Johanka Superstar

• Česko Janička (viac)

Filmy o nej ste už videli, muzikál o jej detstve doteraz nie. Francúzsky majster pokrivenej reality Bruno Dumont nakrútil hudobný a tanečný film, aký tu ešte nebol. Boh, duch svätý, hair metal, rap, ovce, mníšky, nevydarené scény, najšialenejšia metafyzická besiedka roka. Po filme Ospalá zátoka sa Dumont vracia do komediálnej formy, ktorú predviedol v seriáli Malý Quinquin. Nechajte se osvietiť! (Film Europe)

Wolfsmadchen

Naletěla jsem na ukázku, kde holčička s tváří andílka říká "Dokud někdo nezabije válku, budeme jen děti, co si hrají na louce a plácají hráze a náspy z bahna řeky Mázy." A pak jsem film protrpěla. Co by asi na tohle zdivočelé ztvárnění jejího  dětství řekla samotná Jana z Arku? Prý že je Bruno Dumont "mistr zakřivené reality." Žádný mistr  jen učedník matlal. Proboha... vždyť ta holčička zpívala (spíš krákala) strašně falešně!!! A i celkově je to neuvěřitelně retardovaný film. ()

viap

Nového filmu Bruna Dumonta som určite nechcela vynechať na Karlovarskom festivale, nakoľko jeho predchádzajúce diela - seriál P'tit Quinquin a Ospalá zátoka sa zariadili medzi moje najsilnejšie festivalové zážitky:) Aj keď Janička mal vyše 2 hodiny , nenudila som sa -užívala som si režisérov úlet úplne - kombinácia muzikálu , rap metalu, mentálnu subnormu postav a k tomu ešte historická téma o detstve Johanky z Arku - to je nový Dumont :) Neodporúčam ľudom , ktorí nevideli predtým žiadny Dumontov film , môže ich to poriadne zaskočiť :) ...ale cinefil , ktorí pozná jeho filmy sa zabaví a pochopí, čo spoločne máju bľakot ovce , metal a rapp :) U mňa 8/10 ()

dhejbal

Tenhle film si nejspíš budu pamatovat jako ten, po němž mi s Dumontem definitivně došla trpělivost... Řekl bych, že se zde spojilo asi vše, co v muzikálech opravdu sledovat nechci... ()

makousek

Je vidět, že se bavil i štáb. Rap metalový muzikál o dětství Johanky z Arku je nejen "jiný" muzikál, ale i "jiný" film. A proč vlastně ne ;) ()

blondboss

Fuha ... tak toto je asi najväčší muzikálový úlet, aký som kedy videl. Všeobecne nemám rád muzikály, ale Dumont do toho primiešal ešte aj dávku schizofrénie, ťažkopádnej predstavivosti a riadnej dávky recesie. Pre mňa toto bolo len akési pobehovanie dievčaťa hrajúceho sa na Johanku z Arcu po pláži a zo samotného detstva Johanky sa dozviete len pramálo. Jednu hviezdu ale musím pridať za tie metalové vsuvky, pri ktorých mi rozum ostal stáť, že kam sa dá muzikál ešte posunúť. Či zlým alebo dobrým smerom, to už je na každom divákovi. Inak ale tento snímok išiel úplne mimo môj zorný uhol :) 30 % ()

alliade

Po dlouhé době jsem se v kině opravdu u filmu bavila, i když... ano, byla to prazvláštní podívaná. Chvílemi z filmu byly cítit silné emoce (i přes to choreografii (která nejednou šla mimo hudbu) a i přes ostré přechody v hudbě) a chvílemi bylo naprosto jasné, že se jedná o recesi ze strany autora. Film mě v kině celou dobu bavil a nadšeně jsem jej hltala. Což je doslova prazvláštní, když si člověk vezme - co se na plátně vlastně opravdu většinu času dělo. Rozhodně film nebude bavit každého a ty, co film nedokoukali nelze (ne)chápat. Já jsem každopádně za tuto podívanou velmi ráda, protože mi změnila na zbytek dne uvažování i náladu, a naprosto mě otupěla - a to se občas přeci jen hodí! ()

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)