Titans - Série 1

(séria)
USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop, Lindsey Gort, Neven Pajkic, Ryan Potter, Jarreth J. Merz, Sherilyn Fenn, Martin Roach, Phillip Jarrett (viac)

Batmanův bývalý parťák Dick Grayson opouští jejich vzájemnou spolupráci a setkává se se skupinkou mladých hrdinů, kteří zoufale potřebují správného učitele. (Netflix)

matous20063

Na seriál jsem narazil při koukání na Tiktok. A začal se na něj koukat z nudy. Není to nějak super zajímavý seriál, zápletka 1.série už tu byla několikrát, takže jsem už dopředu věděl o co jde. Ale seriál mě bavil, neříkám že jsem byl do seriálu nějak zažraný ale velice rád jsem si pouštěl víc a víc epizod. Epizody se tak nějak odchylují od sebe, každá epizoda má svůj příběh ale tak nějak drží celou zápletku seriálu. Pokud nevíte co dělat, určitě se koukněte. 65% ()

Toren

7/10. Konečně konkurence pro Marvel seriály z Netflixu! Hlavní zápletka sice trpí neoriginalitou, ale to vynahrazují jednotlivé vedlejší linky a příběhy, které upoutají na první dobrou (Hawk a Dove pecka!). Suprácké tření je správně namíchané, Robin je poměrně stylař a fakt mě zajímá, co pro nás tvůrci chystají do příště! Našlápnuto je dobře, neboť poslední epizoda řádně potěšila! ()

Sharpooter

No zas taková jízda, kterou jsem od toho čekal to nebyla. Polovina dílů byla absolutně o ničem, jeden díl byl dokonce celý jedna velká reklama. Prostě: „pauza, teď se příběh přeruší, je načase na komerční přestávku jménem epizoda ‚Doom Patrol' “. Nejlepší díl celé série je ten poslední, který ještě ke všemu ani nemá nic společného se seriálem jako takovým. A můžu se zeptat proč ta černá paní má pořád ty růžový vlasy a fialový oblečení když je hledaná policií? Mozek seriálu sto z deseti. Postavy jsou sympatické, ten příběh je nemastný neslaný, ze začátku zajímavý, ale ke konci už předvídatelný jako slepice na dálnici. Na další díly se určitě podívám, ale nejsem na ně nijak nalaďen. 6/10 ()

wanry02

Od titans jsem moc nečekal, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsem prvotní počin nové streamovací služby DC viděl. Nejvíce mě uhranul začátek seriálu, kdy pro mě nečekaně temný seriál, zejména v prvních dílech skvěle vykreslil hlavní postavy a přidal k tomu i výbornou realistickou akci. Konkrétně akce k mému naprostému nepochopení byla v dalším průběhu seriálu, díl od dílu horší a kvůli špatným vizuálním efektům, jsem málem mlátil hlavou o zeď. Ale to platilo bohužel i pro příběh, kdy zhruba od pátého dílu, byly díly horší a horší a konkrétně sedmý díl odehrávající se ve výzkumném domě (nebo co to vlastně bylo) byl vyloženě špatný. Ale po něm seriál zase trochu ožil a závěr byl sice zvláštní, ale dorovnával svou kvalitou první díly. Co se týče hlavních postav, tak ty byly vykresleny opravdu dobře a téměř neznámé herce jsem si brzy oblíbil a našel si k jejich postavám cestu. Líbilo se mi i to, že se tvůrci nebáli experimentovat a klidně celý díl věnovali pouze jedné postavě a rozjetý příběh zcela upozadili, což sice ne vždy neslo ovoce, ale alespoň seriál nabídl originálněji uspořádáný příběh a způsob prohlubování citů k postavám. No a jako zhodnocení řeknu, že Titans je milé překvapení, které má sice spoustu much, ale celkově funguje dobře a už se opravdu těším na blížící se druhou sérii, ale i další seriály od studia DC, které se třeba v podobě Doom Patrol nezadržitelně blíží. 75% ()

Hwaelos

Rádoby temný, ale pod tou hranou temnotou vlastně dost prázdný a natahovaný seriál. Moc tomu nepřidávají ani levné speciální efekty a odfláknutá choreografie soubojů, v níž rychlé střihy zakrývají (nedostatečně), že to herci vlastně moc neumí. Svoje záblesky kvality to má, ale není jich dost na lepší hodnocení. ()

• V této epizodě se vůbec poprvé v hrané verzi představí postava Donny Troy, v komiksech známá jako Wonder Girl. (NiWi)
  • Díl se přímo hemží odkazy na Batmana. Poprvé v sérii zazní zmínka o Justice League, Donna Troy (Conor Leslie) pak mluví o „Dianě“, čímž myslí Wonder Woman. Kromě těchto jmen se také mluví o Jokerovi, úhlavním nepříteli Batmana. (NiWi)
  • Jason Todd (Curran Walters) zmiňuje, že komisař Gordon byl unesen, mučen a zabit Jokerem. V komiksech to byl právě Jason, kdo tímto způsobem zemřel v komiksové sérii „Batman: A death in the family“. (Martin.Tokos)