Titans - Série 1

(séria)
USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop, Lindsey Gort, Neven Pajkic, Ryan Potter, Jarreth J. Merz, Sherilyn Fenn, Martin Roach, Phillip Jarrett (viac)

Batmanův bývalý parťák Dick Grayson opouští jejich vzájemnou spolupráci a setkává se se skupinkou mladých hrdinů, kteří zoufale potřebují správného učitele. (Netflix)

wanry02

Od titans jsem moc nečekal, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsem prvotní počin nové streamovací služby DC viděl. Nejvíce mě uhranul začátek seriálu, kdy pro mě nečekaně temný seriál, zejména v prvních dílech skvěle vykreslil hlavní postavy a přidal k tomu i výbornou realistickou akci. Konkrétně akce k mému naprostému nepochopení byla v dalším průběhu seriálu, díl od dílu horší a kvůli špatným vizuálním efektům, jsem málem mlátil hlavou o zeď. Ale to platilo bohužel i pro příběh, kdy zhruba od pátého dílu, byly díly horší a horší a konkrétně sedmý díl odehrávající se ve výzkumném domě (nebo co to vlastně bylo) byl vyloženě špatný. Ale po něm seriál zase trochu ožil a závěr byl sice zvláštní, ale dorovnával svou kvalitou první díly. Co se týče hlavních postav, tak ty byly vykresleny opravdu dobře a téměř neznámé herce jsem si brzy oblíbil a našel si k jejich postavám cestu. Líbilo se mi i to, že se tvůrci nebáli experimentovat a klidně celý díl věnovali pouze jedné postavě a rozjetý příběh zcela upozadili, což sice ne vždy neslo ovoce, ale alespoň seriál nabídl originálněji uspořádáný příběh a způsob prohlubování citů k postavám. No a jako zhodnocení řeknu, že Titans je milé překvapení, které má sice spoustu much, ale celkově funguje dobře a už se opravdu těším na blížící se druhou sérii, ale i další seriály od studia DC, které se třeba v podobě Doom Patrol nezadržitelně blíží. 75% ()

Heywood

Skoro to šlo, kdyby se to tak strašně nevleklo a hlavní hrdina stále neřešil svůj problém nebýti Robinem. Kostyméři se nevytáhli a hrdinové nemusejí téměř jíst. Byla tam i hudba? Asi ano, ale zcela mě minula. Tak to nemusím vidět podruhé. 40% je až moc. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Bral úplatky? Slyšela jsem, že většina v Gothamu bere." - "On ne. Pro mnoho lidí byl hrdinou. I pro mě. Prostě týpek, co všechno řešil pěstmi. Obdivoval jsem jeho činy. I jeho snahy. Ale pak jsem musel odejít." - "Proč?" - "Sám jsem se jím stával." Totální čokoládová drsňačka s červenými vlasy a ohnivými gesty, která je úchylná na fialovou. Mladý stydlín se zelenými vlasy, který se mění v tygra. Blonďatá sexbomba bojovnice která je celá Khaleesi. Zázračný chlapec, který hledá své místo v životě. To je jen část z mnoha postav, jejichž propletenec vztahů a osudů sledujeme. "Nebuď Batmanem ani Robinem. Buď něčím jiným. Někým jiným." Středobod všeho je Robin. Temnému rytíři je věnována poslední epizoda, kde mu hrábne a začne vraždit. Akční scény jsou v pohodě a někdy až Rkové. Herci jsou jako z modelingové agentury. Soundtrack tvoří staré fláky jako Sunny od Boney M či Thunderstruck od AC/DC. Co se týká příběhu, kde se vyskytuje zlá organizace. No, viděl jsem Heroes. Tyhle 2 seriály mají stejný styl. Pokud bych měl seriál k něčemu přirovnat, pak jedině k Heroes. Jsem velký fanda DCEU, takže jsem si tohle slušně užil. - 80%. ()