V tentýž den, kdy je zavražděna jedna ze strůjkyň „loupeže století" Kateřina Horová, se po 15 letech ze svého úkrytu vrací její komplic Prokop Král. Jejich čin byl promlčen, diamanty z loupeže zmizely a Prokop přijíždí vypátrat, kde jsou. Prokop se poprvé setkává s právničkou Lenkou Braunovou, která pro něj sehraje klíčovou roli v momentě, kdy je nečekaně obviněn z Kateřininy vraždy. Podaří se Prokopovi očistit své jméno a najít skutečného vraha? (TV Nova)

Marze

Detektivní zápletka sice průměrná, ale výborné herecké výkony a neokoukané tváře ve vedlejších postavách, slušná režie. Hádek je zábavný, i špičkování dvou hlavních postav ala Murder a Scullyová. ()

honajz

Nemůžu si pomoct, ale pilotní díl by snad měl zaujmout, a ne uspat? Rozehraný námět by nemusel být špatný, kdyby Králova milenka zpřed 15 let nevypadala jako jeho matka, kdyby Král v současnosti nevypadal místo jako otec spíše jako bratr své údajné dcery, kdyby dceru nehrála Linhartová, která nejenže neumí hrát, ale ani vyslovovat, a vše se snaží "uhrát" jen kukadly a zrzavými vlasy... Hlavně jsem čekal, kdy se projeví genialita hlavního hrdiny, a ono nic, tedy kromě scénky z Číslo 5 žije, kdy si robot prolistoval encyklopedii a vše si zapamatoval. Hádkovi alias Králi stačí prolistovat spis a má jej naskenovaný v hlavě. A všechno nakonec vyřeší - bacha, těžký spoiler - světla na semaforu. Jako fakt? To je tak jasný důkaz? Navíc, při tom malém množství postav, kdo neuhodne vraha po první čtvrthodině, asi nikdy nečetl žádnou detektivku. Pro mne sice příjemný vizuál a zajímavý nápad, ale jinak to bylo ukecané a nudné až na půdu. ()

Wysch

Solidní tři * po delším přemýšlení. Možná, kdyby to nebylo z produkce oné nejmenované televize, dokázal bych se možná i těšit na další díl. Jinak Zrzka je casting imho vedle, a to pro Linhartku / Kameníkovou mám od Semestru celkem slabost. ()

rakovnik

První "seznamovací" epizoda mě vtáhla do děje hned od začátku. Pěkně natočené, inteligentní, s velice zajímavou postavou Krále, jejž Hádek hraje skvěle. Zdá se, že se mám na co těšit. ()

Skuby47

Prokop Král si vzal jako vzor své postavy podobnými metodami vyšetřujícího Patricka ze seriálu Mentalista či Castla na zabití a je tam i smysl pro detail přítele Monka. Kdo trochu sleduje detektivní seriály, dá si to dohromady a je jasné, že zde chybí jakákoliv originalita. Není podstatné zda se jedná o policejního vyšetřovatele nebo právníka. Copak už neumíme nic vymyslet a musíme jen kopírovat? Možná, že se už nic nového vymyslet nedá. Nevím přesně co znamená výraz, že je to plytké, ale tak nějak si plytkost představuji. Nemá to hloubku citovou ani myšlenkovou. A při tom to vůbec není hloupé. Je to prostě jen odfláknuté. ()

made1

Koho napadlo Terezu Hofovou ostříhat a nabarvit zaslouží pětadvacet! Jinak solidní začátek seriálu, ale po třetím dílu se bojím úpadku, kterou ani H+H nezachrání. ()

mira007

Celkem nadějný začátek nového nováckého krimi, které se od běžné produkce komerčních serošů liší zajímavou konstrukcí story ( skoro jako z ČT), profi obsazením ( Donutil poprvé v seriálu Novy?), nadprůměrná kamera ( Žiaran) jenže má to i neduhy - místy ukecaná zbytečná nuda, tak hvězdy dávám spíš za naději, že by to mohlo být něco zajímavějšího ( ikdyž nečekám, že by se to mohlo byť o milimetr přiblížit hvězdné Expozituře. ()

DAPDO

Už se těším, až se strůjce loupeže století Franta Procházka vrátí za pár let z Karibiku, ten večer někdo zabije jeho ex-přítelkyni, půjde do vazby, prolistuje si ukradenej spis, zažádá o rekonstrukci a při ní udělá z vyšetřovatelů čuráky takovým způsobem, že případ nejenom že vyřeší, ale ještě ho zaměstná Sokol nebo Rychetský. Děj a zápletka Dámy a Krále je zajímavá, ale tohle faux pas ke konci dílu bylo naivní. Herecky i kvalitou ale první díl převyšoval ostatní Novácký krimi-seriály o dost, takže zatím za dva, nechám se překvapit, co bude dál. ()

quixote

Skvělý a po všech stránkách profesionální úvod. Pokud to tak bude pokračovat, je na co se těšit. Po třech dílech: jde to dolů jako po skluzavce, po první sérii přestávám sledovat. ()

ForGump

Dobré. Trpí to jen obvyklým problémem seriálů komerčních televizí (a někdy nejen jich) - nekonečnou doslovností. Tyto seriály vysílané na stanicích typu Nova si totiž myslí, že jejich diváky jsou hlupci, a proto jim stále a pořád musí říkat, že Prokop Král byl 15 let pryč a jeho případ je promlčen (napočítal jsem toto spojení minimálně 5x) a ''fikaným'' způsobem naznačovat, že ta zrzka je jeho dcera atd. Každopádně asi nejlépe natočená novácká věc, režijně dobře vedená, kamerově nápaditá a herecky netoporná, vyzdvihl bych především Annu Linhartovou, což od Nevinnosti a aktuálnějším Semestru není vlastně vůbec překvapení, má super herecký rozsah, skvěle emočně, prostě klasa. A Matěje Hádka netřeba rozebírat. 60% ()

fafejt001

TAK nejhorší to nebylo , jen to šlo vše tak nějak hladce . Druhá epizoda rozhodne . Jo Hádek jako vždy dobrý , Linhartová také , jen ten Donutilů Mirek , nějak nevím . Vyčkáme , koukneme , uvidíme . ()

VLADEK

Jen potvrzení toho, že obecně je třeba se obloukem vyhnout současné české televizní seriálové detektivní tvorbě. Dále pokračovat nebudu ani omylem a vyjadřovat se ke scénáři a hereckým projevům je totální ztráta času a energie. ()