Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hof, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (33)

Jak svět přichází o doktory (2018) (S03E03)

Opravdu nevím, proč se točí seriál se dvěma spolupracovníky bez jednoho z nich. Čili dnes opět bez Krále. Jinak jako komedie funguje i tento díl dobře. Ve vyšetřování jsou ale zase chyby, přehmaty, pár nelogičností. Snad se seriál nezmění v komedii "Čekání na Krále", když již skoro polovinu série čekáme na "návrat Krále". ()

Hodný, zlý, ošklivý a mrtvý (2018) (S03E04)

Kdybych byl zlý, píšu o parodii na nedávný krimi seriál, dokonce ve vtipných kostýmech a se stylovým závěrem. S původním seriálem tento pojí pouze dvě postavy, neboť po Královi do Londýna zmizel i Černý na chalupu. Kdyby toto nebylo pokračování seriálu, hodnotil bych jej jako nový komediální asi výše (o kousek). Ovšem stále se cítím podveden, byť chvílemi zapomínám, kde jsme vlastně začali. Navíc kam směřuje dnes pointa bylo jasné dost brzy a odklánění pozornosti působilo spíše trapně. ()

Vražedné ostří (2018) (S03E05)

Král byl dnes naprosto vynechán. Jeho náhradník - zřejmě šašek - si koledoval o více než potřebu vaty a náplasti. Parodie pokračuje. Případ byl celkem zajímavý, nebýt snů, náhod, porušování zákona. ()

Vesničko má vražedná (2018) (S03E06)

Seriál Dáma pokračuje, dnes trochu ve stylu Policie Modrava. Zábava je celkem fajn, ale Václav Kopta byl trestuhodně nevyužitý, tlačení na city přes zvířátka až přehnané, venkovská policistka hrozná a motiv...no, těžko říci. Tři hvězdy za oddychovku s pomyšlením, že vlastně 3. sérii hodnotím jako jiný seriál. ()

Křidýlko, stehýnko nebo vražda (2018) (S03E07)

Začátek mi připomínal další nepovedený krimi komediální seriál, VIP vraždy. Ohranou zápletku a jednoduché řešení případu se pokusili zakamuflovat autoři odbočkou do rakve ke starému tajemství. Pokud si tímto tvůrci připravují čtvrtou sérii, zřejmě nebudu mít zájem. S původním seriálem toto již nemá nic společného, chytře vymyšlené případy zmizely s Králem, včetně jeho případu. ()

Lék na vraždu (2018) (S03E08)

Předchozích šest dílů nebylo, protože Král se objevil až teď, navíc s velikým záhadným otazníkem. Vůbec se nedivím, že se chystá série 4, ale z tohoto pohledu byla série 3 zbytečná. Nebo to byl geniální záměr tvůrců? No...Jinak dnes klasika: Jasná věc, převlek, zvrat, konec. ()

Tři odstíny smrti (2019) (S04E01)

Překvapení nakonec bylo zcela jasné. Což je dobře, neboť dáma a šašek druhé série mě nebavilo. Navíc jsme se ale dnes dozvěděli, jak se udělá žena, aniž by se jí muž dotkl. Vyšetřování v jednom hotelu a kavárně působí lacině. Vrah byl překvapením, nicméně způsob jeho odhalení mi byl daleký. ()

Hon na vraha (2019) (S04E02)

Seriál o návratu Krále, jeho dámě a dvorním šaškovi pokračuje. Oživení ve formě výletu do přírody funguje skoro vždy, takže jsem se bavil více, než při vyšetřování vraždy v pražském bytě. Jak souvisí vražda s Prokopem? A co na to Jan Tleskač? ()

Jak básníci přicházejí o život (2019) (S04E03)

Pro mě atraktivní prostředí zříceniny hradu bylo bohužel pouze kulisou pro statické vyšetřování v uzavřené komunitě. Největší záhadou bylo, proč všichni vytrvali na místě, otevřeli se cizákovi a pachatel byl dopaden tak řekněme podivně. Navíc opět bez Krále, tentokrát se dvěma Donutily. Určité chvíle napětí a trocha humoru ale seriálový díl pozvedly. ()

Smrt na konci světa (2019) (S04E04)

Povídka Hany Proškové ze zimní horské chaty mi byla bližší. Zde nic nového, objevného, ani lepšího. Navíc závěr byl dost trapný. ()

Vyhoďme ho z kola ven (2019) (S04E05)

Dnes opět bez Krále. Domov důchodců jako místo úkladné vraždy, kdy podezřelí sotva chodí. Proč ne, když je osazenstvo tak pestré. Nejvíce mě potěšil a bavil František Oldřicha Vlacha a je škoda, že byl zabit zrovna Saša Hemala. Způsob odhalení pachatele mi byl ovšem opět záhadou. ()

Hra na vraždu (2019) (S04E06)

Seriál si udržuje stálou laťku. Celkem atraktivní téma, exteriéry, dokonce i ve vedlejších rolích herci. Ale nepřekračuje svůj stín v kvalitě scénáře. Více komedie než krimi, bez Krále, bez dramatu. Potěšil mě ovšem zvrat na konci, můj kriminalistický úsudek není valný. ()

Vražedná večeře (2019) (S04E07)

Jak jsem často chválil natáčení mimo Prahu, v exteriérech, nepotěšil mě logicky komorní díl typu "záhada zamčeného pokoje". Povídání, mluvení, myšlení, nuda. Bez Krále. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)