Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Recenzie používateľa quixote k tomuto seriálu (5)

Návrat Krále (2017) (S01E01)

Skvělý a po všech stránkách profesionální úvod. Pokud to tak bude pokračovat, je na co se těšit. Po třech dílech: jde to dolů jako po skluzavce, po první sérii přestávám sledovat. ()

Smrtelné vyhlídky (2017) (S01E02)

Dobré, i když v porovnání s první částí možná trochu méně akční a "jiné". Jako velké plus hodnotím obsazení neokoukaných tváří, které hrají stejně dobře jako tzv.hvězdy; celkově je casting vyvedený včetně Donutila. Vtipné dialogy. Jo, a také se mi líbí lokace. ()

Ve víně je vražda (2017) (S01E03)

Ajaj, nějak tomu spadl řetěz. Král už není Rumcajs a celkově bohužel ztrácí charisma a výjimečnost, případ je naprosto tuctový, zacházení s mrtvolou nelogické, obsazení Matonohy je šlápnutím vedle… Ale pořád lehce nad průměrem. Věřím, že příště bude líp. ()

Fajn víkend (2017) (S01E05)

Zklamání. Zatím nejslabší díl, kde mě bavil jen tradičně povedený casting a exteriéry. Policista z toho nakonec zase vyšel jako trouba, který jen s otevřenou pusou sleduje, co se děje kolem. Hlavní dvojice si pořád vyká, proč ne, ale zábavné jiskření a špičkování, které mezi nimi na začátku bylo, asi už nenávratně vyvanulo, což je škoda. ()

Smrt v jezerní kotlině (2017) (S01E07)

Detektivka pro dospívající mládež, navíc hodně přitažená za vlasy. Vrah byl dobře odhadnutelný už na začátku. Asi je dobře, že seriál brzy skončí. Jak začal poutavě, tak se čím dál víc kvalitativně propadá. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)