíťazí, bad boy má dobré srdiečko a zachráni ho láska dobrej ženy, každá postava, či ženská, či mužská je zhmotnený Mirek Dušín so schopnosťou vždy urobiť to najsprávnejšie rozhodnutie, no ... násťročná utópia.⚪Trošku ma zaskočila tá japonská ,,úchyláckosť," áno, už som sa v priebehu rokov preniesla cez motívy vzťahu stredoškolského učiteľa a 17-ročnej študentky, ale incesty sú naozaj nad moje chápanie (tu je hlavná hrdinka zamilovaná do svojho pestúna a zároveň STRÝKA, preistotu dodám, že pokrvného strýka z matkinej strany a inou postavou je toto zaľúbenie v priebehu deja okomentované ako ,,v pohode, pochopiteľné, v poriadku." ) a nerozumiem, ako je možné, že existuje spoločnosť, v ktorej je vôbec legálne takýto motív akokoľvek spomenúť, odhliadnuc od domorodých kmeňov.⚪Inak ale japonská klasika pre mladých, padne asi jeden bozk, hlavný hrdina má peroxidové bordové vlasy, nakrútené je to štýlom ,,live action manga" s klasicky prepálenou stopážou do dvoch hodín. A klasicky na podobné filmy tak do 2 dní zabudnete, čiže dobré ako momentálna zábavka na depku, splín, upršanú sobotu, ale tuctové.⚪ ()

FritoleXx

Pokud do toho půjdete s tím, že máte chuť na nějakou japonskou romantiku, tak zastavte a poohlédněte se jinde. Honey je pitomoučký rodinný film pro mladší teenagery po vzoru Disney channelu. Tudíž naivní příběh ze školního prostředí, trapné přehrávání, spousta moralizování a celkově jde prostě o infantilní filmařinu s pachutí televizní produkce. Jste-li třinactiletá holka, tak enjoy, jinak se tomu vyhněte. ()

Vardara

Tak tady jsem asi šlápla trochu vedle. Zřejmě jsem dospěla k bodu, kdy si musím dát na chvíli oddych od čehokoliv se středoškolskou tematikou. Začátek výborný, téma kluka, který si myslí, že je všem na obtíž, a proto si to kompenzuje ve rvačkách, se dalo určitě pojmout ještě lépe. Bohužel mě ale zklamaly hlavní postavy. Oba měli hlásky, jakoby se nadýchali helia a ten jejich vztah...spíš to vypadalo jako sourozenci, kteří byli donuceni hrát dvojku zamilovaných. Škoda, že hlavní mužská postava nebyla déle lotrem, možná by mě ta jeho náprava pak přišla zajímavá, ale tady se to někdy dostávala až na pokraj telenovely a to opravdu není to pravé. ()