Mutanti

• Česko X-Men: Nová generace (viac)
USA, (2017–2019), 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvorcovia:

Matt Nix

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White (viac)

Kate a Reed Struckerovci (Stephen Moyer, Amy Ackerová) tvorili obyčanú rodinu do chvíle, kým sa u detí neprejavili výnimočné nadľudské schopnosti. Namiesto toho, aby sa deti Lauren a Andy (Natalie Alyn Lindová, Percy Hynes White) stali hrdinmi, ocitnú sa aj s rodičmi na úteku a zrazu musia bojovať o holý život. Vláda totiž podobné kreatúry nemilosrdne likviduje. Všemocní X-Meni nie sú nikde nablízku, a tak Struckerovci hľadajú pomoc v komunite mutantov - štvancov na úteku, ktorí sa celý život skrývajú a denne bojujú o prežitie. Polaris (Emma Dumontová), Blink (Jamie Chungová), Eclipse (Sean Teale), Thunderbird (Blair Redford) a Stepfordské kukučky Esme, Sophie a Phoebe (Skyler Samuelsová) sa stanú ich poslednou nádejou na záchranu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Mistr119 k tomuto seriálu (32)

Mutanti (2017)

Krásné navázání na původní X-Meny, řeší se opět téma genocidy a dobro a zlo z různých úhlů pohledu. ()

Season 1 (2017) (S01)

Ctnostné pokračování původních X-Menů. :) Uprostřed měla série několik slabších dílů, kde podnikali výpravy do ústředí Sentinel services jenom proto, aby v seriálu byla nějaká akce, ale to se zlomilo a seriál začal gradovat a být skutečně zajímavý. :) V každém díle se řeší otázky, podobně jako v X-Menech, o genocidě mutantů a odkazy na to, že zvěrstva, která probíhala za 2. světové války, v sobě většina lidí bohužel stále má poháněná strachem z neznámého. ()

Gén X (2017) (S01E01)

V úvodu dílu jsem si říkal, jestli trošku vysvětlí, proč po mutantech všichni jdou a proč se musí skrývat, to se taky stalo a vlastně navazujeme na myšlenku původních X-Menů a otázku rasismu, což je sociální otázka, kterou bychom si stále měli připomínat. :) ()

Recept X (2017) (S01E02)

Pokračujeme v původní myšlence a díl ukazuje více případů nechtěného nebezpečného uvolnění energie mutanty, také ukazuje bezradnost systému, kdy jsou mutanti sice právně chráněni, ale reálně ne. ()

Exodus (2017) (S01E03)

Otec mutantských dětí si uvědomuje, že bonzáctví není úplně fér věc, jen škoda, že se o to nejprve musí pokusit.. :/ Jinak pokračují předchozí myšlenky odsuzování, kdy "přátelé" ukazují svou pravou tvář, když jde o otázku "rasy"... :/ V neposlední řadě se mi líbí také to, že seriál je aktuální, např s termínem "instastalking" odkazující na Instagram, kterou mladí používají. :) ()

Stratégia úteku (2017) (S01E04)

Tentokrát jenom hepyend, akce a nic moc přidané hodnoty. ()

Extrakcia spomienok (2017) (S01E05)

4.* s odřenýma ušima dávám za to, že nám ukázali také pravdu z druhé strany, proč členové Sentinel services mají vůči mutantům takovou zášť... ()

Cesta do Baton Rouge (2017) (S01E06)

Tentokrát hlavně akce, trošičku okořeněná řešením vztahu otec - syn a individualita/spolupráce v týmu. ()

Extrémne opatrenie (2017) (S01E07)

Aspoň, že se ten kluk dostal rozum a přiznal se. :) Jinak je to čistě dějový díl. Pěkně se kouká, toť vše. :) ()

Riziko vyhynutia (2017) (S01E08)

Zase trošku lepší díl, který vrhá na okolnosti nové světlo. Mám na mysli především dědečkovo vyznání, jak nahlížel na realitu a jak se bojí, že se genetika bude opakovat nejen v schopnostech, ale také v psychice svých vnoučat. :) ()

Extrémna moc (2017) (S01E09)

Seriál pomalu graduje k lepšímu. :) V tomto díle se dočkáme konfrontace se schopnostma sourozenců a překvapivého závěru. :) ()

Experiment (2017) (S01E10)

Tak tenhle díl měl všechno!! :)) Morální rozhodnutí, nutnost mít po svém boku "ženský" úhel pohledu (schopnost soucitu) a v neposlední řadě také překvapivý závěr, který láká ke shlédnutí dalšího dílu! :) ()

3 x X (2018) (S01E11)

Škoda, že agent Turner je tam, kde byl před předchozím dílem a svědomí jím necuká příliš. 4.* za pokračující vysvětlování vnímání reality z obou znepřátelených stran (a pěkné srovnání s Luciferem, škoda, že ne relevantní pro všechny mutanty). ()

eXtrakcia (2018) (S01E12)

Stejná myšlenka, ale zase trošičku jinak... :) Místy je až odporné, jak homo sapiens koukají na nový druh a jaké mají záměry.. :/ Tolik to připomíná druhou světovou.. :/ A zajímavý vývoj taky v postavě Andyho. :) ()

Svet X (2018) (S01E13)

No, tak tohle je hodně zajímavá gradace! :) Magneta se nám trošičku potatila, svět nových mutantů se štěpí stejně jako kdysi a někteří mutanti se tak kolébají na vážkách toho, co je dobré a co zlé a generalizace stejné, jako dělá protistrana. ()

Season 2 (2018) (S02)

Sérii jsem sledoval na 2x. Napoprvé jsem neviděl poslední díl, který skončil ohromně. Nicméně některé díly byly "jen dějové" bez pointy, takže celkově hodnocení série 4*. ()

Spájanie síl (2018) (S02E01)

Pokračujeme tam, kde jsme přestali. :) Někteří mutanti zůstávají odštěpení a u zvrhlého smýšlení o nastolení nového světa a pak tady máme klamání mysli, že Andyho unesli... :) No a v neposlední řadě bude tenhle díl velký porod... :) Jen škoda, že rodina asi nebude, co by bývala, kdyby Lorna zůstala.. :/ ()

Sen (2018) (S02E02)

Ono teda stačí si přečíst stručný obsah a k tomuto dílu to vlastně stačí.. :/ Možná ještě k plusu přidat, že agent se opět obrací na stranu dobra a poslední scéna láká k shlédnutí dalšího dílu. ()

Komplikácie (2018) (S02E03)

4. hvězdu dávám za to poučení pro Reeda, že tajit něco je mnohem horší než se o své problémy rozdělit, byť za cenu přidání starostí tomu druhému. ()

Víťazi (2018) (S02E04)

Stínomamy matky Loren a Andyho pomalu končí navzdory velké vůli, co musela prokázat za záchranu syna v minulosti. Dvojčata už nemůžou být spolu a epizoda slibně končí splněnou misí Vnitřního kruhu. ()