Vládna agentúra Sentinel využije zmanipulovaných jedincov z programu Lovec, aby odhalila hlavný úkryt mutantov a zaútočila na nich. Reed (Stephen Moyer) a jeho manželka Caitlin (Amy Ackerová) sa snažia zariadiť, aby všetci mutanti stihli včas utiecť. Lorna sa rozhodne, že zabráni doktorovi Campbellovi odletieť všetkými prostriedkami, aj keď pri útoku zomrú nevinní ľudia. Jej priatelia s tým nesúhlasia, ale dokážu ju zastaviť? Medzitým sa Polaris (Emma Dumontová) dozvie viac o svojej minulosti a čelí dôležitému rozhodnutiu, ktoré preverí vzťahy so spojencami v náročnom teste. (TV JOJ)

Mistr119

No, tak tohle je hodně zajímavá gradace! :) Magneta se nám trošičku potatila, svět nových mutantů se štěpí stejně jako kdysi a někteří mutanti se tak kolébají na vážkách toho, co je dobré a co zlé a generalizace stejné, jako dělá protistrana. ()

• V epizodě je zmíněná Kirbyho stanice, což je odkaz na Jacka Kirbyho, který stvořil X-meny a další komiksy o superhrdinech. (Pumppish69)
  • Ve flashbacku, ve kterém je Polaris (Emma Dumont) v psychiatrické nemocnici a nechává levitovat medailon, je na medailonu znak a jeho barva podobná helmě Magneta. Magneto je v komiksech, a zřejmě i ve filmovém a televizním světě, otcem Polaris. (NiWi)