Doktor Campbell prinúti agenta Turnera, aby mu odovzdal všetkých zatknutých mutantov, vrátane detí bývalého prokurátora Reeda Struckera, Andyho a Lauren. Doktor ich plánuje skúmať vo svojich laboratóriách a premeniť na zbrane proti ďalším mutantom. V tajnom útočisku sa mutanti dohadujú, ako zajatcov z Campbellových laboratórií vyslobodia. Reed a Kate tajne uskutočnia svoj vlastný plán. (TV JOJ)

Mistr119

Tak tenhle díl měl všechno!! :)) Morální rozhodnutí, nutnost mít po svém boku "ženský" úhel pohledu (schopnost soucitu) a v neposlední řadě také překvapivý závěr, který láká ke shlédnutí dalšího dílu! :) ()

• Ve scéně v laboratoři zmíní Dr. Campbell (Garret Dillahunt) že stěny místnosti, ve které jsou zavřeni Andy (Percy Hynes White) a Lauren (Natalie Alyn Lind), jsou z adamantia. Adamantium je nejtvrdší kov v celém marvelovském multiverzu a je prakticky nezničitelné. Adamantiem je např. vyztužena Wolverinova kostra či vyrobena Gambitova hůl. (NiWi)
  • Dr. Campbell (Garret Dillahunt) zmíní, že adamantium našli v jednom vojenském zařízení v Britské Kolumbii. Pravděpodobně se jedná o zařízení, ve kterém bylo adamantium aplikováno Wolverinovi. (NiWi)